понедельник, 25 октября 2021 г.
Віталій Кличко не будує ефективну муніципальну службу в Києві

Віталій Кличко не будує ефективну муніципальну службу в Києві

Віра Нанівська

Міжнародний Центр Перспективних Досліджень (МЦПД)

Указ Петра Порошенка про призначення мера Віталія Кличка головою Київської державної адміністрації нівелює принципи самоврядності київської громади. Об’єднання голови державної адміністрації з виборною посадою мера є неприпустимим. Злиття посад в Києві є бомбою уповільненої дії, оскільки державні і самоврядні функції апріорі не можуть поєднуватися в демократичних країнах.

В своїй передвиборчій програмі Віталій Кличко декларував, що реформи розпочнуться з Києва. Але реальні кроки та дії щодо їх реалізації відсутні. Брак структурних реформ може призвести до приватизації “корумпованої системи” і реставрація підходів до управління столицею з часів Леоніда Черновецького.

Однією із головних проблем, що гальмують реалізацію реформ є наявність корумпованого державного апарату, який потребує якісних змін. На даний момент, Віталій Кличко вже розпорядився звільнити всіх керівників комунальних підприємств, що були призначені Олександром Поповим та Галиною Герегою.

 

В існуючій політичній традиції процедура звільнення чиновника відбувається шляхом “співбесіди” з політичним керівництвом, яка закінчується написанням заяви про звільнення за особистим бажанням. З точки зору норм та процедур, це є прямим порушенням прав державних службовців, які є залежними від волі політичних переможців.

В пункті 7, статті 30 Закону України “Про державну службу” сказано, що зміна керівників або складу державних органів не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби  на займаній  посаді  з  ініціативи  новопризначених керівників, крім державних службовців патронатної служби. Однак, на практиці, процес звільнення може бути організований в обхід законодавства, з використанням можливості реструктуризації чи реорганізація органів державної влади. Меншою мірою може застосовуватися практика зменшення премій та обмеження просування по службі.

Як показує досвід формування влади, джерелом нових кадрів завжди стає політична партія, яка виграла вибори. В даному випадку це партія “УДАР”. Отримавши посаду голови КМДА, лідер партії ризикує продовжити політику тотальної партизації на місцевому рівні.

 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Яким чином і якими кадрами адміністрація Віталія Кличка буде заповнювати вакансії – питання часу. Існує висока ймовірність того, що ці вакансії заповнять представники партії “УДАР” та наближені до цієї сили особи. Тепер зрозумілим залишається лише одне. Процедури, практика призначення та просування по службі державних службовців потребують кардинальних змін.

Європейська столиця повинна мати ефективну муніципальну службу, яка буде нейтральною і аполітичною. Це є першочерговим завданням для команди Віталія Кличка. Ротація керівництва департаментів та відділів КМДА, комунальних підприємств не принесе успіхів, а лише законсервує систему. Змінити потрібно принципи та підходи функціонування системи муніципального урядування.

Віталій Кличко має ліквідувати практику службових просувань, які ґрунтуються виключно на партійних квотах та суб’єктивних критеріях керівництва. Це руйнує всі демократичні засади ефективного управління в Києві і не дозволить послідовно реалізовувати реформи.

КиевVласть

Теги: кличко, мнение, управление, демократия, эффективность, муниципалитет

воскресенье, 24 октября 2021 г.
18:06
Біля маєтку Медведчука у Києві ветерани АТО палили покришки та вимагали справжнього покарання для лідера ОПЗЖ (відео)
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 25 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
Во время общегородской толоки коммунальные службы вместе с киевлянами собрали более 1200 кубометров мусора и листьев (фото)
16:06
В Клубе экспертов прошло первое мероприятие по популяризации украинских вин
16:05
В Киеве зафиксирован первый температурный рекорд осени
15:01
“Укрзализныця” продлила прием заявок на конкурс стюардов Kyiv Boryspil Express до 2 ноября
14:04
В ближайшее время в столице ожидается сильный ветер
13:05
Семья на “Ниссане” попала в смертельное ДТП под Переяславом
12:01
За добу на Київщині виявили 880 носіїв коронавірусу
11:03
Столичную власть просят защитить историческое здание на Дмитриевской, 23 от возможного сноса
10:06
За сутки в Украине от коронавируса умерли 386 человек
09:04
Подозреваемых в попытке поджога дома замглавы Офиса президента Жовквы взяли под стражу
07:15
Сегодня, 24 октября, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 24 октября 2021 года
суббота, 23 октября 2021 г.
18:04
Планові відключення електроенергії в Київській області 24 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:30
Одну з доріг у Бучанському районі капітально ремонтують у рамках “Великого будівництва”
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.