понеділок, 20 січня 2025 г.

Законодательная лошадь

Махнула левым рукавом - вдруг сделалось озеро, махнула правым рукавом - поплыли по озеру белые лебеди (с) Пушкин

Именно так я представляю себе будущий “законодательный музей” демократической европейской Украины в году, к примеру, в 2112-ом, с фотографиями, оцифрованными голосами, первыми символами украинской государственности конца ХХ века и, что очень важно, с отдельно взятой рукой великого маэстро законодательной дирижерской техники. В полном смысле “руководящей рукой”.

 

Нечто подобное, законодательно экзотическое, было и в давние времена великого Рима. Так, наш далекий предшественник, властвовавший две тысячи лет тому назад, ничтожный и порочный император Гай Калигула ввел в качестве консула в законодательное собрание своего коня. Римский сенат вытерпел, не самораспустился, продолжал работать… Ну, скажите, чем не аналогия? И вправду, добротно дрессированная лошадь и сегодня вполне сможет служить в Украине законодателем, копытом реагируя на взмах руки парламентского дирижера. Не умеет читать законодательные проекты? Не обучена человеческой грамоте? Не беда, в среде законодателей нашей молодой страны случалось и такое. Вот и среди нынешних, победивших в выборах в 2012 году, я знаю как минимум двух, пишущих с многочисленными грамматическими ошибками. И ничего – оба доктора всяческих наук.

 

Некоторые украинские политологи и журналисты настаивают на создании специального психиатрического фильтра для людей, идущих в политику. Как профессионал скажу: осмысленно и результативно это сделать нельзя. Негодяй, лжец, мздоимец – не психиатрические категории. Нет таких слов в международной классификации психиатрических болезней. Я бы начинал с иного, всех претендентов в парламентское кресло пропустить через несложный диктант, а результаты диктанта в обязательном порядке присовокупить к биографии претендента и его фотографии на избирательном участке. Знайте, дорогие соотечественники, за кого голосуете! Ваше право игнорировать эту информацию, но знать ее вы должны!

 

Не буду скрывать, результаты парламентских выборов удовлетворили меня. Потому что впервые смогут вживую, в прямом контакте состязаться в своей острой идеологической борьбе (по сути, в борьбе антиукраинской) бойцы экстремального фланга депутаты Фарион и Колесниченко. Ах, как многословны и многоцветны будут их диалоги, искренние, насыщенные идеями и оскорблениями и, в то же время, никогда не переходящие в рукоприкладство. Это вам не короткий физический контакт поэта и просветителя Павла Мовчана с дамой сердца многих пожилых избирателей Натальей Витренко. Здесь, я предвкушаю, будут долгие и яркие диалоги, насыщенные столь же яркими эмоциями и убедительными реминисценциями. А чем больше в прямом контакте и не менее прямом эфире будут сражаться неукротимые политические маргиналы, тем реже сможет регулировать голосование в сессионном зале достославный маэстро Чечетов. Потому что сражения эти будут захватывающими. И какому-либо регулированию не подлежащими.

 

Так Украина, наконец, очистится от скверны авторитаризма “руководящей руки”.

 

Семен Глузман, врач, член коллегии Государственной Пенитенциарной службы Украины

 

Источник: Левый Берег

Теги: Территория разума

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.