Відкритий лист Гройсману
Думаю, що технічним прем'єр-міністром замість Арсенія Яценюка, який пішов вчора у відставку, можуть призначити саме віце-прем'єра, міністра регіонального розвитку, будування та ЖКГ Володимира Гройсмана. Саме Гройсман вчора у парламенті не вставав і не аплодував відставці Арсенія. Тому я й вирішив опублікувати свій лист адресований цьому “видатному діячеві сучасності”.
Шановний Володимире Борисовичу!
Я впевнений, що постреволюційна ситуація в Україні давно спонукає всі гілки влади не тільки обговорювати питання реалізації структурних реформ в Україні, але вже реалізовувати їх. Наприклад, зараз особлива увага громадськості прикута до здійснення реформи у містобудуванні, зокрема і через набираючий оберти скандал з прийняттям “нового” генерального плану м. Києва.
Між тим на сьогодні Мінрегіонбудом не створено системи містобудівного кадастру України, а спроби впровадження Київської міської інформаційної системи МІАС ЗМД показали повний провал містобудівної діяльності в столиці та неефективність роботи державних органів у галузі містобудування. Оформлені з порушенням показників діючого Генплану 2020 землевідведення столиці, є первинним і актуалізуються в “новому” Генплані 2025.
Читайте также: Градостроительный тендер Андрея Вавриша признан незаконным
Практика закупівлі Мінрегіоном та Київською міськадміністрацією послуг та робіт по створенню генплану і містобудівного кадастру у одного виконавця створило умови для зловживань та підозри в нецільовому використанні коштів, а мовчазна згода “нової влади” з цих питань, спонукає суспільство до активних дій.
Нехтуючи Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.04.2010 р. №891-р., Київською міською державною адміністрацією було витрачено бюджетні кошти для розробки нового Генерального плану до 2025 року. Обов’язок КМДА щодо коригування діючого Генерального плану міста до 2020 року та розробка Детальних планів територій районів - столичними чиновниками проігноровано.
Читайте также: В Киевсовете не хотят отказываться от генплана “им. Черновецкого”
Намагання олігархічних груп впливу погодити на рівні Мінрегіону “новий” Генплан розвитку м. Києва до 2025 року (з численними зауваженнями та супротивом громадянського суспільства) свідчить про Вашу підтримку заходів легалізації скандальних землевідведень столиці часів Черновецького.
Декларуючи невтручання у внутрішні справи місцевого самоврядування, Мінрегіон за Вашим дорученням від 14.04.2014 №800/0/1-14 заборонив голові КМДА звільняти головного архітектора столиці, мотивуючи його заслугами у містобудуванні. А це вже не просто втручання…
Складається враження, що “нова” команда під Вашим керівництвом намагається просто кришувати “стару” банду розкрадачів майна та землі киян.
Під гаслами скорочення кількості чиновників, Вами проведена видатна реформа – ліквідовано патронатну службу Міністра Мінрегіону, в якій на момент скорочення числилась одна посадова особа, яка перебувала в декретній відпустці. Натомість на своїх місцях залишились посадові особи, що допомагали “Сім’ї” Яниковича розкрадати землі та майно держави (відводили землі Межигір’я та Сухолуччя, давали дозволи на будівництво вертолітних майданчиків та висотних будівель в історичному центрі столиці, відчужували землі та майно військових без відповідної компенсації армії).
Зараз електрики, інженери та менеджери всіх мастей продовжують керувати містобудівною галуззю - а це ДАБІ і органи архітектури в столиці та Київській області.
Протягом 4-х років Мінрегіон через систему “смотрящих” жорстко регулював земельно-майнові, архітектурні та будівельні питання в регіонах України, що стало однією з причин невдоволення суспільства та революції з тяжкими наслідками “федералізаційних” настроїв Криму та Донбасу. Але “Сім’я давно в бігах”, а банда залишилась на своїх місцях, глузуючи з тих, хто на барикадах відстоював людську та професійну гідність.
Читайте также: Из Партии Регионов начали выходить госуправленцы от архитектуры
З метою зміни існуючої системи ручного управління містобудівною діяльністю, мною розроблені та запропоновані до впровадження нові механізми та інструменти електронного моніторингу територій. Справжня Модель містобудівного кадастру столиці УКР-КАД дозволила виявити шалену кількість порушень діючого Генплану м. Києва 2020 та з’ясувати причини виникнення проблем при оформленні документів землеустрою та дозволів на будівництво в столиці та Київській області (див презентацію на диску).
Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook
Відсутність корупційних механізмів у моїх пропозиціях стали причиною їх відторгнення керівництвом Мінрегіону та створення перешкод у реалізації. На сьогодні, електронна модель моніторингу територій (укр-кад) застосована в роботі громадських організацій по виявленню порушень чинного генерального плану та застосовується для недопущення фальсифікацій і маніпулювань з містобудівною документацією всіх рівнів
Оскільки Віце-Прем’єр Міністру України немає часу зайнятись реформою містобудування, а Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства повністю покладається на думку своїх заступників, які вірно служили Януковичу, обіцянки про ліквідацію корумпованої структури Держархбудконтролю так і не були виконані. Крім того, органи містобудування та архітектури продовжують видавати паперові документи, не маючи електронної системи реєстрації містобудівної діяльності.
Враховуючи вищенаведене, нагадую, що люди на Майдані загинули для зміни системи а не для перезавантаження корупційних схем “по новому”.