пятница, 22 октября 2021 г.
Як НБУ та ФГВФО знищують бажання інвесторів вкладати кошти в Україну

Як НБУ та ФГВФО знищують бажання інвесторів вкладати кошти в Україну

Ігор Бондарчук

Голова правління ГО “Стоп корупції”, правозахисник

Чого прагнуть інвестори? Будь-який нормальний інвестор має на меті перш за все отримати дивіденди або дохід. Крім того важливим є аспект безпеки тобто певні гарантії повернення коштів. Звісно, якщо ми зараз не говоримо про венчурних інвесторів, які ладні йти на більш серйозні ризики. 

Інвестування доволі поширена практика, особливо у європейських країнах чи країнах США. Там, в умовах економічної стабільності та безпеки громадяни можуть дозволити собі вкладати кошти. Таким чином реалізується так званий акт довіри громадянин-держава. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На жаль, ця модель ламається, варто опинитись їй на теренах України. Тут держава не лише не підтримує інвесторів. Тут держава їх знищує та навмисне відбирає вкладені кошти. Це моя власна думка і я, як громадянин незалежної країни маю на неї повне право, яке гарантує мені конституція.

“Звідки така зневіра?”, запитає читач мого блогу. І я розповім історію, почувши яку, зрозумів для себе, що якби і мав можливість, то ніколи б не інвестував в Україні.

Всі чули про скандал навколо банку “Аркада” та кинутих інвесторів. Сьогоднішня розповідь теж буде пов'язана з цією фінустановою, а також державними установами регулятором (Національний банк України) та ФГВФО (Фонд гарантування вкладів фізичних осіб). 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Як мені стало відомо, після гучних справ “Аркади” банк зайнявся пошуком останньої надії тобто інвестора, який міг би надати кошти в кредит задля відновлення об’єктів будівництва. За інсайдерськими джерелами, НБУ дав чітку вказівку банкам не надавати позику “Аркаді”. Після тривалих пошуків таки знайшовся інвестор дехто Олег Нелін, який на вигідних для себе та банку умовах погодився позичити гроші.

Він надав банку 10 млн дол (260 млн грн) під 18% річних. Щоб мати якісь гарантії, був заключений іпотечний договір. Тобто, в разі неповернення коштів “Аркада” зобовязувався віддати у власність інвестора комплекс офісних приміщень за адресою Ольгинська 3А, місто Київ. Звичайна собі угода.

В “Аркаді” зі свого боку розраховували повертати тіло боргу з коштів, які мала виплатити столична влада за рішенням суду. Проте, грошей так і не побачили. 

Це стало однією з причин затягування виплати кредиту.

Через 6 місяців після отримання кредиту, комунікація між президентом “Аркади” Костянтином Паливодою та інвестором Олегом Неліним втрачалась. Останній почав переживати за свої кошти. Крім того, сума за рахунок відсотків та штрафів збільшилась до 370 мільйонів.

Інвестор ініціював переоцінку майна та прийняв рішення стягнути предмет іпотеки в рахунок погашення боргу, на що мав повне законне право. 

І все здавалось би нормально, якби не одне але.

У ФГВФО схоже, що вирішили, що власником має бути хтось інший, але ніяк не Нелін. У фонді звернулись до суду з вимогою визнати договір банку та Неліна недійсним. Без жодних зрозумілих на те причин.

У позовній заяві безліч дивних моментів. Наприклад, що банк нібито “безоплатно” віддав приміщення. Відколи це 10 мільйонів доларів асоціюються зі словом “безоплатно”? Можливо звісно, суми хабарів у представників фонду та НБУ настільки великі та суттєві, що для них 10 мільйонів доларів не гроші? 

Тепер чомусь Нелін має доводити в судах своє право на своє ж законне майно. Варто додати, що позичені кошти були повністю законно зароблені, з них були сплачені податки до держбюджету. 

Про цю угоду знали й у регулятора. Ба-більше! Вони ще й контролювали використання цих коштів. 

