п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Заплати налоги и сядь на 7 лет за их неуплату: для Бюро экономической безопасности готовят “почву”

Заплати налоги и сядь на 7 лет за их неуплату: для Бюро экономической безопасности готовят “почву”

Олеся Остафиева

Сооснователь ведьма-бара «Лысая гора», медиаконсультант

Тут ко второму чтению готовится законопроект 3959-1 о внесении изменений в административный и уголовный кодексы. Повод уважительный – создание Бюро экономической безопасности Украины, которому надо расширить поле для деятельности.

Под это дело даже вновь “криминализировали” 212 статью – и снова готовы сажать за неуплату налогов. До семи лет. Почти как за убийство. В первом чтении 3 февраля аж 239 депутатов проголосовало. Инициаторы – четыре нардепа от Слуг.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Что забавно, декриминализировали эти статьи 9 лет назад по инициативе (не при детях будет сказано) Януковича.

А другой одиозный, Портнов, в пояснительной записке к законопроекту писал, что “Значительная часть случаев незаконного влияния на предпринимателей со стороны представителей правоохранительных органов связана с тем, что действующий кодекс предоставляет возможность необоснованного и безосновательного применения меры пресечения в виде заключения под стражу. Европейский суд по правам человека в своих решениях неоднократно признавал эту особенность отечественного законодательства такой, что не соответствует общепризнанным демократическим стандартам и принципа верховенства права”.

Но у нас же целое Бюро создают, им же потом носки по 375 грн нужно будет покупать, а если полномочий нет, то какие носки?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Вряд ли отправленный в тюрьму бизнесмен пополнит казну налогами, и вряд ли такая государственная политика будет способствовать развитию экономики и инвестициям. И я здесь не защищаю тех, кто не платит. Все помним: заплати налоги и спи спокойно. Но мне неспокойно от того, что любое наступление на бизнес и любое усиление полномочий правоохранителей это движение в сторону диктатуры, а не демократии. Только сильный бизнес толкает развитие экономики и конкурентоспособности. Только сильный бизнес может оппонировать государству и совместно искать баланс интересов капитала и интересов общества. А когда тебе в любой момент могут насчитать налоговый долг, а потом ещё и посадить на 3-7 лет, то как-то разговора на равных не получится.

П.С. 10 лет назад я случайно узнала у нотариуса, что моя квартира находится под арестом. Когда стала разбираться, нашёлся долг около 280 грн перед налоговой. Как оказалось, тремя годами ранее, за месяц, в котором был 31 день я заплатила не 205, а 200 грн единого налога. С тех пор на эти 5 грн набежало около 270 грн пени. А арест мне наложили почти сразу, когда я им ещё 5 гривен была должна. Писем счастья мне никто не слал, просто арестовали имущество.

Олеся Остафиева, сооснователь ведьма-бара “Лысая гора”, медиаконсультант

КиевVласть

Теги: налоги, долги, бюро экономической безопасности, криминальная ответственность

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.