понеділок, 18 листопада 2024 г.
Як правильно запитувати людину

Як правильно запитувати людину

Марія Богуслав

Директор Освітнього хабу міста Києва

Карантин – це не канікули, а час, який необхідно проводити із користю. Асоціація інноваційної та цифрової освіти в рамках реалізації соціального проекту “Освітній Хаб міста Києва” надає можливість безкоштовно оволодіти навичками, які необхідні кожному.

І сьогодні ми хочемо поділитися з вами лайфхаками про те, як правильно ставити запитання.

Які саме запитання потрібно здавати. Щоб ці запитання не збивали співрозмовника, щоб вони направляли його, допомагали йому розкритися.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У цілому є три типи запитань. Перший тип - це в принципі тип запитання на виявлення проблематики. Другий тип направлений на те, щоб виявити наслідок проблематики. Третій тип запитань направлений на те, щоб поглибитись у саме серце людини, у найпотаємніші почуття, переживання та емоції які він відчуває.

Частіше ці запитання будуть корисні і для самої людини, тому що, як часто ми міркуємо про те, які речі викликають в нас, в середині, емоції. Дійсно, дуже рідко. А ось тут ти можеш допомогти своєму співрозмовнику звернути увагу на емоції і почуття, які в нього є в серединні, і на те, чому для нього якісь речі важливі, а які речі ні.

Перший тип питань - питання на виявлення проблематики. І вони усі направленні на теперішній час, вони направленні на зовнішній світ, направлені на те, щоб з’ясувати, яких ресурсів бракує. Які складнощі є в якійсь ситуації, на те чого бракує для того, щоб отримати “Хочу!”. На те, що не влаштовує зараз, на те, чому я незадоволений, чого бракує, які складнощі, які проблеми в тебе є, які складні ситуації в тебе є при досягнені твоїх цілей.

Людям легше зосередитись на тому, що відбувається зараз. Це наш звичайний фокус уваги.

Другий блок запитань спрямований на наслідок, коли ви вже з’ясували, які складності, які проблеми, варто з’ясувати, що передує цій проблемі, що раніше було, чи які наслідки будуть у цій проблемі. Знову ж, усе на рівні зовнішніх ресурсів. Ось тут можна переходити на якісь почуття, емоції, але вони скоріше будуть поверхневими. Ще раз - це про минуле чи майбутнє.

Та третій тип запитань – це запитання на глибину –  їх треба задавити у самому кінці, коли вже людина розповіла усе і ви просто запитуєте два основні запитання: “Чому це для тебе важливо?” чи “Що за цим стоїть? Чому для тебе важливо вирішити цю проблему? Чому для тебе важливо не відчувати себе так”.

Коли ти розумієш, навіщо тобі потрібно дізнатися внутрішню потребу людини і болі які в нього є. Коли ти розумієш різницю між цим. Коли ти розумієш, як ти повинен ставити питання – саме час практикуватись.

Як це робити? Просто йдеш і проводиш інтерв’ю. Інтерв’ю проводиш з будь-якою знайомою людиною. І ти обираєш будь-яку тему, яку тобі цікаво дізнатися у нього, чи питаєш у нього прямо в лоб: “А що тобі цікаво? Яка тема тебе хвилює? Яке в тебе хобі”.

Якщо ви хочете продовжити опановувати навички "емоційний інтелект", "управління людьми і проектами", "персональна ефективність", "продажі і комунікації" та дізнаватись ще більше цікавої та корисної інформації – заходьте на портал соціального проєкту “Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного” eduhub.in.ua, де ви абсолютно безкоштовно, за інноваційною моделлю “змішаного” навчання (blended learning), в якій ефективно поєднується онлайн навчання із практичними тренінгами, зможете набути цю навичку та багато інших корисних навичок, які допоможуть вам отримати роботу своєї мрії, відкрити власну справу, покращити взаєморозуміння із близькими та друзями, і просто відчути себе щасливою та успішною людиною.

Читайте: Лайфхаки по самонавчанню: на час карантину і назавжди

Марія Богуслав, директор Освітнього хабу міста Києва

КиевVласть

Теги: новости киева, курси, самообразование, освітній хаб києва, емоційний інтелект

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.