понеділок, 13 січня 2025 г.
Журналістика – шлях до пізнання світу

Журналістика – шлях до пізнання світу

Кириєнко Анна

Студентка КНУКіМ

Рішення обрати саме цю спеціальність не було викликане якоюсь певною подією. Ще з дитинства, коли мене запитували: “Ким ти хочеш стати?”, я завжди відповідала: “Журналістом”. Це був несвідомий вибір. Просто серцем відчувала : моя справа, більше того – я не можу уявити себе в іншій професії. З часом, у процесі свого розвитку, я почала занурюватися вглиб душі та розуму, розбирати кожну рису власного характеру, встановлювати, чому стала саме такою, а не інакшою, з’ясовувати, що ж вплинуло на формування моєї особистості. І одного разу мене запитали: “А чому саме журналіст?”. Це запитання здалося мені дуже важким на той час, і я залишила його на потім, забувши про нього зовсім. Через рік мій світогляд змінився. Юнацький максималізм повністю охопив мене.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Час ішов, я хотіла спробувати себе у всіх професіях, які тільки існують у світі, бажала відчути на собі, що таке бідність і багатство, свобода і неволя. Душу приваблювали контрасти, не хотілося стояти на місці. Та була одна проблема – у мене всього одне життя. Людина фізично не може встигнути дізнатися про всі науки, навчитися сотням спеціальностей, побувати у кожному куточку нашої планети та за її межами. То невже моя індивідуальність залишиться нереалізованою? Саме тоді я й згадала про питання, яке колись здавалося дуже важким:  “Чому журналістика?”. Цього разу відповідь знайшлася сама по собі.

Людина не може спробувати абсолютно все у цьому житті. У неї не вистачить на це відведеного природою часу. Та є одна професія, яка наближатиме мене до мети, змушуватиме постійно розвиватися та самовдосконалюватися у всіх сферах.

Усвідомивши це, я вирішила перевірити вірність своєї думки і через кілька годин вже стояла в редакції районної газети з маленьким клаптиком паперу, який тримали тремтячі руки. На моє здивування, працівники привітно мене зустріли, сказали:  “Якщо стаття буде хорошою, то її надрукують у наступному випуску. У такому випадку можна буде писати й надалі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Моєму нетерпінню не було меж. Щоб подивитися свіжий номер “Малинських новин”, 15-річне дівча бігло до бабусі на околицю міста. На одній сторінці газети була маленька стаття,  написана Анною Кириєнко. В цей момент я відчувала себе на сьомому небі від щастя.

З тих пір я брала інтерв’ю, писала про події міста, висвітлювала його проблеми. Моє припущення виявилося правдою. За два роки я дізналася багато нового, познайомилася з учасником полярної експедиції, кількома музичними гуртами, танцюристом, що започаткував власну школу та іншими цікавими людьми. Розмовляючи з ними, я розширювала межі своїх знань, ставала на деякий час частинкою того великого і неосяжного, змогла знайти шлях до самореалізації та пізнання соціуму і навколишнього середовища. Цей шлях – журналістика.

Ця професія асоціюється для мене із словом “світ” та значенням, яке я вклала в ці чотири букви. Напевно, журналістика – чи не єдина професія, яка може дати тобі безліч можливостей, з якою ти можеш відчути на собі тисячі різних життів і все ж залишитися собою. Це контраст, ідеальна професія, що потрібна різнобічним особистостям та людям, які хочуть краще зрозуміти наш світ. Всеохоплююча, захоплююча спеціальність, якій я готова присвятити власне життя.

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

Кириєнко Анна, студентка КНУКіМ

KиевVласть

Теги: юн-пресс, журналистика, выбор профессии

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.