п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
За борги приватного ЖЕКу ДТЕК погрожує відключити від електрики житловий будинок на більше ніж 1000 квартир

За борги приватного ЖЕКу ДТЕК погрожує відключити від електрики житловий будинок на більше ніж 1000 квартир

Олена Дьомкіна

Голова правління ОСББ

Мешканці житлового будинку за адресою Михайла Донця 2а нещодавно вчергове були поінформовані про те, що найближчим часом ДТЕК вимкне електричне живлення місць загального користування (МЗК) будинку за борги обслуговуючої організації ТОВ “Авіатор-сервіс 24”. Зауважимо, раніше ДТЕК вже відключив від електрики по одному з трьох ліфтів у кожному з 8 під’їздів будинку, а також обмежив освітлення коридорів та сходових клітин.

Незважаючи на те, що в інформації ДТЕК йдеться про відключення від електрики тільки МЗК і ліфтів, проблема є більш глобальною. Адже при відключенні МЗК не працюватимуть насоси, що підкачують питну воду на верхні поверхи, а також теплоносій в системи централізованого опалення. Таким чином, борги обслуговуючої організації “Авіатор-Сервіс 24” можуть призвести до катастрофічних і непередбачуваних наслідків для житлового будинку на більше ніж тисячу квартир — у 25-типоверховому будинку на 8 під’їздів не працюватиме жоден ліфт, не буде холодної і гарячої води, через низьку температуру вийде з ладу система опалення…

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для інформації: за електричну енергію, що подається в квартири, їх власники сплачують кошти напряму ДТЕК згідно особистих договорів. За електроенергію, що використовується для систем функціонування будинку, мешканці сплачують в рамках тарифу за обслуговування будинку і прибудинкової території ЖЕКом. Наразі борги ТОВ “Авіатор-сервіс 24” різним постачальникам тільки за електрику складають більше 3 млн грн. В той же час борги мешканців перед ТОВ “Авіатор-сервіс 24” непорівнювальні з цими сумами — це свідчить про те, що мешканці за електрику для будинку сплачували, а ЖЕК ці гроші ДТЕК не перераховував, тобто банально крав.

Також зауважимо наступне: ТОВ “Авіатор-сервіс 24” було нав’язано інвесторам будинку забудовником в якості безальтернативного ЖЕКу одразу ж після здачі будинку в експлуатацію наприкінці 2015 року. Засновниками цього ТОВ початково були особи, наближені до колишнього проректора Національного авіаційного університету (НАУ) Максима Луцького, а директором був і є нещодавній студент цього вишу Іван Бабичев (кілька місяців тому він залишився єдиним засновником ТОВ “Авіатор-сервіс 24”). Також нагадаємо, що замовником будівництва комплексу формально виступив Національний авіаційний університет, що пояснює роль Максима Луцького в процесах навколо будинку.

Протягом чотирьох років обслуговування будинку ТОВ “Авіатор-сервіс 24” став фігурантом численних скандалів і, мабуть, одним із лідерів серед київських ЖЕКів за кількістю скарг. Через вкрай незадовільну роботу, тотальне ігнорування вимог та пропозицій мешканців, допомогу в захопленні невідомими особами технічних поверхів будинку, невтручання в знищення несучих конструкцій та ін., мешканці створили ОСББ “Донця 2а Ініціатива”, яке кілька днів тому було офіційно зареєстроване, і планує взяти будинок на свій баланс з 1 січня 2020 року. В цьому контексті зауважимо, що згадуваний вище Максим Луцький перед голосуванням за ОСББ кілька разів зустрічався з ініціативною групою, а також публічно виступав перед мешканцями, де заявляв, що у ОСББ в разі його створення будуть великі проблеми з боргами ТОВ “Авіатор-сервіс 24”, а також із укладанням договору на постачання електроенергії для потреб будинку. Як бачимо, так і сталося: наразі борги приватної структури намагаються повісити на мешканців будинку, шантажуючи їх відключенням ліфтів і всіх інших систем життєзабезпечення, а винні в розкраданні коштів з приватного ТОВ – намагаються уникнути відповідальності.

Олена Дьомкіна, голова правління ОСББ 

КиевVласть

Теги: новости киева, долги, электроэнергия, осбб, отключения, национальный авиационный университет, Донця 2а, Авіатор-сервіс 24

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.