четвер, 18 липня 2024 г.

Бригинец хочет уменьшить муниципальным театрам оплату за коммунальные услуги

 

Муниципальные театры и концертные заведения г. Киева платят за коммунальные услуги на уровне коммерческих организаций, а не как бюджетные учреждения.

Об этом сообщил депутат Киевсовета, глава постоянной комиссии Киевсовета по вопросам культуры и туризма Александр Бригинец.

“Поскольку подчиненнын городу учреждения получают из бюджета финансирование на выплату заработной платы, то покрытие расходов на коммунальные услуги осуществляются преимущественно за счет собственных поступлений”, - объяснил Бригинец.

Депутат подчеркивает, что все муниципальные учреждения культуры являются неприбыльными учреждениями. Вместо получения прибылей на них возложена большая социальная миссия - развитие культуры. Поэтому КГГА должна с уважением относиться к этой миссии.

“Как, например, детские театры могут оплачивать тарифы на уровне коммерческой структуры, если у них стоимость билетов меньше по сравнению с другими театрами столицы? Прибавьте к этому постоянное повышение тарифов. Неудивительно, что учреждения культуры оказались в очень трудном положении”, - возмущен Александр Бригинец.

Депутат считает, что самый простой путь содействовать муниципальным учреждениям культуры в миссии развития культуры - это приравнять тарифы на коммунальные услуги муниципальных театров и концертных учреждений до уровня тарифов бюджетных учреждений.

Поэтому председатель комиссии обратился к председателю КГГА Александру Попову с просьбой дать поручение соответствующим структурам подготовить необходимые документы для того, чтобы в новом отопительном сезоне театры и другие учреждения культуры рассчитывались за коммунальные услуги по самым низким тарифам.

Напомним, Предстоятель Украинской православной Церкви Владимир открытым письмом попросил президента Виктора Януковича и премьера Никола Азарова не повышать церкви коммунальные платежи. Предстоятель УПЦ отмечает, что религиозные организации априори являются неприбыльными, некоммерческими организациями, деятельность которых осуществляется исключительно за счет добровольных пожертвований своих прихожан. Итак, по определению они не могут уравниваться в своих обязанностях с субъектами предпринимательской деятельности, в том числе, и по оплате коммунальных услуг. “Украинская Православная Церковь с печалью и беспокойством воспринимает сообщения о том, что Кабинет Министров отменил решение об установление для религиозных организаций сниженных цен при оплате коммунальных услуг. Храм – это Дом Божий, а не субъект хозяйственной или предпринимательской деятельности. Религиозная община – это духовная семья, а не предприятие”, - написал Предстоятель.

 

Теги: Новости

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.