неділя, 16 червня 2024 г.
Як дефолт вплине на економіку росії

Як дефолт вплине на економіку росії

Павел Вернивский

экономист, аналитик

Як дефолт вплине на економіку Росії? В короткостроковій перспективі – ніяк. Про це вже говорив раніше.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Дефолт може вплинути на економіку краіни, в якої великий торговий дефіцит. І вона критично залежна від надходжень валюти саме за рахунок кредитів.

В такому випадку їй більше ніхто не захоче давати в борг і дефолт може призвести до дефіциту іноземної валюти необхідної для зовнішніх платежів. Недостатність валюти всередині краіни автоматично приведе до девальвації внутрішньі валюти. І звичайно впадуть доходи в долларовому еквіваленті у більшості населення і для них подорожчають імпортні товари та послуги. Якщо у населення і бізнесу є кредити у іноземній валюті, то девальвація спровокує массово банкрутства і неплатежі, від яких може рухнути банківська система.

Якщо ж говорити про Росію, то в неї зовсім інша ситуація. Кредити для них не є надважливим джерелом іноземної валюти. Завдяки експорт нафти та газу та санкціям які зменшили імпорт, вони мають торговий профіцит. Тому девальвація, а також всі негативні наслідки цієї девальвації, їй не загрожують.

Фактично, поки є експорт нафти і газу, то рубль продовжить укріплюватись.

Однак, все ж таки таке укріплення має свої негативні наслідки для економіки. Поясню чому. Наприклад, ціна російської нафти марки Уралс складає 90 дол. Якщо б курс був 130 рублів за доллар, то за кожен барель Росія отримувала б 11700 рублів, але при сьогоднішньому курсі вона отримує 4950 рублів. І податки сплачуються саме з суми – 4950 рублів. Тобто в першу чергу падають доходу російського бюджету і врахуйте, що внутрішні ціни ж не падають.

Другий момент, полягає в тому, що в кожного товару собівартість вимірюється в рублях, так як йому доводиться закуповувати внутрішні товари та послуги, наймати робочу силу. Бізнесу вигідний слабкий рубль, так як внутрішні витрати в рублях залишаються ті самі, ті ж СМі зарплати працівникам, а експортні доходи в рублях зростають і в нього з’являється додаткова маржа. Коли ж рубль укріплюється, то експортні доходи в рублях падають, а витрати залишаються такі ж самі. І це значить, що в нього падає маржа і поле для маневру зменшується. Наприклад, експортер з краіни зі слабкою валютою зможе зменшити ціну на свій товар за рахунок своє маржі, а російський експортер не зможе. І тут в нього дилема. Або втрачати ринки, так як нема змоги конкурувати в ціні, або ж демпінгувати і продавати товар собі в збиток.

Підсумовуючи все вище сказане, окрім санкцій та поступової відмови інших країн від російської нафти та газу, сильний рубль також буде боляче бити по російському експорту. Звичайно, проблеми будуть зростати поступово, але в довгостроковій перспективі вони серйозно ослаблять Росію.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Однак, такі процеси не відбуваються миттєво, а проблеми можуть наростати поступово. Тому не треба розраховувати, що економіка Росії скоро впаде і війна скінчиться. Не треба себе обманювати.

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.