четвер, 25 квітня 2024 г.
Вимога скасувати реєстрацію Київської митрополії ПЦУ: САП розслідує можливе втручання в роботу суду

Вимога скасувати реєстрацію Київської митрополії ПЦУ: САП розслідує можливе втручання в роботу суду

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

17 жовтня 2019 року розпочато досудове розслідування за фактом можливого втручання в діяльність суддів Окружного адмінсуду Києва з метою перешкоджання виконанню ними своїх обов'язків або винесення ними завідомо неправосудних рішень у справах проти Православної Церкви України (ПЦУ). Йдеться про спроби явно проросійсько налаштованих товаришів визнати незаконними створення і реєстрацію ПЦУ.

Так, за моєю заявою, поданою в тому числі за матеріалами, опублікованими НАБУ, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою було внесено відомості до ЄРДР про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000002221 за ч. 1 ст. 376 КК України щодо можливого втручання в діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення, в тому числі ймовірно шляхом надання неправомірної вимоги. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Мова йде про можливі факти втручання окремих осіб, в тому числі ймовірно пов'язаних із проросійсько налаштованими політичними силами, у професійну діяльність окремих суддів ОАСмК, що розглядають справи за № 640/10110/19 (суддя Кузьменко В.А.), № 640/14586/19 (суддя Шейко Т.І.), 640/11678/19 (суддя Арсірій Р.О.) Зазначені адміністративні справи стосуються дій, вчинених на виконання рішень Помісного Собору УПЦ КП та Помісного Об'єднавчого Собору Православної Церкви України від 15 грудня 2018 року, зокрема реєстрації Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ), припинення Київської Патріархії УПЦ КП.

Постановою Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року було прийнято рішення припинити діяльність релігійного об’єднання – Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом об’єднання та приєднання до Православної Церкви України, припинити чинність Статуту про управління УПЦ КП, припинити діяльність всіх статутних органів УПЦ КП. Також, згідно зазначеного рішення “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату”, яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність як юридична особа після створення та реєстрації статуту релігійної організації “Митрополія УПЦ” (як релігійного центру, що представляє Православну Церкву України). Рішенням Помісного Об’єднавчого Собору Православної Церкви України від 15 грудня 2018 року було утворено Православну Церкву України, затверджено її Статут, а також створено Київську Митрополію УПЦ (ПЦУ) як релігійний центр, що представляє Православну Церкву України.

В подальшому, оскільки УПЦ КП припинила свою діяльність шляхом об’єднання та приєднання до ПЦУ, а всі функції та повноваження статутних органів даного релігійного об’єднання перейшли до компетенції відповідних органів Православної Церкви України, було прийнято ряд рішень на виконання Постанови Помісного Собору УПЦ КП від 15.12.2018, в тому числі з метою формалізації процедури ліквідації Київської Патріархії УПЦ КП. Зокрема, рішенням Священного Синоду Православної Церкви України від 27 липня 2019 року було припинено діяльність релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату” шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації “Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)”, призначено склад комісії з припинення (ліквідаційної комісії), обрано її голову, визначено строк для заявлення вимог кредиторами.

29.07.2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату” (код 22894788) шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації “Київська Митрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)” (код 42783113), а також про обрання головою комісії з припинення Київської Патріархії УПЦ КП Яременка О.В.

В подальшому, з метою невиконання наведених вище рішень окремими особами було ініційовані щонайменше три судових провадження:

(1)   в адміністративній справі №640/10110/19 (суддя Кузьменко В.А.) за позовом Київської Митрополії Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом) до Міністерства культури України, державного реєстратора КП “Центр правової допомоги та реєстрації”, – про визнання протиправними та скасування наказу і рішення про реєстрацію Київської Митрополії УПЦ (ПЦУ);

(2)   в адміністративній справі № 640/14586/19 (суддя Шейко Т.І.) – про визнання протиправними та скасування реєстраційних дій щодо припинення Київської Патріархії УПЦ КП;

(3)   в адміністративній справі № 640/11678/19 (суддя Арсірій Р.О.) про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства культури України про скасування реєстрації статуту Київської Патріархії УПЦ КП.

26.07.2019 на офіційному сайті Національного антикорупційного бюро України було опубліковане роз’яснення щодо обшуків в Окружному адмінсуді Києва, в якому, серед іншого зазначено, що працівниками Бюро було зафіксовано випадки впливу на розгляд та прийняття рішень у справах, пов’язаних із Київським Патріархатом.

Матеріали роз’яснення Національного антикорупційного бюро України доступні за посиланням: https://nabu.gov.ua/novyny/rozyasnennya-shchodo-obshukiv-v-okruzhnomu-adminsudi-kyyeva 

Крім того, головуючим у адміністративній справі № 640/11678/19 суддею – Арсірієм Р.О., було подано заяву про самовідвід у відповідності до вимог ч. 3 ст. 39 Кодексу адміністративного судочинства України, яка долучена до матеріалів справи. 11 вересня 2019 року Окружним адміністративним судом міста Києва у складі судді Арсірія Р.О. було винесено ухвалу про задоволення заяви про самовідвід в зазначеній адміністративній справі. Підставою заяви судді Арсірія Р.О. про самовідвід визначено втручання Ткаченко Неоніли Анатоліївни у процес здійснення правосуддя по даній справі. 27.08.2019 суддею Арсірієм Р.О., у відповідності до ч.4 ст.48 та п.9 ч.7 ст.56 Закону України “Про судоустрій та статус суддів”, направлено заяви до Вищої ради правосуддя та Генеральної прокуратури України з повідомленням у втручання Ткаченко Н.А. у процес здійснення правосуддя в рамках справи №640/11678/19.

Також з публічних джерел, а саме засобів масової інформації, стало відомо, що у діяльність суддів, які є головуючими у вказаних вище судових справах № 640/14586/19 та № 640/11678/19 та/або керівництва Окружного адміністративного суду м. Києва, можливо здійснюється втручання, зокрема з боку окремих осіб, асоційованих з керівництвом держави, що здійснила військову агресію проти України та тимчасово окупувала частину території України – Російської Федерації, з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися винесення завідомо неправосудних рішень (ухвал, постанов), в тому числі ймовірно шляхом надання неправомірної вимоги.

Публічно доступні матеріали засобів масової інформації за посиланнями:

- https://www.dialog.ua/ukraine/183323_1562661764

- https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/na-ruku-moskvi-u-vijni-filareta-j-ptsu-znajshli-rosijskij-slid.htm

- https://tsn.ua/ukrayina/suddya-u-spravi-upc-kp-vzyav-samovidvid-cherez-vtruchannya-yurista-filareta-1411218.html

- https://nv.ua/ukr/ukraine/events/filaret-tisnuv-na-suddyu-novini-ukrajini-50042875.html

- https://ukr.lb.ua/news/2019/09/15/437364_suddya_arsiriy_povidomiv_pro_tisk_z.html

- https://www.radiosvoboda.org/a/news-uptskp-minkult-pozov/30131843.html

- https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2767819-likvidacia-upc-kp-rozglad-pozovu-proti-minkultu-vidklali-do-11-veresna.html

- http://www.vru.gov.ua/content/file/4527-0-6-19_.pdf

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: новости киева, пцу, упц кп, окружной админсуд киева, украинская православная церковь, вмешательство в работу

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.