четвер, 2 травня 2024 г.

Держаудитслужба виявила низку серйозних порушень на державному підприємстві “Київоблагроліс”

Держаудитслужба виявила низку серйозних порушень на державному підприємстві “Київоблагроліс”

Під час контрольного заходу Держаудитслужби на державному підприємстві "Спеціалізоване лісогосподарське підприємство “Київоблагроліс” виявлено серйозні порушення та фінансові втрати. Матеріали перевірки були передані для подальшого опрацювання в Державне бюро розслідувань (ДБР).

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Північного офісу Держаудитслужби

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що відсутність правовстановлюючих документів на землі площею 36,458 тис. га призвела до самовільного захоплення ділянок лісового фонду площею понад 0,3 тис. га.

Крім того, місцеві депутати рішенням сесії Іванківської селищної ради надали в постійне користування КП “Іванківське лісопаркове господарство” 38 земельних ділянок площею 6,33 тис. га земель ДП “СЛГ “Київоблагроліс”, яким надалі присвоєно кадастрові номери. Отже, комунальному підприємству незаконно “подарували” ділянки, які насправді належать державному підприємству згідно матеріалів лісовпорядкування.

Водночас, аудитом було виявлено факти неефективних управлінських дій або ризикових операцій, що призвели або можуть призвести до упущених вигод/неотриманих доходів або непродуктивних/зайвих витрат на загальну суму 72,5 млн гривень.

Зокрема, як розповіли у Держаудитслужбі, користавшись неналежною охороною лісового фонду, сторонні особи незаконно вирубали дерева об’ємом 3,6 тис. кубометрів.

Як наслідок, втрачено потенційний дохід держпідприємства, а лісу заподіяно шкоди розрахунково на 43,56 млн грн.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також повідомляється, що через не покриття проведених витрат при формуванні вартості готової лісопродукції держпідприємством ймовірного упущено вигоди в отримані доходів на понад 13 млн грн.

Крім того, київські аудитори виявили втрачену можливість в отриманні додаткового доходу / упущення економічних вигод на суму 3,73 млн грн через неприйняття управлінських рішень щодо права застосування певного способу забезпечення виконання контрагентами зобов’язання за договором (пені, штрафу).

“Зважаючи на практику результатів виконавчих проваджень, яка склалась на підприємстві, існує ризик неповернення дебіторської заборгованості, річних відсотків, пені та судового збору загалом на суму 3 млн грн”, – зазначають у Держаудитслужбі.

Крім того повідомляється, що у “Київоблагролісі”, попри заплановані, здійснено адміністративних витрат і проведено капітальних інвестицій у перевищеному розмірі на суму 2,05 млн грн. А ще – неефективно використано власних коштів на сплату штрафних санкцій та врегулювання спорів у судах – на суму 1,78 млн грн.

Поряд з цим, з метою документування збитків, під час аудиту було ініційовано ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП “СЛГ “Київоблагроліс”, під час якої встановлено порушень, що призвели до втрат на загальну суму 4,17 млн грн.

Зокрема, під час обстеження лісових масивів виявлено незаконні рубки дерев, сума збитків яких склала 2,9 млн грн, а також інших порушень під час здійснення господарської діяльності, що призвели до збитків на загальну суму 1,27 млн грн.

У Держаудитслужбі зазначили, що матеріали контрольних заходів передано до Територіального управління ДБР у місті Києві, а про їхні результати повідомлено Фонд державного майна України як орган управління майном.

Нагадаємо, Держекоінспекція Столичного округу долучилася до перевірки Держаудитслужби полігону у Бородянці. За даними органів контролю, КО БСР “Благоустрій-Бородянка” майже три роки вивозило та приймало сміття на полігон не маючи офіційних тарифів на цю діяльність та забруднюючи довкілля.

Читайте: Полігоном у Бородянці після перевірок екоінспекторів та аудиторів займуться правоохоронні органи, – Держаудитслужба

Фото: Держаудитслужба

КиївВлада

Бровко Ігор

Теги: новини київщини, новини київської області, земля, аудит, перевірка, порушення, ліс, держаудитслужба, київоблагроліс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.