суббота, 16 января 2021 г.

Боротьба з COVID-19, безвіз і підтримка Нормандського формату: основні меседжі 22-го Саміту Україна – ЄС

Боротьба з COVID-19, безвіз і підтримка Нормандського формату: основні меседжі 22-го Саміту Україна – ЄС

У Брюселі відбувся 22 Саміт Україна – ЄС. Делегацію України очолив Президент Володимир Зеленський, делегацію ЄС – Президент Європейської ради Шарль Мішель.

Про це KV стало відомо з повідомлення на сайті Президента.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Це був перший двосторонній саміт Європейського Союзу з країною-партнером, який з початку пандемії коронавірусу пройшов у традиційному “живому” форматі. Тож тема боротьби з COVID-19 стала однією з ключових для обговорення. 

ЄС мобілізував для України для подолання пандемії COVID-19 та її соціально-економічного впливу пакет підтримки в розмірі 190 мільйонів євро та програму макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро. Це значно перевищує допомогу, надану іншими партнерами. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Лідери Саміту зазначили, що наслідки поширення коронавірусної інфекції стали безпрецедентним викликом для систем охорони здоров'я та економіки як держав-членів Європейського Союзу, так і України. 

“Спроможність і готовність реагувати на пандемію потрібно посилити, а обмін інформацією необхідно проводити в оперативному режимі, зокрема, і через такі міжнародні організації, як ВООЗ”, – йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі. 

Ще одне питання Саміту стосувалось виконання всіх критерії безвізового режиму. 

Як наголосив Президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції, українці знову зможуть подорожувати до країн ЄС, як тільки це дозволить зробити епідемічна ситуація. Окрім цього, він зазначив про наміри рухатись в напрямку угоди про “промисловий безвіз”. 

“Уже розпочала роботу експертна місія ЄС, яка оцінить готовність України до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції”, – повідомив він. 

У підсумку Саміту підтвердилась і повна підтримка Нормандського формату ОБСЄ, Тристоронньої контактної групи та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Європейський Союз високо оцінив конструктивний підхід України у Нормандському форматі та Тристоронній контактній групі. Всебічне та безстрокове припинення вогню – це досягнення, яке має бути збережене. Росію закликали негайно припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, а також використати свій вплив для повного виконання Мінських домовленостей та забезпечення вільного й безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до непідконтрольних уряду України територій, включаючи райони вздовж українсько-російського державного кордону, відповідно до її мандату. 

Окрім цього, лідери обговорили подальші кроки з імплементації Угоди про асоціацію, поглиблення секторальної інтеграції між Україною та ЄС і подальшу підтримку з боку ЄС процесу реформ в Україні. 

“Ми домовилися максимально використовувати всі механізми, щоб і надалі розвивати наші торговельні відносини та поглибити економічну інтеграцію між Україною та Європейським Союзом. Водночас наша делегація представила своє бачення щодо оновлення Угоди про асоціацію у сфері торгівлі та секторальної взаємодії. Зона вільної торгівлі має відповідати реаліям сьогодення – як української економіки, так і економіки та законодавчого поля Євросоюзу”, – зазначив Володимир Зеленський і резюмував, що одним із ключових результатів Саміту стала домовленість розпочати у 2021 році спільну оцінку досягнень цілей Угоди про асоціацію, що стане рушійною силою для її наступного оновлення.

Фото: пресслужба Президента України

КиевVласть

Олексій Вєтров

Теги: президент, новини києва, новини україни, володимир зеленський, євросоюз, саміт україна єс

суббота, 16 января 2021 г.
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 16 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 16 января 2021 года
пятница, 15 января 2021 г.
18:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
“Плесо” сообщило об отмене массового купания на Крещение в Киеве
20:26
Госпродпотребслужба Киевщины обнаружила бактерии сальмонеллы в польских куриных крылышках
20:05
Госэкоинспекция выявила загрязнение территории киевского крематория
19:46
“Городской магазин” проинформировал владельцев площадок питания и средств мелкорозничной торговли о сокращении платы на 50% на период карантина
19:25
Кабмин не планирует продлевать локдаун после 24 января
19:18
Цифровизация процессов государственного управления - это тренд будущего, - Юрий Назаров
19:03
Прокуратура через суд требует вернуть общине Киева земельный участок стоимостью 111 млн гривен
18:46
Продолжаются работы по строительству нового ЖК “Урловский-1” в Дарницком районе Киева (видео)
18:22
Кличко распорядился до 2026 года реконструировать киевскую ливневку
18:04
Министр здравоохранения заявил, что украинцы будут получать паспорта вакцинации от COVID-19
17:45
Общий товарооборот в зоне деятельности Киевской таможни в минувшем году составил более 747 миллиардов гривен
17:32
У Петра Оленича признались, что в 2021 году закончат инвентаризацию не более трети столичных земель
17:21
Введен в эксплуатацию дом № 1 ЖК Krona Park в Броварах
Календарь событий