п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Депутаты Киевсовета снова не смогли переименовать улицы

Депутаты Киевсовета снова не смогли переименовать улицы

Киевсовет снова не смог дать новые имена ряду городских топонимов. Проект решения о переименовании 15 улиц в который раз стал камнем преткновения: депутаты перессорились из-за бульвара Дружбу Народов и ушли на перерыв. Очередного срыва заседания удалось избежать, очевидно, только благодаря предложению разбить пакетный проект решения на 15 отдельных. Рассматривать их планируют на следующем заседании Киевсовета.

Об этом KV стало известно в ходе сегодняшнего заседания Киевсовета.

Депутаты рассматривали во втором чтении проект решения "О переименовании проспекта, бульваров, улиц, переулков, уточнении названий и возвращении исторического названия в городе Киеве" (*)

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Изначально проектом решения предлагалось дать новые названия 15 улицам. Кроме того, документом предусматривалось переименование в виде уточнения названий 3-х топонимов: улицы Алма-Атинской (в Алматинскую), улицы Кустанайской (в Костанайскую) и переулка Кустанайского (в Костанайский). Историческое название - переулок Воздвиженский - предлагалось вернуть переулку, ныне носящему имя Ладо Кецховели.

В ходе подготовки ко второму чтению в документ вносились изменения. Хотя сравнительная таблица ко второму чтению опубликована на сайте Киевсовета в материалах к заседанию, понять, как выглядела финальная версия проекта решения, сложно.

На сегодняшнем заседании горсовета суть конфликта сводилась к тому же, что и на прошлом: депутаты фракции "ВО "Свобода" радикально настаивали на переименовании "всех и вся", а депутаты-мажоритарщики требовали исключить из списка некоторые улицы с их округов, потому что "люди против".

Наиболее конфликтным оказался вопрос о переименовании бульвара Дружбы Народов в бульвар имени Николая Михновского. Особенно принципиально в этом вопросе были настроены представители фракции "Единство", которые настаивали на сохранении существующего названия. В итоге дискуссия свелась к тому, что депутаты начали спорить, дружба каких народов подразумевается: всех в мире, или украинского с русским.

Все закончилось тем, что депутаты удалились на пятиминутные перерыв, который продлился более получаса. После возобновления заседания секретарь Киевсовета Владимир Прокопив объявил о том, что больше "пакетных" экспериментов не будет: за каждую улицу депутаты будут голосовать отдельно. К следующему заседанию Киевсовета, по его словам, будут подготовлены 15 отдельных проектов решений.

Напомним, за вопрос переименования столичных топонимов отвечает профильный замглавы КГГА Алексей Резников (на фото).

Читайте: Депутаты сорвали заседание Киевсовета из-за вопросов о переименовании улиц

* Про перейменування проспекту, бульварів, вулиць, провулків, уточнення назв та повернення історичної назви у місті Києві (Друге читання). (Від 05.12.2016 № 08/231-4799/ПР)

Фото: ABCnews

KиевVласть

Иван Васильев

Теги: новости киева, киевсовет, сессия, пленарное заседание, декоммунизация, переименование улиц

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.