Витрати на створення ОСББ оплатить місто
Одним із пріорітетів моєї діяльності у якості члена Постійної комісії з питань ЖКГ і ПЕК є підтримка киян, що вирішили створити у власному будинку об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). З цією метою часто зустрічаюсь з учасниками ініціативних груп із створення ОСББ.
Серед проблем, з якими вони стикаються, є відсутність стартового фінансування витрат, які виникають на етапі створення об’єднання, а саме:
-
витрат на роздруковування та ксерокопіювання оголошень та документів;
-
на витребовування у державних реєстраторів та БТІ відомостей щодо співвласників житлових та нежитлових приміщень в будинку;
-
підготовку необхідної для проведення установчих зборів документації (проекту Статуту, протоколу, листів письмового опитування тощо);
-
здійснення розсилки рекомендованих листів – запрошень на установчі збори, оренду приміщення для проведення установчих зборів та юридичний супровід державної реєстрації ОСББ тощо.
Такі витрати сумарно можуть складати декілька тисяч гривень. Переконати сусідів надати кошти на покриття витрат тоді, коли ще невідомо, чи вдасться створити ОСББ – дуже складно, а самостійно профінансувати їх, без жодної надії на повернення коштів, – також не всі можуть. Таким чином, гарна ініціатива може загинути ще на самому початку її втілення.
Вважаю, що у вирішенні цієї проблеми ми, як депутати Київради, можемо і повинні допомогти людям, тому стала ініціатором проекту рішення про запровадження ресурсних центрів допомоги ОСББ, які візьмуть на себе всі витрати по створенню об’єднання, від початку діяльності ініціативної групи до моменту державної реєстрації ОСББ.
Читайте: КГГА будет дополнительно консультировать киевлян по вопросам ОСМД
Цю ініціативу одноголосно підтримали колеги із постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК, а депутати Валерій Гуманенко, Святослав Кутняк, Олег Костюшко, Лариса Дегтярьова та Віктор Грушко взяли участь у розробці відповідного проекту рішення у якості співавторів.
Крім допомоги на етапі створення ОСББ, вкрай необхідною є також підтримка в перші місяці діяльності об’єднання, коли у нього ще відсутні будь-які власні кошти, а витрат вже чимало. Серед основних потреб – фінансування юридичного та бухгалтерського супроводу.
Згідно проекту рішення, новоствореним ОСББ буде забезпечено безкоштовний юридичний та бухгалтерський супровід впродовж перших 3-х місяців від дати державної реєстрації. Наразі розглядається можливість подовження цього строку до 6 місяців.
Не будуть залишені напризволяще і діючі ОСББ. Їм на постійній основі надаватимуться безкоштовні юридичні консультації. Плануємо, що надалі на базі ресурсних центрів допомоги ОСББ будуть проводитись лекції та семінари з актуальних питань діяльності ОСББ, існуючих програм бюджетного фінансування, проектів підвищення енергоефективності тощо.
Департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА висвітлюватиме актуальну інформацію щодо підтримки киян у реєстрації та супроводі діяльності ОСББ в новостворених ресурсних центрах. Сподіваюсь, що впродовж наступних 2-3 тижнів Київрада підтримає цей корисний для людей проект рішення в цілому.
Наталія Манойленко, депутат Київради VIII скликання (фракція “Об’єднання “Самопоміч”), член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу