п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Всем, кто выступает за полное отстранение государства от влияния на экономику

Всем, кто выступает за полное отстранение государства от влияния на экономику

Артем Петренко

журналист, медиа-менеджер, консультант

Мне интересно, вы действительно не понимаете, что свободный рынок почти всегда ведет к монополии? Это закон человеческой природы. Вы не понимаете или делаете вид?

Почти полная победа неолиберальных идей в несоветской части мировой экономики во второй половине 20-го века как раз привела к невероятной концентрации капитала и взрывному росту неравенства.

Посмотрите на изменения показателей разницы в доходах самых бедных и самых богатых, например, в самой главной экономике мира - в США. Посмотрите на увеличение пропасти в доходах между самыми богатыми и самыми бедными странами. Все это результат работы этих принципов, названных на пороге 90-х "Вашингтонским консенсусом".

Догмат более эффективной частной собственности опровергают крупные транснациональные корпорации, имеющие активы, превышающие ВВП сотни стран мира.

История последних 20-ти лет ярко показала, насколько массово топ-менеджеры финансовых конгломератов занимались фальсификациями отчетности для надувания финансовых пирамид и получения невероятных бонусов. И это привело к потерям миллионов инвесторов по всему миру, банкротству пенсионных фондов и ипотечных учреждений.

Финансоализация мировой экономики, либерализация торговли приводит недополучению инвестиций реальным сектором и торможению прогресса, к фактическому вымиранию целых городов (Детройт в США), нещадной эксплуатации природных ресурсов в бедных странах (уничтожение лесов, загрязнение воздуха и водоемов и изгнание миллионов людей с их традиционной территории проживания). Все это результаты "невидимой руки рынка".

Все это есть и в Украине. И наше коррумпированное государство, а точнее, его отсутствие, я считаю, как раз проявлением влияния "свободного" рынка. Если бы государство выполняло свои функции, то влияние сырьевых олигархов было бы кардинально уменьшено, а малый и средний бизнес мог бы развиваться.

Так что давайте дискутировать не о том, нужно ли нам уменьшать или увеличивать влияние государства. Давайте дискутировать, какие цели важны для роста благосостояния Украины, какие функции государства для этого нам нужны и как обеспечить их качественное исполнение. При этом, конечно, нам нужна конкуренция. Но более-менее честная конкуренция. Так что призываю к содержательной, конструктивной дискуссии.

Джозеф Стиглиц тоже пишет на эту же тему.

Артем Петренко, журналист, медиа менеджер, консультант

Читайте также: Сможет ли Петр Порошенко отказаться от узурпации власти

КиевVласть

Теги: Экономика, государство, влияние, монополии, свободный рынок

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.