четверг, 2 декабря 2021 г.
Вибори районних рад: влада продовжує грати з людьми в наперстки

Вибори районних рад: влада продовжує грати з людьми в наперстки

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

Дежавю. Із по суті скасуваними окружним адміністративним судом виборами районних рад в столиці повторилася ситуація 1998 року, коли Конституційний суд, дуже чутливий до настроїв Банкової, відмінив за день до голосування вибори Київського міського голови.

Конституційне подання 46 народних депутатів України, які ініціювали це питання, представляв в суді Роман Безсмертний.

Міська територіальна комісія тоді почала виборчий процес, зареєструвала кандидатів, вони провели агітацію. Уже навіть були надруковані бюлетені. Але КС в пожежному темпі почав розглядати дане питання, засідав день і ніч. І в суботу, 28 березня 1998 року, напередодні дня голосування, у порушення всіх регламентних процедур, о 12.00 спеціально зібрався для того, щоб оголосити своє рішення. Субота, як відомо, неробочий день. А згідно із законом рішення Конституційного Суду має оголошуватися на наступний, до того ж робочий день. Вони визнали неконституційність постанови Верховної Ради щодо проведення виборів в столиці. Прокуратура тут же негайно розгорнула роботу. Підключилася і міліція. Почали вилучати бюлетені з дільниць, навіть вночі займалися цим. І коли вранці, в неділю, люди прийшли на виборчі дільниці, там уже не було бюлетенів з прізвищами кандидатів на пост київського міського голови.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Найцікавішим було те, що ще з ранку в суботу я зустрічався з представниками Ради Європи, та, вже знаючи про це рішення Конституційного Суду, яке на той момент ще не оголошували, повідомив гостям про такий поворот подій. Бачили б ви їхні обличчя — здивовані, розгублені ... Вони, мабуть, навіть не могли навіть припустити такого.

Тоді влада перестраховувалася. Закриті рейтинги показали, що їхній ставленик Омельченко не мав шансів на перемогу. Ось і пішли на такий кардинальний крок, як скасування виборів. Небезпідставність такої тривоги показали вибори до Верховної Ради, які відбулися наступного дня після оголошення вердикту конституційних суддів, 29 березня 1998 року, коли партія Омельченка, блок “Трудова Україна”, у виборчому списку якого під №7 він значився, в Києві, незважаючи на всі титанічні зусилля команди тодішнього градоначальника, отримав лише 1,195% і виявився на 17-му (!) місці, і так і не зміг подолати 4-х відсотковий бар'єр в масштабах України і потрапити до парламенту.

18 років пройшло, а нічого не змінилося. Влада продовжує грати з людьми в наперстки. Однією рукою зі скрипом під тиском громадськості ухвалює рішення про вибори столичних райрад, іншою через суд їх зупиняє. Чого сьогодні злякалися?

Ми ж розуміємо, що суддя Огурцов не самогубець. Накладаючи заборону на вчинення ЦВК будь-яких дій щодо виборчого процесу з оголошених виборів депутатів районних у місті Києві рад до набрання чинності постановою суду за результатами розгляду позову, і призначаючи наступне засідання на 9 лютого, тобто тоді, коли закінчаться усі терміни для подання кандидатур до складу районних у місті Києві виборчих комісій і формування нового складу цих ТВК Центральною виборчою комісією, він усвідомлював, що у такий спосіб торпедує ці вибори, і не міг на це піти без якихось гарантій уникнення відповідальності за таке свавілля від можновладців. А ви кажете судова реформа...

Можна по-різному ставитись до самої ідеї відновлення районних рад. Проте рішення такого ґатунку мають прийматися не в стилі адміністративно-командної системи. А прозоро, відкрито, уповноваженим на це органом,тобто Київрадою, і не після початку виборчого процесу.

А так дуже “по-європейськи” вийшло. А судді Огурцову мабуть не дають спокою лаври Герострата…

КиевVласть

Теги: Новости, выборы, райсовет, окружной административный суд киева, банковая, конституционный

четверг, 2 декабря 2021 г.
17:36
ВР выделила миллиарды гривен на “Большое строительство” в 2021 году
17:26
На Київщині в рамках “Великого будівництва” триває оновлення дороги місцевого значення Обухів-Мала Вільшанка-Сущани
17:10
Киевсовет определился с планом работы на 2022 год
17:03
Директор и сотрудники департамента коммунальной собственности КГГА получат 20% прибавки к жалованию
16:57
Кабмин планирует выделить Боярской и Томашевской общинам свыше 6 млн гривен на приобретения жилья для ВПЛ
16:41
Киевсовет уменьшил тариф на тепло для 452 столичных многоэтажек
16:34
Сроки сдачи Подольско-Воскресенского моста в Киеве снова перенесли
16:23
На Киевщине госрегистраторов подозревают в незаконных действиях с недвижимостью
16:14
Учителей 36 школ Святошинского района обеспечат ноутбуками (список)
16:05
Поветы вместо районов, префектуры вместо МГА и новые полномочия глав общин - Рада готовится изменять Конституцию
15:56
Киевсовет на 23,2 млн гривен увеличил финансирование программы “Безопасная столица”
15:43
У Славутичі засекретили фінансування “Малої культурної столиці”, - “За Майбутнє”
15:32
Киевсовет согласился потратить на охрану культурного наследия 270 млн гривен за три года
15:22
Компания “Интергал-Буд” в очередной раз подтвердила статус одного из самых узнаваемых брендов
15:13
“Велике будівництво”. На Київщині оновлено ще одну ділянку дороги регіонального значення
15:05
В Киеве 17-19 декабря под Аркой дружбы народов проведут фестиваль Snigfest
Календарь событий