Дуже схоже, що в Україні право на інвестиції мають лише державні структури, які лобіюють інтереси певних зацікавлених осіб. Прізвища їхні мені невідомі, проте інтерес видається очевидним віджати майно інвестора та продати кому потрібно за безцінь. Саме таким чином в Україні реалізуються схеми. Саме таким чином Україна залишається бідною та нерозвинутою країною, а в неї не хочуть вкладати. Саме таким чином народ жебракує, оскільки право та закон в Україні фактично  не працюють.

Ігор Бондарчук, голова правління ГО “Стоп корупції”, правозахисник

КиевVласть

Теги: киевсовет, инвестиции, украина, аркада, олег нелин

пятница, 22 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:26
Марафонцы на два дня изменят маршруты движения общественного транспорта (график)
20:08
В КП “Плесо” проходят обыски
20:04
В ТРЦ Gulliver пройдут мастер-классы к празднику Halloween
19:54
Киев утвердил перечень противоэпидемических ограничений в случае перехода столицы в “красную зону”
19:43
В воскресенье, 24 октября, под Киевом состоится открытое стрелковое мероприятие Gun Open Day 2021
19:31
Энергоэффективные технологии улучшают качество жизни и сокращают расходы жильцов на 30%, - Анна Лаевская
19:26
Для работы в “красной зоне” бизнесу необходимо вакцинировать 100% персонала, - КГГА
19:04
Прокуратура провела обыски в столичном БТИ в рамках расследования растраты 12 млн гривен бюджетных средств
18:45
На выходных, 23-24 октября, марафон Wizz Air Kyiv City ограничит движение транспорта в центре столицы (схема)
18:42
Александр Омельченко сообщил, что его обманул фейковый Telegram-канал
18:22
Министр юстиции Малюська прорекламировал услуги платной связи и интернета в Лукьяновском СИЗО (видео)
18:06
В Киевгорздраве проведут инвентаризацию активов и обязательств
17:46
В Буче на Киевщине завтра, 23 октября, перекроют движение транспорта на трех улицах
17:28
Столичные власти просят обустроить два пешеходных перехода в Дарницком районе
17:03
Киев даст одноразовую матпомощь АТОшникам, майдановцам и семьям погибших героев
Календарь событий
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
22 октября 2021 г. 09:00
Киевсовет поддержал католиков в вопросе передачи костела Святого Николая религиозной общине
Депутаты Киевсовета решили обратиться в Министерство культуры и информационной политики в поддержку требования представителей римско-католической общины в вопросе передаче ей костела Святого Николая (ул. Большая Васильковская, 75). Поводом появления такой инициативы в стенах столичного горсовета, вероятно, послужило недавнее обращение к президенту Владимиру Зеленскому епископа Киевско-Житомирской диецезии Римско-Католической церкви Виталия Кривицкого. В нем епископ указывал на то, что сегодня не ведется диалог с приходской общиной, а планы Министерства культуры и информационной политики по реставрации этого памятника архитектуры (в нем долгое время функционировал Национальный дом органной и камерной музыки Украины) вызывают у представителей римо-католической церкви опасения, что передачу здания костела намерены затянуть еще на десятилетия.
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
21 октября 2021 г. 15:00
Зеленскому и Шмыгалю пожаловались на строящийся возле Феофании ЖК Life Story
Общественная организация (ОО) “Стоп коррупции” уведомила высшее руководство страны о нарушениях при строительстве 16-этажного ЖК Life Story. Речь идет о первом столичном проекте LEV Development ивано-франковца Александра Островского (на коллаже слева) и львовянина Василия Левицкого (на коллаже справа). Объект возводится недалеко от музея “Пирогово” и парка Феофания на улице Метрологическая по заказу ООО “Экзитос ЛТД”, которое принадлежит руководителю киевского офиса LEV Development Василию Варге (на коллаже снизу). По данным активистов, Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) два раза отказывала застройщику в выдаче разрешения на строительство этого ЖК из-за множественных нарушений, но в итоге на непонятных основаниях стройку разрешила. Теперь высотки возводятся на принадлежащем ООО “Экзитос ЛТД” земельном участке, который предназначен для индивидуального жилого, гаражного и дачного строительства.