вівторок, 6 серпня 2024 г.

Депутаты Киевсовета ориентируются на бизнес, а не на политику

В Киевраде сейчас сезон миграций. И расклады по фракциям сильно отличаются от тех, которые были после голосования в 2008 году. В ближайшее время может сложиться такая ситуация, что подавляющее большинство Киеврады объединится вокруг нынешней власти в лице первого заммэра Александра Попова. А Блок Черновецкого может уйти в оппозицию, - предполагает “Сегодня”.

Самые главные изменения коснулись БЮТ. Блок Юлии Тимошенко представляли после выборов 32 депутата. На прошлой неделе на сессии было объявлено, что БЮТ исключил из своих рядов 18 депутатов во главе с Денисом Москалем, которого еще в сентябре избрали главой фракции 17 депутатов. Правда, нового главу не признали в верхних эшелонах Блока. Сама экс-премьер огласила правопреемницей Татьяну Мелихову.

Сейчас кроме нее во фракции 13 штыков, из которых 7 — люди Анатолия Семиноги, нардепа, главы партии “Батькивщина” в Киеве. Впрочем, Семинога также в “зоне риска”, так как бизнес его брата связан с коммунальными структурами (он основной поставщик ГСМ для коммунальных предприятий). И это также делает Семиногу и его группу в БЮТ потенциальными союзниками новой власти.

8 депутатов-экс-бютовцев из 18 исключенных на прошлой сессии образовали фракцию “Киевляне за будущее” во главе с двумя председателями — Юрием Дмитруком, юристом фракции, и Василием Сенчуком, главой БТИ, которого новая власть обвиняла в правонарушениях. Эта фракция ориентируется на Олеся Довгого, который ведет свою игру на постепенное дистанцирование от Черновецкого и дрейфует в сторону Попова.

Еще 10 экс-бютовцев во главе с Денисом Москалем намерены на ближайшей сессии 28 октября объявить о создании своей группы, у которой пока нет названия. Эта группа также ориентируется на Партию Регионов.

Трясет изнутри и БЛЧ, о котором говорят, что он готов разделиться на разные группы влияния: самого мэра, Довгого и Супруненко. Источник в Блоке рассказал, что большинство депутатов, не связанных с семьей Черновецкого и ее бизнесом, сейчас настроены на дружбу с регионалами.

Просуммировав депутатов, которые переходят под знамена Попова от Блока Черновецкого и БЮТ и приплюсовав к ним голоса ПР, ГАК (он под контролем близкого к “Регионам” бизнесмена Андрея Иванова), а также группы бизнесменов-застройщиков из Блока Кличко, мы получаем устойчивое провластное большинство в Киевраде — более 2/3 депутатов.

 

Причина перетасовок во фракциях очевидна — после череды арестов чиновников и заявлений о том, что в столице грядет масштабная реприватизация представители бизнеса стремятся быть поближе к тем, кто реально в городе принимает решения. Именно представители бизнеса составляют основу всех фракций.

Например, в БЮТ — застройщики (Олег Куровский), поставщики топлива коммунальным предприятиям (Владимир Семинога со своим предприятием “Рось”), в ГАК — опять-таки застройщики (Александр Лойфенфельд, Галина Герега), в Блоке Кличко — так же (Лев Парцхаладзе). “Какая политика? Сейчас для нас главное — наши деньги и бизнес”, — сказал один из депутатов-бизнесменов.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.