субота, 11 січня 2025 г.
Вакцинація стала доступною усім: що стримує її темпи?

Вакцинація стала доступною усім: що стримує її темпи?

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

В дитинстві ми всі захоплювалися фантастикою. Зокрема, в творах Жуль Верна описувалися подорожі капітана Немо “Двадцять тисяч льє під водою”. Уява художників-ілюстраторів малювала високого, статного, сміливого чоловіка, який розглядає океанічні глибини в велетенський ілюмінатор в зріст героя. В реаліях підводний човен обмежений в просторі для пересування пасажирів у всіх вимірах навіть сьогодні. Плавають підводні човни теж принципово за іншим принципом управління, ніж малює уява читача. Максимум оглядова можливість субмарини – це перископ в надводному положенні, решта часу – це “сліпе керування” за радіолокаційними приборами з використанням чітких навігаційних карт морського дна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Уява нашого населення та деяких медичних функціонерів про вакцинацію схожа на романтичну і художній вимисел письменника-фантаста про підводні подорожі. Вже другий рік ми живемо в режимі карантину з приводу ковідної загрози. Криза інноваційних рішень виходу з епідемії від місцевих науковців в галузі медицини залишається без пропозицій та рішень. Єдиним дієвим способом лишається стара добра тотальна вакцинація населення. В цьому питанні і держава, і місцева влада були ефективні: вакцини закуплено в достатній кількості. Але від початку вакцинації в Києві щеплено лише 7.3% населення. Чому ж такий низький показник щеплених?

Усе дуже тривіально: категорії, які повинні були бути щеплені першочергово і “обов’язково”, утримувались або чекали спецвакцини, а решта були обмежені в отриманні вакцин. Реальна статистика в медицині лишається Terra Inkognita та з’являється лише за запитами державних органів і тільки на паперових носіях. Ми, навіть, маючи зобов’язання для медичної індустрії проводити тестування медичного персоналу, лише в перші місяці від початку епідемії отримували від МОЗ необхідну кількість тестів – потім цим знехтували.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

І коли всі європейські фахівці застерігали про ризик латентних перебігів ковіду, особливо у молоді, то у нас така інформація відсутня за відсутності тестів. Нагадаю, що тести на ІФА Ig G дешеві і повинні були проводитись для певних категорій працівників щомісячно. Логічно, що людей, які могли бути вакциновані першочергово, виникли запитання: а чи потрібно їм проходити вакцинацію? Адже наявність високих титрів за ІФА Ig G до COVID-19 дуже переглядає доцільність проведення процедури вакцинації відразу.

Тож банальна відсутність інформації про стан власного здоров’я стала причиною утримання від вакцинації, а також інертність прийняття протоколів від країн з більшим досвідом вакцинації стали суттєвою перешкодою. В країнах ЄС у пацієнтів, які перенесли COVID-19, процедура вакцинації проводиться лише разово, на відміну від нашої країни, де повинні провести дві вакцинації. Суттєво сповільнили хід вакцинування “кастовість” проведення вакцинації і лише відкриття вакцинації для усіх бажаючих створює реальний буфер для поширення інфекції. Відхід від стереотипів художньої уяви про капітана Немо дасть можливість реального опору інфекційній загрозі.

Що можна зробити сьогодні:

1. Провести тотальне тестування населення міста на ІФА Ig G до COVID-19.

2. Вакцинувати в першу чергу громадян без наявного імунітету.

3. Розробити і погодити паспорт вакцинації для подорожей, як дієвий інструмент заохочення до вакцинування населення.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

КиевVласть

Теги: новости украины, вакцинация, тестирование, ковид

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.