четвер, 9 січня 2025 г.
Важлива інформація про полігон ТПВ №5

Важлива інформація про полігон ТПВ №5

Сергій Кравченко

Голова села Підгірці

Проблема № 1. Суттєво занижуються об’єми зібраного сміття. За даними ПАТ “Київспецтранс” на даний час накопичено 35,6 млн. м/куб відходів, що наче розраховано згідно проектної площі полігону. В дійсності, проектна потужність полігону майже в двічі перевищена, оскільки ще у 2006 році фахівцями Мінприроди було встановлено, що проектна потужність 1-ї черги полігону складає 9,1 млн. м/куб, а 2-ї – 10 млн. м/куб відходів. Крім того, площа складування відходів збільшена на кілька гектарів (приблизно на 5 га), що вказує на невідповідність інформації про кількість накопичених відходів, а також означає, що сміття складується за межами проектованої площі полігону, тобто на ділянці технологічно незахищеній від потрапляння фільтрату у ґрунтові води.

Проблема № 2. Суттєво занижуються показники кількості утвореного фільтрату. За даними ПАТ “Київспецтранс” щоденно в тілі полігону утворюється 200 м/куб фільтрату, при цьому всього фільтру утворено 700 тис. м/куб. Хоча навіть за вказаними данини, які також занижено, лише за 25 років експлуатації полігону мало утворитись не менше 1,5 млн. м/куб фільтрату. Тобто, з урахуванням випаровування, приблизно 500 тис. м/куб було вилито в ґрунт і річку Сіверка. Якщо щоденно працюватиме існуюча на полігоні система очистки фільтрату, переробити накопичений фільтрат вдасться лише через 10 років, хоча встановлена очисна система не здатна переробити навіть щоденно утворювану кількість фільтрату. У разі розширення втричі потужностей системи очистки фільтрату, перебити лише накопичений його об’єм можливо буде за 6 років. При цьому досі не знайдено вирішення способу безпечної утилізації концентрату, якого після переробки фільтрату утвориться не менше 100 тис. м/куб.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проблема № 3. Ігнорується забруднення атмосферного повітря виражене в наявності сильного неприємного запаху, що розповсюджується в населених пунктах. За даними офіційних досліджень проведених лабораторіями СЕС, атмосферне повітря в населених пунктах, розташованих навколо полігону, відповідає санітарним нормам. Хоча результати проведених незалежних досліджень вказують на наявність в повітрі на території с. Підгірці перевищень гранично-допустимих норми формальдегіду, а також слідів бензилу-хлористого (може викликати онкологічні захворювання).

Проблема № 4. Приховуються і фальсифікуються дані про стан забруднення навколишнього природного середовища. Акти обстежень Державної екологічної інспекції не відповідають дійсності, оскільки не фіксують витікання за межі полігону значних об’ємів фільтрату, що дає можливість винним особам уникнути відповідальності. При цьому приховується шкідливими речовинами (кадмій, фенол, нітрати, поверхнево-активні речовини) забруднення річки Сіверка і ставку в с. Креничі.

Наслідки ігнорування проблем:

- багаторічне відчуття смороду;

- реальна загроза здоров’ю мешканців прилеглих до полігону населених пунктів;

- тотальне забруднення підземних вод;

- знищення екосистеми від накопичення шкідливих речовин, в рослинах, ґрунтах і поверхневих водах.

Для вирішення проблем необхідно: 

1. Вимагати від Київської міської державної адміністрації, провести за сучасними екологічно безпечними технологіями рекультивацію полігону, а також санацію прилеглої території, що включатиме очищення водних об’єктів, та влаштування зелених насаджень навколо полігону.

2. Провести громадські обговорення проектів рекультивації/реконструкції полігону.

Читайте: Сергей Кравченко: “Полигон №5 в Подгорцах оккупировали цыгане, но полиция считает, что такой проблемы нет”

Сергій Кравченко, Голова села Підгірці

Джерело

КиевVласть

Теги: сміття, забруднення, Підгірці, полігон, Сергій Кравченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.