пятница, 16 апреля 2021 г.
Вакцинуватись не можна відмовитись: де поставиш кому ти?

Вакцинуватись не можна відмовитись: де поставиш кому ти?

Ілля Кушнір

Депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"

Тема вакцинації від коронавірусу є чи не однією з найбільш обговорюваних у суспільстві. Воно й не дивно: поряд із беззаперечними перевагами вакцинації, ширяться чутки про ймовірні ускладнення, різновиди вакцин, їх порівняння “гірше-краще”, а також набирає обертів антивакцинальна кампанія. І у цій інформаційній центрифузі, більшість українців взагалі не розуміють, де правда і що робити.

Думаю, в першу чергу, варто звернутись до цифр. За даними ВООЗ, своєчасна вакцинація від інфекційних хвороб дозволяє зберегти життя 2-3 мільйонів людей щорічно. Мова про такі хвороби, як кір, краснуха, паротит, кашлюк, поліомієліт, правець, дифтерія, гепатит В, гемофільна інфекція, туберкульоз. Усі вони включені до Національного календаря щеплень в Україні. Тож у нас, на відміну від деяких інших країн, створено усі умови для якісного та своєчасного проведення щеплень дітям. А значить ми можемо не допустити поширення цих хвороб.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Вакцинація рятує життя. До винайдення вакцини від віспи, хвороба забрала життя більше 300 мільйонів людей. Поліомієліт не настільки смертельна, але надзвичайно жорстока з точки зору ускладнень інфекція. Не рідко діти, що перенесли цю хворобу, залишаються паралізованими інвалідами на усе життя. Завдяки вакцині, понад 1,5 мільйона людей у світі змогли вижити, і 18 мільйонів – ходити після перенесеного поліомієліту.

Ще однією показовою з точки зору вакцинації інфекцією, є кір. Щорічно він забирав життя близько 2,6 млн людей. Після винайдення вакцини, ситуація значно покращилась, але на жаль, хвороба повністю не зникла. Вірус кору є дуже заразним – хворій людині достатньо кашлянути, аби інфікувати іншого. Зважаючи на це, повністю побороти хворобу можна буде лише у разі, якщо кількість щеплених сягне 95%. На жаль, антивакцинальні кампанії роблять свою справу, тож досягти необхідного показника поки що не вдається. Через це спалахи кору трапляються і досі у різних куточках світу. Лише у минулому році через ускладнення від кору померло більше 200 тисяч осіб.

Будь-яка інфекція циркулюватиме, доки у країні не буде сформовано колективний імунітет. І якщо у декого є запитання до вакцини від кору, винайденої ще у 1963 році, то що вже казати про Covishield.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Більшості з нас треба розуміти, що вакцина не захищає від хвороби. Але вона захищає від тяжких ускладнень, які ця інфекція викликає. І той факт, що Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко захворів на коронавірус говорить лише про те, що перебіг його хвороби, ймовірно, буде легшим, ніж міг би бути без щеплення. І зовсім не говорить про той факт, що вакцина не ефективна.

Аби розірвати ланцюг зараження коронавірусом, необхідно аби десь 70% населення мали імунітет від коронавірусу. Зробити це можна двома шляхами: перехворіти або щепитись. Але чи кожен з нас впевнений, що зможе перехворіти і легко одужати? Коронавірус вже вбив мільйони людей у світі, тож чи варто ризикувати ще й власним життям?

Ілля Кушнір, депутат Київради ІХ скликання, фракція "Удар"

КиевVласть

Теги: коронавирус, вакцинация, Covishield, коллективный иммунитет

пятница, 16 апреля 2021 г.
11:23
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:44
В Киев вернулась синяя рука
20:23
Киевские власти призывают религиозные общины обеспечить видеотрансляции вместо массовых богослужений
20:04
В ​​Печерском районе столицы высадили Аллею свободы слова (фото)
19:45
Директор Департамента охраны культурного наследия КГГА Александр Никоряк в 2020 году удвоил свои гривневые сбережения
19:23
Кличко установил для своего заместителя Анны Старостенко надбавку за выслугу лет
19:05
“Укрзализныця” запланировала более 10 дополнительных поездов на Пасху и майские праздники
18:45
Киев создал комиссию для организации и проведения весеннего призыва на срочную военную службу
18:26
Прокуратура подозревает чиновника КОГА во взяточничестве
18:03
Депутатская зарплата народного депутата Сергея Бунина в 2020 году выросла втрое
17:42
Дело о смертельном ДТП на Майдане Независимости передано в суд, - прокуратура
17:23
Правоохранители сообщили о подозрении жителю Киевщины в инсценировании кражи собственного автомобиля Jaguar (фото)
17:14
Завтра Київщина отримає першу партію вакцини від Pfizer-BioNTech
17:03
Депутат Трубицын требует защитить дом Рутковского
16:44
Столичные власти намерены провести 5-й Киевский Евро Марафон невзирая на локдаун
16:21
Зарплата областного мажоритарщика Николя Галушко в Раде составила в 2020 году 441 тыс. гривен
Календарь событий