четвер, 18 липня 2024 г.

Александр Попов: “В итоге все мы узнаем правду, что же на самом деле произошло в ту ночь”

Александр Попов: “В итоге все мы узнаем правду, что же на самом деле произошло в ту ночь”

Бывший глава Киевской городской госадминистрации (КГГА) и экс-регионал Александр Попов, который в уголовном деле о разгоне Евромайдана проходит как соучастник, надеется на оправдательный приговор суда. При этом он готов отвечать за свои поступки, но только если они действительно имеют к нему отношение.

Об этомKV стало известно из интервью Александра Попова порталу "Наш Киев".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Я реабилитирован по закону. Есть решение законное об остановке уголовного преследования участников акции в те дни, причем с обеих сторон. Позже, из-за отсутствия потерпевших во время суда, было принято решение пересмотреть это решение. По закону я мог бы отстаивать свое право на реабилитацию, но решил пройти это путь", сказал Попов.

Он особо подчеркивает, что для него это принципиальная позиция.

"Я хожу в суд, ходят свидетели, и я даже не стал подавать апелляцию, как это сделали другие фигуранты тех событий, например, Сивкович, Коряк и Мартыненко. Кстати, по ним суд решение не принимает, потому что оно будет в их пользу. А это сейчас политически невыгодно. С моей точки зрения, если мы разумные люди, надо по логике разбираться. Раз кто-то кого-то ударил, значит, надо понять, кто это был, чью команду выполнял", - подметил экс-председатель КГГА. 

Также Попов напомнил, что есть заключение комиссии МВД, сначала подписанное Захарченко, а позже и Аваковым, которая проводила служебное расследование.

"Там говорится, что было превышение служебных полномочий именно беркутовцами. Милиция сама признает это. А фамилии Попов там и вовсе нет. Город не имеет право давать команды милиции, и тем более спецподразделениям", - рассказал Попов.

Он считает, что с юридической точки зрения, шансы, что суд в его деле вынесет оправдательный приговором 100-процентные. Но с политической - в таком случае ломается весь "сюжет".

"Я прохожу этот путь из расчета, что выскажутся потерпевшие и свидетели. А они говорят, что их била милиция. Я не боюсь ответственности, и готов отвечать за свои поступки, но только если они действительно имеют ко мне отношение. Хочется надеяться, что каким бы долгим не был этот путь, но в итоге все мы узнаем правду, что же на самом деле произошло в ту ночь", - надеется Попов.

Напомним, в деле о разгоне Евромайдана бывший глава КГГА Александр Попов проходит как соучастник.

По версии следствия, в ночь на 30 ноября 2013 года он, в сговоре с бывшими замсекретаря СНБО Владимиром Сивковичем и начальником главка МВД в Киеве Валерием Коряком, приказал ввести на Майдан Незалежности коммунальную технику для монтажа новогодней елки.

Этот приказ стал предлогом для кровавого разгона участников акции протеста, которая в итоге переросла в настоящую революцию.

Обвинительный акт в отношении Александра Попова Генпрокуратура направила в суд 13 февраля 2015 года. На данный момент по делу продолжается опрос свидетелей и пострадавших.

Читайте: Попов: "Я чувствую себя очень дискомфортно, что попал в такую глупую ситуацию"

КиевVласть

Георгий Палуев

Теги: новости киева, кгга, суд, евромайдан, попов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.