понеділок, 8 серпня 2022 г.
Земля для українців: проєкт Закону Головіна “Про прогресивні земельні відносини”

Земля для українців: проєкт Закону Головіна “Про прогресивні земельні відносини”

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Я розіслав усім депутатам Верховної Ради розроблений мною проєкт Закону України “Про припинення дискримінації власників сільськогосподарської землі, підтримку самостійної виробничої  сільськогосподарської діяльності та ефективний обмін правами на землю (Про прогресивні земельні відносини)”

До проєкту Закону додано:

- пояснювальну записку, в якій обґрунтовано необхідність Закону для регулювання земельних відносин;

- порівняльну таблицю до проекту Закону, в якій наведені необхідні зміни до діючих Законів України.

Основні тези проєкту Закону “Про прогресивні земельні відносини”:

- підтримка самостійного господарювання на власній землі безпосередньо чи через участь у товариствах власників землі;

- надати селянам-власникам землі право розривати договори користування (оренда, емфітевзис) належних їм земельних ділянок на підставі простої вимоги про дострокове розірвання договору;

- фінансове забезпечення селян-власників землі для повернення отриманих  авансових платежів, яке може бути необхідним при достроковому розірванні договорів користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення;

- обов’язковий викуп земельної ділянки органами місцевого самоврядування чи органами державної влади за ціною, яка відповідає п’ятикратному розміру нормативно-грошовій оцінки (приблизно 5 тис. доларів за 1  гектар для чорнозему);

- кредитування власників землі в режимі споживчого кредитування за рахунок прямого державного кредитування в одно-трикратному розмірі нормативно-грошової оцінки (приблизно 3 тис. доларів за 1  гектар для чорнозему) для задоволення нагальних споживчих потреб на умовах до 5% річних.

- кредитування громадян України за рахунок прямого державного кредитування для купівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення в у сумі п’ятикратного розміру  нормативно-грошовій оцінки (приблизно 5 тис. доларів за 1 гектар) на умовах до 5% річних; 

- кредитування в необхідному обсязі товариства власників землі, які створюються для самостійного господарювання на власній землі, на умовах до 3% річних;

- допомога в поверненні незаконно відчужених земельних ділянок  їх власникам (під час дії заборони на відчуження землі). 

- формування державної підтримки об’єднання власників землі в товариства власників землі, які створюються для самостійного господарювання на землі. 

- набувачами права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть бути виключно:

- фізичні особи з єдиним громадянством держави Україна. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Громадянин України має право бути набувачем тільки однієї земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею не більше максимального розміру земельної ділянки, отриманої в результаті розпаювання;

- органи державної влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють права власника від імені українського народу, – в межах, визначених Конституцією України.

Формування основних тез законопроекту відбувалося, зважаючи на ситуацію, яка склалася, на основі бажань та мотивацій власників землі сільськогосподарського призначення, розуміння ситуації громадянами України, забезпечення національної і продовольчої безпеки, практичності реалізації законопроекту.

Мої пропозиції не ідеальні, але суть їх проста. Хочемо ринкових відносин – давайте звільнимо селян з кріпацтва і дамо право розривати договори оренди, про що так мріють селяни-власники землі. Хочемо інвестицій – давайте зробимо об’єкти для інвестування у вигляді товариств власників землі і проінвестуємо об’єднання власників землі і кожного селянина окремо. Хочемо повернення українців додому – давайте робити їх реальними власниками, і почнемо цей процес із земельних відносин, зробивши власників землі власниками аграрних виробництв. Давайте робити все самі, а не чекати, що хтось зробить за нас, робімо все самі: від дітей до економічного розвитку країни – навіщо підміняти себе у своїй сім’ї незрозумілими сусідами. 

Ми можемо разом дискутувати, змінювати і покращувати запропонований мною текст законопроекту та його назву, виправляти граматичні помилки, вносити законопроект разом чи об’єднано з іншими депутатами, вносити пропозиції і поправки – покращення в інтересах українців не має меж, але суть повинна залишитися: законопроект повинен бути в інтересах українців і української держави, а не в інтересах бізнесу, орендарів, латифундистів, транснаціонального капіталу, агресорів та інших ворогів. 

Основними позитивними наслідками законопроєкту стане: 

- припинення дискримінація власників землі її користувачами (орендарями);

- припинення дії необґрунтованих перепон у володінні та розпорядженні землею її власниками;

- отримання країною ефективного власника землі в результаті ефективного обміну землею без втрати суб’єктності права власності на землі;

- формування і впровадження ринкових механізмів у земельні відносини;

- зростання доходів власників землі від землі, що їм належить;

- об’єднання власників землі з метою повноцінного розвитку аграрного виробництва на території територіальної громади (громад);

- справедливе усуспільнення результатів діяльності підприємства між усіма учасниками утворення відповідно до внеску учасника чи виконуваної роботи;

- формування умов для переходу до самостійного господарювання на землі її власниками;

- формування сприятливих інвестиційних умов для розвитку аграрної галузі;

- унеможливлення будь-якої концентрації землі як негативного чинника для соціально-економічного розвитку країни;

- початок зростання цінності землі;

- унеможливлення загрози національній та продовольчій безпеці країни від формування ірраціональних земельних відносин;

- унеможливлення політичних і соціальних конфліктів на грунті земельних відносин.

