В Києві самовільно забудовується черговий парк. Чи відреагує прокуратура
Шановні кияни, виявляється, що у нашому місті можна спокійно огородити частину парку, вирубати дерева, розпочати будівництво, а міська влада, усі контролюючі і правоохоронні органи – ні сном, ні духом про таку ситуацію!
Вчора, проїжджаючи по вул. Здолбунівській у Дарницькому районі , повз озеро Сонячне, я не повірив своїм очам – ділянка парку на перетині вулиць Ревуцького та Здолбунівської огороджена зеленим парканом, на ній вирубані всі дерева і розпочато будівництво. Але ж я чудово знаю цю ділянку! Там знаходився парк, і будь-яке будівництво заборонене.
В 2010 році мені вже доводилося боротися з недобросовісними “ділками”, які за допомогою рішення суду намагались відвести цю ділянку і побудувати на ній АЗС. Тоді їм навіть вдалося отримати рішення Господарського суду Києва, яким було визнано укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва АЗС. Але, завдяки оперативному втручанню відповідних органів, рішення Господарського суду Києва було скасовано, а договір оренди земельної ділянки – знятий з реєстрації. Судові рішення по цій справі усі бажаючі можуть подивитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – господарська справа №44/237, позивачем виступало так зване товариство з обмеженою відповідальністю “ДАР-С”.
Здавалося, ситуація вирішена, парк залишається парком, а озеру не загрожує забруднення пальним.
Однак, менше ніж через три роки посадові особи ТОВ “ДАР-С” уже, очевидно, вирішили, що все заспокоїлось, і почали діяти зі ще більшим нахабством.
Тепер їм не потрібне навіть сумнівне рішення суду! Попри всі рамки закону і моралі вони просто взяли і розпочали будівництво на чужій земельній ділянці.
Я - депутат Київської міської ради. І я точно знаю, що ділянка на перетині вул. Ревуцького та вул. Здолбунівській у Дарницькому районі м. Києва (біля озера Сонячне) Київською міською радою нікому не передавалась та й не могла передаватись для будівництва, рішення з цього питання не приймалось. Інших законних способів отримати земельну ділянку, яка перебуває у комунальній власності територіальної громади Києва, не існує.
Дану ситуацію не можна назвати інакше, як злочин! В Кримінальному кодексі України, до речі, є чудова стаття 197-1, яка передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі до трьох років за самовільне захоплення земельної ділянки та самовільне будівництво на ній.
Мною уже направлено депутатські звернення до прокуратури, в міліцію, пану Попову О. П., в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю, іншим наглядовим і контролюючим органам з викладом обставин та вимогою відреагувати, захистити парк, права територіальної громади і притягнути винних осіб до відповідальності.
Який буде результат, чи виконають правоохоронні органи, міська влада свій прямий обов’язок щодо захисту прав та інтересів громади, чи не заодно вони із зловмисниками, дізнаємося дуже швидко. Хочеться вірити, що будівництво буде зупинено, парк повернуто громаді, а винних осіб покарано.
Секретар комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Сергій Кримчак, спеціально для KV.