понедельник, 27 сентября 2021 г.
Завдання на 2021 рік: створити загальну концепцію цифрової трансформації міст

Завдання на 2021 рік: створити загальну концепцію цифрової трансформації міст

Юрій Назаров

Голова SmartCity.UA, Голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві Цифровізації України

У році, що минає, увесь світ, і Україна не виключення, був вимушений пристосовуватись до нової реальності, продиктованої пандемією. І якщо розвиненим країнам світу перейти в онлайн було відносно не складно, то Україні довелось в авральному режимі цифровізуватися. Стало зрозуміло, що країні життєво необхідні зміни,  особливо в сфері надання державних послуг, медицини та освіти.

Відверто кажучи, державі уже давно потрібно було вибратися з паперової рутини і переходити до цифрового документообігу, впроваджувати сучасні стандарти, розвивати нову якість та комфорт онлайн-послуг в містах. Але, як то кажуть, не було би щастя, так нещастя допомогло. Сьогодні, підсумовуючи 2020 рік, можна сказати, що в плані цифрової трансформації країни було зроблено дуже великий крок.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Що стосується розвитку “розумних міст”, то слід зазначити, что цифрова трансформація почала активніше ширитись регіонами. Ми провели велику кількість обговорень з приводу побудови "розумного міста" для багатьох міст України серед яких Мукачево, Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Ужгород, Житомир, Харків, Біла Церква, Мелітополь, Дніпро та Бровари.

Переконаний, що наступного року родина “розумних міст” в Україні кількісно зросте. За нашими розрахунками, у 2021 році перевагами “розумного міста” зможуть скористатись ще 3 млн українців, а загалом це буде вже  майже 10 млн наших співвітчизників. Звісно, що в лідерах по впровадженню інновацій залишається столиця. Нашими сервісами наразі користуються понад 5 млн киян. Цього року в Києві нам вдалося запустити декілька нових та зручних сервісів. Наприклад, запрацював сервіс реєстрації новонароджених е-Малятко. Завдяки тому, що можна зареєструвати немовля швидко, без черг та не виходячи з дому, щоденно 100 родин заощаджує 600 годин. Також було запущено запущено систему відеоспостереження, оновлено мобільний додаток Kyiv Smart City.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Однак, я б не став асоціювати Smart City лише з великими містами. Концепцію можна реалізовувати навіть у маленьких містах з чисельністю населення від 25 тисяч осіб. При цьому у невеликих містах впроваджувати такі зміни можна набагато швидше і легше.

Сьогодні керівництво міст та громад розуміє, наскільки важливо впроваджувати технології та наскільки вони можуть полегшити не тільки управління містом, а й створити більш комфортні умови для проживання його мешканців. Але не всі знають, з чого розпочати впровадження концепції “розумного міста”.

Для того, щоб полегшити регіонам завдання ми працюємо над розробкою стратегії розвитку регіонів, міст та територіальних громад в напрямку “смарт сіті” до 2025 року. Її впровадження значно пришвидшить трансформацію регіонів та сприятиме розвитку громад.

Сьогодні вкрай важливо створити загальну концепцію цифрової трансформації міст.

Водночас необхідно адаптувати стандарти Smart City для регіонів, міст та територіальних громад. Ми будемо ініціювати впровадження Індексу смарт сіті, маємо на меті долучитись до створення Smart City центру — аналітично-дослідницького центру та навчально-консалтингового хабу. У перспективі — підготовка рекомендацій щодо розробки та впровадження стандартів безпеки зі специфіки IoT (Baseline Security Controls).

Для більш активного розвитку Smart City в регіонах, потрібно роз'яснити громадам, які переваги та покращення вони отримують після його запровадження. Тому алгоритм у цьому питанні наступний: популяризація ідеї “розумного” міста, в рамках проєкту Smart City.UA, переконання керівництва міст в тому, що Smart City сприятиме підвищенню ефективності міських систем, спрощенню процедури муніципальних послуг та підвищенню конкурентоспроможності місцевих підприємств. Безперечно, найважливішим залишається аспект поліпшення якості життя городян.

Юрій Назаров, голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві Цифровізації України 

КиевVласть

Теги: юрий назаров, smart city, цифровая трансформация городов, концепция цифровой трансформации городов

понедельник, 27 сентября 2021 г.
11:03
За неделю столичные спасатели ликвидировали 66 пожаров
10:43
Шприцы, битое стекло и чемодан с книгами: активисты собрали 25 мешков мусора в ботсаду Фомина
10:22
За сутки в Украине выявили более 3 тысяч новых носителей коронавируса
10:04
Курс валют в Киеве: 27 сентября 2021 года
09:46
Депутат Киевсовета Виталий Нестор подозревает, что в недостроенном доме в Соломенском районе столицы заработала частная школа
09:26
Киевляне жалуются на замор рыбы в озере на Оболони (фото)
09:04
Люди из окружения Зеленского положили глаз на Дарницкую ТЭЦ Анатолия Шкрибляка - СМИ
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 сентября 2021 года
воскресенье, 26 сентября 2021 г.
19:53
Офис президента мог запретить транслировать бой Усика из-за его сотрудничества с компанией братьев Кличко, — журналист
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 вересня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:33
Украинский народ лишили права болеть за украинца. Артур Палатный раскритиковал госорганы за не показ боя Усик-Джошуа по ТВ
17:03
В Киеве прошел Климатический марш (фото, видео)
16:06
В Святошинском районе высадили еще 13 “слоновых деревьев”
15:01
За останню добу на коронавірус захворіли 132 жителя Київщини
14:04
В столичном хостеле в результате пожара погиб мужчина
13:05
Ректор НМУ им. Богомольца отрицает принуждение студентов к вакцинации под страхом исключения из вуза
Календарь событий