понедельник, 6 декабря 2021 г.
Як Кличко маніпулює цифрами про нові школи та черги в дитсадки

Як Кличко маніпулює цифрами про нові школи та черги в дитсадки

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

“За 4 роки ми побудували або повністю реконструювали 7 шкіл та 22 дитсадки”, — заявив четвертий Київський міський голова Віталій Кличко в грудні минулого року, звітуючи про підсумки роботи міської влади в 2018 році.

Але в цій словесній конструкції простежується певне намагання, зваливши все докупи, сховати той факт, що нових за 2018 рік - лише 1 школа та 1 дитячий садок. Загалом же за час каденції чинної влади з 2014 року (тобто за 5 років) садочків-новобудов набралося тільки 7. Середніх шкіл також одиниці.

Тоді як, для порівняння, ми в 1993-1995 рр (за три роки), при значно скромніших бюджетних можливостях, побудували нових 40 шкіл і дитячих садків (це без ремонтів, реорганізації тощо, що також робилося). Тобто щороку вводили в дію в середньому 7 нових дитсадків та 6 шкіл — стільки ж, як зараз міська влада за 5 років. І чергу повністю ліквідували.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так, добре, що за рахунок відновлення непрацюючих закладів, реорганізації, реконструкції і т. ін. створюються нові місця в дитячих садочках.

Але це, як самокритично зазначено в затвердженій в кінці 2018 року Київрадою Програмі “Освіта Києва. 2019-2023 рр”, не задовольняє потреб мешканців міста. Бо деякою мірою стосується переважно районів старої забудови.

А, як йдеться в згаданій Програмі, в місцях інтенсивної забудови групи переповнені понад нормативи (те саме стосується і шкіл, яких також тут не вистачає). Таких мікрорайонів понад 46% від загальної кількості (дані кількарічної давнини з відповідної програми “Освіта Києва. 2011-2015 рр”, але вони мало змінилися, бо на 100 місць як і раніше припадає 122 дитини).

Отже, там, де йде забудова, без нових дитячих садків і шкіл проблему не вирішити. Й уповати на приватні заклади — марно. Їх крапля в морі — 4% від загальної кількості закладів дошкільної освіти. І вони погоди не роблять.

А передбачене Програмою “Освіта Києва. 2019-2023 рр” будівництво за наступні 5 років лише 8 нових дитячих садків на 1670 місць та реконструкція 31 закладу на 3300 місць — катастрофічно невеликі обсяги.

Читайте: Столична влада себе в бюджеті-2019 не образила

Та й в плануванні Київською міськдержадміністрацією при вирішенні цього болючого питання відсутня адресність. Бо потрібні не просто нові заклади, а там, де вони необхідні, аби зняти диспропорції в доступі маленьких киян до середньої та дошкільної освіти.

А саме: розписати окремо будівництво нових ДНЗ з територіальною прив’язкою до тих мікрорайонів, де склалося найбільше перевантаження, з урахуванням прогнозу росту попиту в районах нової забудови.

Окремо - відновлення роботи ДНЗ, їх ремонт та реконструкція, реорганізація існуючої мережі і т.д., знову таки поадресно і пооб’єктно.

Ну, й не смішіть людей з чергою. Коли влітку головний менеджер міста, як він себе сам називає, каже, що черга у нас стрімко зменшилася до 4 тисяч, а в затвердженій 18 грудня 2018 року столичною радою і підписаній ним Програмі “Освіта Києва. 2019-2023 рр” зафіксовано, що потребують влаштування в дитячі садочки насправді понад 11 тис. дітей віком від 1 до 6-7 років, то все це вже виглядає несерйозно.

Видати бажане за дійсне, зрозуміло, кортить, але ж не так відверто. Ця робота потребує конкретики, а не гучних слів і жонглювання показниками.

Читайте: Утром - деньги, вечером - стулья: почему столичная власть не постеснялась отступить от программно-целевого метода

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Источник публикации

KиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, школы, очередь в детские сады, программа образование киева 2019-2023

понедельник, 6 декабря 2021 г.
15:46
ТРЦ Gulliver стал лучшим торгово-развлекательным центром по версии Всеукраинской бизнес-премии CABINET BOSS top 50
15:26
Прокуратура обвиняет начальника столичного коммунального предприятия в растрате четверти млн гривен на ремонте подземных переходов
15:11
Футбольный клуб из Киевщины победил харьковчан в Высшей лиге
15:03
Майже 100%: на Київщині завершують прокладання нового асфальту
14:40
“Велике будівництво” басейнів на Київщині триває
14:24
В Белой Церкви открылся первый в городе ресторан McDonald’s (фото)
14:23
На Киевщине полицейскому сообщили о подозрении в совершении смертельного ДТП
14:10
Министр обороны Резников поздравил украинцев с Днем Вооруженных Сил Украиныи объявил челлендж “30 дней благодарности” (видео)
14:01
В комсобственность Киева через суд вернули памятник архитектуры на проспекте Победы стоимостью свыше 2,5 млн гривен
13:44
Для дитячого садку в селі Синяк на Київщині замовили фінальні роботи з благоустрою території
13:24
Нардеп Грищук просит построить новые пешеходные мосты через железную дорогу на Караваевых дачах
13:01
Минэнерго инициирует введение временных администраций в частных энергокомпаниях
12:44
За добу на коронавірус захворіли 202 жителя Київщини
12:24
“Киевводоканал” пригрозил прекратить отведение стоков поселка Коцюбинское под Киевом из-за долгов коммунальщиков
12:01
У Білоцерківському та Бориспільському районах Київщини минулої ночі на пожежах загинуло двоє людей
11:56
Наша цель - создать стильные и удобные пространства, которые повышают общее качество жизни, - девелопер Насиковский
Календарь событий