п'ятниця, 17 травня 2024 г.

Аудитори з російським “корінням” не матимуть доступу до інформації про українські фінанси - прийнято закон

Аудитори з російським “корінням” не матимуть доступу до інформації про українські фінанси - прийнято закон

Верховна Рада (ВР) прийняла за основу і в цілому й передала на підпис президенту законопроєкт, який обмежує доступ до відомостей про фінансову діяльність українських підприємств тих суб'єктів аудиторської діяльності, кінцевими бенефіціарами яких є громадяни рф. Закон також "стимулює" аудиторську діяльність в Україні в період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки країни.

Про це KВ стало відомо за підсумками пленарного засідання ВР, що відбулось 31 травня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Законопроект №7347 “Про внесення змін до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" щодо забезпечення аудиторської діяльності на період дії воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки” за основу та в цілому підтримали 316 народних депутатів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прийнятий проект закону, зокрема, передбачає виключення з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності аудиторів, які “мають громадянство країни, що здійснює збройну агресію проти України, або включені до відповідних публічних реєстрів країни, що здійснює збройну агресію проти України, або працюють чи мають власність, здійснюють управління аудиторськими фірмами, що зареєстровані у країні, що здійснює збройну агресію проти України, а також суб’єктів аудиторської діяльності, які мають у складі засновників (учасників, акціонерів) прямо або опосередковано громадян чи суб’єктів господарювання країни, що здійснює збройну агресію проти України, а також які є учасниками мережі, зареєстрованої на території країни, що здійснює збройну агресію проти України, та невключення до Реєстру відповідних аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності”.

З іншого боку, закон зупиняє на час воєнного стану вимоги щодо проходження стажування кандидатів у аудитори, спрощує порядок атестації.

Зменшується фінансове навантаження на аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності – тимчасово можна буде не сплачувати внески у відсотках від суми договорів з обов’язкового аудиту на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (ОСНАД) та Аудиторській палаті України (АПУ).

Також зменшується фіксований платіж до 1 мінімальної заробітної плати на користь ОСНАД та 0,1 мінімальної заробітної плати на користь АПУ. Аудитори звільняються від сплати членських внесків до АПУ.

Тимчасово зупиняється перебіг строків чинності Свідоцтва про складання іспитів з теоретичних знань та кваліфікаційного іспиту, строку подання змін у відомостях, внесених до Реєстру, періодичності проходження суб’єктами аудиторської діяльності контролю якості аудиторських послуг та строку виконання ними обов’язкових рекомендацій і строку розгляду дисциплінарних справ аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності.

Як сказано в Пояснювальній записці до законопроекту, "аудитори або суб’єкти аудиторської діяльності, які мають право на провадження аудиторської діяльності в Україні, під час надання відповідних послуг мають повний доступ до відомостей щодо фінансової діяльності підприємств, які ними перевіряються (первинні документи, фінансова звітність, звіти про управління тощо), тому надзвичайно важливо створити правові механізми припинення аудиторської діяльності в Україні аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, які пов’язані з країною, що здійснює збройну агресію проти України". 

Читайте: Кабмин предлагает Раде ввести е-аудит для налогоплательщиков

Фото: Економічна правда

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Теги: новини києва, новини україни, війна, воєнний стан, російсько-українська війна, Верховна Рада, аудиторська діяльність

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.