неділя, 7 липня 2024 г.

“Дело бассейна Сытника” – детективы НАБУ в суде сели в лужу, доказательств нет

“Дело бассейна Сытника” – детективы НАБУ в суде сели в лужу, доказательств нет

2 февраля Высший антикоррупционный суд начал рассмотрение “дела о пропавшем бассейне”. После заслушивания обвинительного акта и вступительного слова адвокатов всплыло много неожиданных подробностей.

Об этом KV стало известно из сообщения издания “Українськi Новини”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Детективы НАБУ обвиняют экс-главного архитектора Киева Сергея Целовальника и Олега Майбороду, гендиректора компании “Укрбуд Девломпент” в сговоре и злоупотреблении властью или служебных положением при получении градостроительной документации на строительство жилого комплекса на улице Антоновича в Киеве. Обвинение считает, что в результате их действий соседней школе не был построен бассейн. 

Основной аргумент ведомства Сытника – это то, что в названии земельного участка в документации фигурирует фраза “....со встроено пристроенным бассейном”. 

В то же время адвокаты отмечают, что у стороны обвинения отсутствуют доказательства хоть каких-то контактов, общения или даже знакомства Целовальника с Майбородой, которые впервые увиделись только в суде. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Кроме того, всплыли интересные подробности по поводу обязательств в постройке бассейна. Договор со школой еще в 2005 г. заключала фирма “Невирос”, которая не смогла закончить строительство жилого дома и в 2013 г. обратилась к “Укрбуд Девелопмент” за помощью. 

Майборода подписал новый договор на завершение жилого дома, в котором все обязательства перед третьими лицами остались за “Невиросом”, за что эта компания получила 18 млн. грн. Но ни директора этой фирмы, ни “неустановленное лицо”, которое подписывало задание на проектирование, детективы НАБУ найти не смогли. Они не допрошены и не фигурируют в деле. В то же время Майбороде и Целовальнику вменяется сговор с ними. Каким образом это могло быть осуществимо прокурор не объяснил. Ни одного свидетеля, который могли бы подтвердить этот “сговор” с “неустановленными лицами” также нет. 

Адвокаты называют это дело полностью сфабрикованным. Дело “пропавшего бассейна Сытника” появилось вскоре после нашумевшего “дела о квартирах Нацгвардии”, в котором фигурирует Олег Майборода, его руководитель экс-нардеп Максим Микитась и еще ряд руководителей “Укрбуда”. 

“Это был момент, когда детективам нужно было создать максимальное давление на фигурантов, с целью склонить их к сотрудничеству. Именно поэтому выискивались любые истории и штамповались дела, никто не вникал в доказательную базу. САП и НАБУ понадеялись, что Высший антикоррупционный суд закроет глаза на их выдумки”, – заявила адвокат Майбороды Анна Шишко. 

“Однако мы надеемся, что репутация для судей ВАКС окажется важней, чем участие в схемах детективов, передающих в суд заведомо сфабрикованное дело”, – добавила она.

Фото: www.5.ua

КиевVласть

Алексей Ветров

Теги: новости киева, набу, олег майборода, укрбуд девелопмент, высший антикоррупционный суд, сергей целовальник, невирос

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.