понедельник, 26 июля 2021 г.
Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Звільнення через суд: алгоритм дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити з посади засновники

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

Нерідко у трудових спорах трапляються випадки, коли господарська діяльність юридичної особи фактично припинена, засновники не займаються справами товариства, а єдиною відповідальною посадовою особою за порушення податкового законодавства чи порядку надання фінансової звітності в товаристві залишається директор.

У судовій практиці часто зустрічаються випадки коли директор ТОВ хоче звільнитися з займаної посади, однак натрапляє на різні перепони, такі як цілковите ігнорування його заяви власниками (засновниками), або ще гірше – засновник підприємства, скажімо, виїхав за кордон.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нещодавно фахівці адвокатського бюро “Титикало та партнери” допомогли звільнити директора одного з товариств від трудового рабства. Київський апеляційний суду задовольнив апеляційну скаргу, скасував рішення та задовольнив позов.

У зв’язку із зростанням кількості подібних випадків, хочемо поділитися покроковою інстукцією, алгоритмом дій директора підприємства, якого відмовляються звільнити засновники.

1. Перш за все необхідно написати заяву про звільнення, зазначивши дату (не менш ніж за два тижні, оскільки відповідно до ст. 38 Кодексу Законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні) та надіслати або подати її на адресу товариства та її засновників.

Обов’язково необхідно мати докази подачі такої заяви: вхідний номер або фіскальний чек про відправку цінного листа на адресу товариства.

2. Наступний крок – оголосити про склианння загальних зборів, направивши засновникам запрошення.

Згідно з ч. 1 ст. 62 Законом України “Про господарські товариства” збори учасників Товариства можуть скликатися на вимогу одноособового виконавчого органу товариства, яким відповідно і є директор.

Для цього, директору необхідно скласти наказ про скликання позачергових загальних зборів та окреслити перелік питань, які виносяться на порядок денний, визначити дату та місце проведення загальних зборів.

Не менше ніж за 30 днів до скликання загальних зборів, директор Товариства повинен надати (або направити поштою) учасникам (засновникам) повідомлення про призначення позачергових загальних зборів Товариства, а також бажано опублікувати оголошення в офіційному друкованому засобі про проведення позачергових загальних зборів та порядок денний, до якого винести питання про звільнення директора.

У разі, якщо загальні збори з якихось причин не відбулися, директору необхідно скласти протокол.

3. Наступний не менш важливий етап — подача позову до суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків директора, де обов’язково обов’язково має бути вказана дата звільнення, зазначена у заяві.

До позовної заяви необхідно додати:

•  протокол про створення ТОВ;

•  статут, якщо є посадова інструкція тощо;

•  наказ про призначення директора;

•  заяву про звільнення;

оголошення в газеті про проведення загальних зборів, повідомлення про проведення зборів з доказами його направлення всім засновникам ТОВ,

•  доказ сплати судового збору за подання позовної заяви до суду.

4. Після отримання рішення суду про встановлення факту припинення трудових обов’язків, слід звернутися до податкової інспекції та управління статистики з повідомленням про звільнення директора.

5.  Після звільнення директора за рішенням суду, необхідно подати позов до реєстраційної служби за місцем реєстрації Товариства з вимогою вчинити дії, а саме видалити з відомостей в ЄДР дані щодо директора Товариства на підставі рішення суду.

Тож, якщо власники відсутні або ігнорують заяву директора про звільнення, захищайте свої трудові права в суді. А із захистом вам допоможуть кращі адвокати із трудових спорів АБ “Титикало і партнери”.

Знайте свої права і не дайте себе обманути!

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: суд, директор, Роман Титикало, звільнення, трудові спори

понедельник, 26 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
В Киеве выявили двух пьяных водителей маршруток (фото)
20:04
В ТРЦ Gulliver состоится фан-встреча с героями мульфильма “Гулливер возвращается”
19:45
Фінансування закладів охорони здоров’я Київщини потребує коригування, - Добрянський
19:42
Представители столичной власти поддержали иск прокуратуры о возвращении Усадьбы Терещенко в комсобственность
19:28
СБУ предотвратила вывоз из Украины комплектующих к зенитно-ракетным комплексам (фото)
19:05
Столичные налоговики вернули жителям столицы более 27 млн гривен скидок на доходы физлиц
18:47
В Броварах мужчину приговорили к 8 годам лишения свободы за убийство
18:20
“Киевтеплоэнерго” получит кредит в 140 млн евро от ЕБРР
18:04
На Оболони оперативники задержали уроженца Донбасса за кражу лифтового оборудования (фото)
17:45
На Киевщине в реках Красная и Рось произошел замор рыбы (фото)
17:21
Функции мэра Киева и главы КГГА нужно разделить, - эксперты
17:03
Возный победил в конкурсе на пост начальника управления экологии КГГА
16:45
В Белоцерковском районе Киевщины введен карантин из-за обнаружения бешенства у лисицы
16:23
Виталий Нестор: проезд столичных школьников в общественном транспорте остается бесплатным
16:01
Госгеонедра может получить право без суда отменять “спящие лицензии” на разработку недр
Календарь событий
Полгектара возле метро “Позняки” хотят отдать застройщику арестованного ТРЦ SkyMall
26 июля 2021 г. 13:00
Полгектара возле метро “Позняки” хотят отдать застройщику арестованного ТРЦ SkyMall
Киевсовет планирует на 10 лет возобновить  для ООО “Ново-Комерцбуд” право аренды земельного участка площадью 0,5311 га возле станции метро “Позняки” для строительства помещений офисно-торгово-развлекательного назначения и заведений общественного питания с гостевой автостоянкой. Основателем “Ново-Комерцбуд” значится ООО “Стрит Моллс Груп” бизнесмена Александра Адамовского, построившего один из крупнейших столичных ТРЦ SkyMall, на помещения которого в марте 2021 года был наложен арест. При мэре Леониде Черновецком “Ново-Комерцбуд” уже получал в долгосрочную аренду указанные полгектара, но пока эта территория пустует несмотря на полученное в 2020 году разрешение на строительство. В Киевсовете ни ранее, ни сейчас, “не обратили внимание” на то, что целевое назначение участка не совпадает с его функционалом: Генпланом эта земля отнесена к территории улиц и дорог.