субота, 23 листопада 2024 г.
Весна покажет, кто где клал

Весна покажет, кто где клал

Мария Сербук

Журналист

Каждую весну и лето в Киеве усиленно ремонтируют дороги. КК “Киевавтодор” оптимистично рапортует на своем Facebook об успешной работе, а по городу продолжают случаться провалы и другие казусы с дорожным покрытием. После зимы столичные улицы превращаются в очень рельефные полотна, на которые городские власти выводят все больше грейдеров и асфальтоукладчиков. А толку никакого.

Читайте: Дороги Киева: асфальт сошел вместе со снегом

В чем же подвох и причина такого удручающего состояния киевских дорог? Явно - в низком качестве укладки асфальта и не соблюдении технологий.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сейчас киевским водителям приходится ездить по городу со скоростью не выше 60 км в час, чтобы не цеплять все попутные ямы, и застревать в бесконечных пробках, образующихся из-за работы асфальтоукладчиков. Проезжая мимо такой спецтехники, шоферы плюются и отправляют куда подальше сотрудников “Киевавтодора”, которые перерыли и перекрыли полдороги в час пик, вместо того, чтобы заниматься ремонтными работами в ночное время суток.

Читайте: Киевские таксисты составили рейтинг опасных дорог столицы

Но это еще не все! Наверняка многие не раз видели, как дорожные работы в столице ведутся во время дождя. Пока на улице сухая и солнечная погода, рабочие зачастую разбивают и снимают старый асфальт, разрывают ямы, делают заготовки для укладки нового. Потом эти “дыры” бросают на неопределенное время, отгородив их дорожными знаками и красно-белыми лентами, и будто специально ждут, когда испортится погода.

Только начинается дождь - ремонтные работы, как правило, возобновляются.

Не удивительно, что такой поход вызывает у киевлян и гостей столицы сильное возмущение. Проводить работы по асфальтированию в мокрую погоду запрещено: вода разрушает целостность покрытия. В результате, через год мы имеем образовавшиеся провалы и ямы на тех же местах.

При этом, всем известно, что из года в год столичные власти закатывают в асфальт миллиарды бюджетных гривен! Очевидно, что огромные средства налогоплательщиков и автовладельцев власти используют при этом не эффективно. Намеренно? Вероятно. Коррупцию у нас никто не победил: ходят упорные слухи, что откаты за получение заказа на ремонт или строительство дорог превышают 50%.

Читайте: Дорожники Киева отремонтировали около 1050 кв м дорог

Вывод: пока в нашей стране дорожное строительство продолжает оставаться одним из самых прибыльных для чиновников мероприятий, о качественных материалах и соблюдении технологий можно забыть. Делать дороги качественно для чиновников не выгодно, а значит, в Киеве постоянно придется ездить по ямам.

Только коррупционной составляющей можно объяснить то, что исполнители дорожных работ в Киеве из года в год используют некачественные составы, наносят на дорожное полотно недостаточное количество слоев, не откачивают воду с ям, экономят на щебне, не применяются новые технологии, а распорядитель бюджетных средств закрывает на это все глаза.

Удивительно, как такое дорожное покрытие вообще доживает до следующей весны.

Читайте: “Киевавтодор” ремонтирует дороги с помощью переработки старого асфальта

А как хочется, чтобы в Киеве были ровные и качественные дороги, водители были уверены в собственной безопасности, а столица имела привлекательный вид, за который не будет стыдно перед гостями!

Но пока у руководства столицы жажда денег затмевает любое адекватное восприятие реальности, киевлянам остается только ждать, когда растает снег, и новая весна покажет, кто где клал асфальт год назад.

Читайте: Автодорожная служба Киевской области выделила около миллиарда гривен на строительство автомагистралей в регионе

Мария Сербук, журналист

КиевVласть

Теги: новости киева, киевавтодор, ремонт дорог

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.