неділя, 7 липня 2024 г.
Відкритий лист до мера Віталія Кличка щодо безпеки в київських лікарнях

Відкритий лист до мера Віталія Кличка щодо безпеки в київських лікарнях

Анатолий Велимовский

Глава общественного наблюдательного совета КГКБ скорой медицинской помощи

Шановний Віталіє Володимировичу!

Від імені Громадської наглядової ради (ГНР) Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (КМКЛ ШМД) щиро вдячний Вам за роботу керованої Вами адміністрації у сфері покращення стану та обладнання міських лікарських установ.

За останні кілька років почались ремонтні роботи у КМКЛ ШМД з облаштування нового приймального відділення з реанімацією і операційним блоком та центру серцево-судинної патології, придбано сучасне обладнання для приймального відділення, введено у експлуатацію нові МРТ і КТ.

Впевнений, що ця робота буде продовжуватися і надалі, а кияни вже найближчим часом відчують переваги медицини сучасного рівня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Але сьогодні хотів звернутися до Вас з іншого приводу. Мова йде про безпеку лікарів та пацієнтів лікарні. Кілька днів тому ЗМІ інформували городян про шокуючий факт вбивства та поранення від руки іноземного громадянина двох киян. Але при цьому лише небагато хто знає, що за кілька годин до скоєння цих злочинів, цей маніяк з’явився в приміщенні приймального відділення КМКЛ ШМД.

За словами чергових лікарів, він щось шукав, придивлявся. І лише чітка робота охоронника лікарні, який відразу взяв підозрілу особу під свій контроль, супроводжував її коридорами приймального відділення і заспокоївся лише тоді, коли підозріла особа залишила територію, унеможливила трагедію в приміщенні лікарні. Можна лише здогадуватися про рівень шоку лікарів нічної зміни, коли вони впізнали цю особу, доставлену до лікарні з простріленою ногою працівниками поліції після скоєння злочинів.

Вірогідність того, що при відсутності охоронника, маніяк міг почати розмахувати ножем в приміщенні приймального відділення можна оцінювати як дуже велику. Якщо б маніяк пробрався на поверхи лікарні у відділення, де вночі знаходяться лише чергові лікар, медсестра та хворі, – навіть не можна уявити до якої кількості жертв це могло б призвести.

Читайте: Полиция Киева задержала поляка, который убил мужчину и ножом ранил женщину

ГНР спільно з адміністрацією КМКЛ ШМД відразу відреагували на цей випадок, підсиливши охорону у лікарні та заборонивши відкривати двері у відділеннях у нічний період без застосування необхідних заходів безпеки.

Але питання безпеки лікарів та пацієнтів київських лікарень залишаться дуже проблемним. Відомі неодноразові випадки побиття медичних працівників неадекватними пацієнтами чи їх близькими, загроз лікарям і, навіть, спроби зґвалтування медсестер.

Лише декілька з київських лікарень обладнані постами охорони, які дозволяють відразу реагувати на критичні чи загрозливі ситуації, як це сталося у КМКЛ ШМД у випадку з маніяком. Що стосується тривожної кнопки, яка є у всіх лікарнях, то період під’їзду патруля занадто великий, щоб запобігти незворотнім наслідкам.

Хочу наголосити, що охорону у приміщені КМКЛ ШМД було виставлено буквально за кілька тижнів до інциденту. А фінансування її йде не з міського бюджету, а зі спеціального фонду лікарні. В рамках розміру цього фонду видатки на охорону – значна цифра навіть для такої великої лікарні

А це значить, що інші, вкрай потрібні лікарні витрати, були відтерміновані. Менші ж лікарні просто не спроможні забезпечити власним коштом фінансування охорони.

Тому дуже прошу, шановний Віталію Володимировичу, приділити особливу увагу цьому питанню. Рішення можливе лише системне – виділення коштів міського бюджету на охорону київських лікарень і проведення єдиної тендерної процедури департаментом охорони здоров’я КМДА для всіх київських лікарень, що забезпечить потрібний рівень якості охорони. Такі витрати киянам будуть повністю зрозумілі – безпека містян має бути пріоритетом міської влади.

І ще. Прошу нагородити відзнакою Київського міського голови співробітника охоронної фірми “Шериф” Янкіна Олександра Леонідовича, професійні дії якого в ніч на 23 липня унеможливили вірогідні трагічні події на території Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

З повагою,

голова громадської наглядової ради КМКЛ швидкої медичної допомоги
Анатолій Велімовський

Читайте: Сколько стоит полечиться, или Сколько стоит хороший врач

KиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, киевская больница скорой помощи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.