неділя, 24 листопада 2024 г.
Захист України - справа не лише чоловіків

Захист України - справа не лише чоловіків

Олексій Резніков

Міністр оборони України

У 2021 році кількість жінок в лавах Збройних сил України становила близько 30 тисяч. З початком повномасштабного вторгнення росії військовослужбовиць стає все більше. Наразі у ЗСУ служать 41 тисяча жінок, ще близько 19 тисяч – є цивільними працівницями, які працюють задля потреб армії. Безпосередньо у бойових діях бере участь близько 5 тисяч жінок.

Сьогодні Україна має потужний показник по кількості жінок у Збройних Силах навіть серед країн-членів НАТО. Кількість військовослужбовиць в арміях країн-членів НАТО коливається від 0,3% до 20%. У США, наприклад, 17%, у Великій Британії – 11%, в Польщі – 7%, в Данії – 8%, у Естонії – 10% тощо. У лавах ЗСУ – 9% жінок.

При цьому, досі доволі гостро стояло питання наявності відповідного одягу і білизни. Саме для наших військовослужбовиць.

Коли влітку, за ініціативи проєкту #ArmWomenNow і громадської ініціативи #FormaTwo та за участі радниці – уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності, Міноборони розпочало працювати над зразками жіночої форми, вивчати досвід, то виявилось що доволі не багато країн, в арміях яких представлена жіноча польова форма. До речі, навіть не в усіх країнах-членах НАТО, чий стандарт застосовується для пошиву.

Та і взагалі, жіноча військова форма довго не була повсякденністю в жодній країні.

В США, до прикладу, жінкам дозволено служити в армії з 1948 року. І лише в 2011 році в американських Збройних силах розробили саме жіночу версію уніформи, яка би підходила по антропологічних параметрах.

Тож, кілька місяців Міноборони спільно з волонтерами займалося цим питанням.

І ось нарешті я можу констатувати – перші партії жіночої форми і білизни вже надійшли до декількох бригад на тестування.

Спільно з волонтерами виготовлено два варіанти костюма та спідньої білизни для військовослужбовиць, які будуть досліджені під час експериментального носіння у військових частинах. Також, під час експериментального носіння буде досліджено існуючу модель польового костюму, шляхом його розукомплектування та надання захисницям кітелю та штанів різної розмірної сітки.

Тож, відповідно до процедури, після тестування форми захисницями, після отримання від них зауважень, побажань, екземпляри будуть доопрацьовані виробником, після чого за моїм підписом будуть внесені зміни до наказу Міноборони “Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв”.

Поряд з цим триває робота з вивчення можливості застосування тканини з еластаном. Ця тканина дозволяє за рахунок своїх властивостей та з урахуванням антропометрії жіночої фігури припасувати їх відповідно до потреб військовослужбовиць.

І питання не тільки у одязі. Вже за кілька тижнів – у січні, ми плануємо розпочати роботу щодо впровадження для військовослужбовиць окремого типу черевиків з високими берцями.

Те саме стосується і бронежилетів з урахуванням антропологічних властивостей. До речі, експериментальний зразок такого бронежилету вже розроблений нашими вітчизняними виробниками: з засобами для перерозподілу навантаження тощо. Після завершення циклу випробувань згідно визначених процедур він піде у війська.

Окремо має стояти питання забезпечення формою вагітних. Тут нажаль є прогалини. І ми теж повинні над цим працювати.

Така форма вже передбачена, наприклад, для військовослужбовиць в Німеччині. Минулого року комбінезони для вагітних почали тестувати в армії США.

Знаю, що в Україні волонтери і тут не були осторонь – читав про відшиту форму для вагітних одній з військовослужбовиць.

Я певен, що поруч з відшивом звичайної жіночої польової форми, ми маємо взяти в роботу і питання пошиву форми для вагітних.

Українські жінки – сміливі й фахові. Українські жінки – це про незламність. Про силу. Про характер. Вони незалежні, як і наша Держава.

Снайперки, артилерістки, танкістки… Вони без страху боронять нашу землю і знищують ворога. Жінки в медичних силах надають допомогу нашим воїнам – жінкам і чоловікам, на передовій під ворожими обстрілами.

Тож, захист України від окупанта-терориста – справа не лише чоловіків. Жінки пліч-о-пліч з побратимами боронять нашу країну і наших людей.

А ми маємо зробити усе, аби їм було зручно і комфортно.

І ми це зробимо.

Джерело - Facebook-сторінка Олексія Резнікова.

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.