субота, 23 листопада 2024 г.
Занепад збанкрутілої комунальної політики на прикладі Деснянського району Києва

Занепад збанкрутілої комунальної політики на прикладі Деснянського району Києва

Александр Борщевский

Член Национального союза журналистов Украины

Нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з чиновницьким свавіллям, брехнею і несправедливістю. Дискомфорт психологічний – реакція на кричущий та узаконений бандитизм. Конституція і закони у нас для всіх чи тільки обраних? Запитання дивне, але для українців воно доречне.

Щоб не обіцяла райдужного й перспективного городянам столична міська влада чи інші столоначальники у райдержадміністраціях, але коли йдеться про реальні порушення конституційних прав людей, нехтування чиновниками українськими законами, то мовчати і стояти осторонь проблеми не можна. Факт відомий, не раз осмислюваний.

Перейдемо до конкретної теми. Наразі, тисячі ліфтів у будинках столиці України потребують заміни чи капітального ремонту. Але з року в рік це відкладається при різних президентах і мерах, міністрах і депутатах. Немає ані бажання, ані фінансування, знаходяться інші поважні і неповажні причини. Весь цей хаос відрізняється одним: ніхто не думає про нагальні потреби людей, а також про те, що подальша експлуатація старих чи несправних ліфтів становить загрозу для життя і здоров’я мільйонів людей. Це злочин проти громадян і держави. Винні чиновники мають сидіти за це не в м’яких зручних кріслах, чималу кількість з них взагалі потрібно гнати за бездіяльність та професійну деформацію.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наведу один знаковий конкретний приклад, що вже має громадський резонанс. Мешканці другого парадного 16-поверхового будинку по вул. Драйзера, 14/33, протягом двох місяців чекають, коли ж нарешті запрацює вантажний ліфт. І певно марно, бо гарантій від компанії “Майстерліфт”, комунального підприємства з обслуговування житлового фонду Деснянського району не чути. Як до речі і від керівників районної та міської влади.

Київська міськдержадміністрація ще з 2012 року обіцяє вжити заходів з проведення справжнього капітального ремонту чи заміни ліфтів у будинку, про що є відповідні листи з нотками надії та гарантії. Мешканці не без підстав стурбовані: а чи можна вірити брехунам?

Читайте: В Киеве оборвался лифт с людьми

Слід додати, що на верхніх поверхах парадного згаданого будинку проживають 9 інвалідів і 25% пенсіонерів, чимало малих дітей. Громада в шоці! Адже у 2016 році лихоманить й роботу пасажирського ліфту. Таким чином, люди як заручники лиха і майже щотижня шукають підтримки, звертаючись на гарячі телефонні лінії Кабінету міністрів та КМДА. Написали листи в Адміністрацію президента, Кабмін, у Верховну Раду - і поки все марно.

Не відчувається, що хтось звідти хотів реально допомогти бідолашним громадянам. А ліфти вже відпрацювали свій термін, їм по 30 років. Таким чином їх подальша експлуатація становить загрозу життю та здоров’ю людей. Про це хтось подумав?

Нічого реально обнадійливого у порушеній проблемі немає від в.о. голови Деснянської РДА Віктора Крохмалюка. Цей чиновник служив в адміністрації ще за часів президентства Януковича і зараз, вочевидь, прийшовся до душі нинішній владі. Невідомо тільки чим, адже в районі дуже багато різних проблем, а влада їх не вирішує.

Фактично якщо розібратися прискіпливо, то районна влада Деснянської РДА порушує не тільки конституцію, а й статті законів “Про державну службу”, “Про місцеві державні адміністрації”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”. А я посилаюся лише на мізерну частку цих проблем, що стосується тільки ліфтів.

КМДА очевидно не хоче змін у житлово-комунальній галузі, а також не робить конкретних кроків щодо припинення порушень конституційних прав громадян і законів по відношенню до численних жителів мегаполіса. Не відчувається ніяких обнадійливих позитивних зрушень, крім нових високих тарифів, які дратують людей і погіршують рівень їх життя. Нерідко скрізь і всюди люди наштовхуються на чиновницьку грубість, бездушшя, на вістря кардинальної проблеми хама. Вістря само випирає із подертих одеж хворої державності. І з такими фактами ми не маємо миритися.

Читайте: В столице почти у половины лифтов истек срок эксплуатации

Олександр Борщевський, головний редактор журналу “Світ єдиноборств”, член Національної спілки журналістів України

КиевVласть

Теги: новости киева, Виктор Крохмалюк, лифтовое хозяйство, киевская городская государственная администрация, деснянская райгосадминистрация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.