У зв’язку з важливістю питання земельних відносин я не став очікувати законодавство про “народовладдя”, щоб ним скористатися для реалізації своєї ініціативи з впровадження прогресивних форм земельних відносин. Зараз законодавство про “народовладдя” не потрібне для тих, хто задумав розпродати, віддати в концесію, продати, приватизувати, втратити, знищити все, що стосується українців і їхньої держави, а після – воно не потрібно народу, бо не буде над чим в законний спосіб встановлювати народовладдя. 

Запропонована мною форма законодавчої ініціативи в певній мірі є проявом народовладдя. Вона зумовлена тим, що необхідного Закону про земельні відносини в інтересах українців, України, власників землі і тих громадян України, які хочуть стати власниками землі, ще не було ініційовано. 

Народовладдя можемо творити вже зараз без удаваної більшості, творити розумом і розумінням беззаперечної необхідності діяти в інтересах людей – в  суспільних інтересах. Сподіваюся, що мій приклад наслідуватимуть й інші громадяни України. 

Сподіваюся, що народовладдя живе в душі кожного депутата та реалізується в обов’язках зробити життя кожного громадянина України кращим. 

Народний депутат – носій законодавчої ініціативи, яка реалізується у формі внесення до Верховної Ради Законопроекту, і саме тому я звернувся з пропозицією до депутатів внести запропонований мною проект Закону “Про прогресивні земельні відносини”.

Я не маю відношення до жодної політичної партії. Запропонований мною проект Закону відображає моє особисте бачення, але з урахуванням  наявних обставин і оптимально-необхідних результатів. Сподіваюся, моє особисте бачення буде відповідати баченню більшості громадян України. 

Антинародні законопроекти про так званий обіг земель чи так званий ринок земель, які є на розгляді у Верховної Ради (законопроекти №2178-10, №2194), не несуть ніяких позитивних змін для українців, а прописані в інтересах суто обмеженого кола осіб, в який ви, шановний депутате, навряд чи попадаєте. Ці законопроекти не про ринок в земельних відносинах, ці закони про монополію на землю – безправне право селян продати землю заздалегідь визначеним особам. Ці законопроекти не про перетворення селянина на власника аграрного виробництва і не про збільшення доходів власників від землі. Ці законопроекти не про створення робочих місць і не європейський рівень оплати праці. Ці законопроекти не про усуспільнення прибутку і не соціальну спрямованість економіки, як визначає Конституція України. Ці законопроекти проти селян-власників землі і проти українського народу в  цілому. 

Окрім того, що неможливо допустити, щоб законопроекти №2178-10 та №2194 були проголосовані, необхідно вже визначатися з національно-орієнтованим законодавством з земельних відносин, яке забезпечить ефективне відновлення та зростання аграрної галузі в інтересах українців.

P.S. 

Хтось може сказати, що закон з такими принципами не буде прийнятий, бо не має зараз в Раді національно-орієнтованої більшості і не має смислу займатися цим законопроектом. Але  законопроект не для більшості у Верховній Раді, законопроект для українців. Всі повинні знати, яким могло бути чи може бути національно-орієнтоване законодавство з земельних відносин. Тому обговорюємо, думаємо, вирішуємо. 

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: законопроект, рынок земли, земельная реформа

понеділок, 8 серпня 2022 г.
15:43
Безпілотники “Байрактар” будуть виробляти в Україні
15:26
“Надія лише на Зеленського”: столичні підприємці виступили проти демонтажу кіосків біля метро “Дружби народів”
15:05
У Фастові на Київщині на два дні закриють рух автотранспорту на залізничному переїзді
14:44
Соратникам колишнього очільника МВС Захарченка повідомлено про підозру
14:27
Для вчорашнього удару по Вінниччині рашисти задіяли гіперзвукові ракети
14:03
Водолази дістали потопельника з “Чорного озера” в селі Петрушки на Київщині
13:46
Над Одещиною ППО збила “Калібр”, на Черкащині внаслідок падіння уламків ракети виникла пожежа, є постраждалі
13:24
У Києві 13 серпня частково обмежать рух транспорту під шляхопроводом біля станції метро “Нивки”
13:02
Окупанти замінували Запорізьку АЕС та погрожують її підірвати, - “Енергоатом”
12:46
Жителі Бучанського району Київщини можуть звернутись за допомогою до психолога
12:26
У Києві затримали шахрая, який ошукав пенсіонерку на понад 70 тисяч гривень
12:04
Прокуратура побореться за повернення столичній громаді землі на Троєщині вартістю 10 млрд гривень
11:44
Кабмін пропонує конфіскувати 903 об’єкти, які знаходяться в Україні й належать рф
11:24
Ексдиректора КП на Київщині підозрюють у виплаті грошей “мертвим душам”
11:03
У Києві на благодійному аукціоні “Добра справа” зібрали майже 60 тисяч доларів для постраждалих з Маріуполя та Краматорська
10:46
В квартирі у Броварах на Київщині вибухнула граната
Календар подій