неділя, 24 листопада 2024 г.
Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”

Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”

Георгій Могильний

експерт з аналізу конфліктних забудов

Мораторій на критику влади для мене завершився, бо будувати корупційні схеми під виглядом допомоги постраждалим від війни – це вже лютий пи...ць.

Для початку наведу лише один приклад роботи Кабінету міністрів і піару Дениса Шмигаля із подачею корупції, як роботи "над вирішенням житлового питання вимушених переселенців".

Ви не повірите, але для начебто вирішення проблем вимушених переселенців, Кабмін дозволив Держмолодьжитлу будувати та купувати житло із суттєво більшими націнками, ніж були раніше, і давати пільгові кредити приватним компаніям, що займаються будівництвом житла.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Ось постанова Уряду №469 від 19 квітня постанову, яку сьогодні оприлюднили.

Перше, на що хочу звернути увагу: там взагалі НЕМАЄ нічого про вимушених переселенців.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Якщо в старих правилах були чіткі критерії, хто має право користуватися Програмою, то зараз Кабмін затвердив "сферичного коня у вакуумі".

Молоді сім'ї в Порядку залишилися (але вже без жодних вимог до фінансового стану, наявності житла і т.д.).

А додалися можливості:

1) будівництва або придбання житла Держмолодьжитлом з метою подальшої передачі такого житла в оренду (найм), оренду із правом викупу, продажу на умовах пільгового кредитування (БЕЗ уточнення, кому передачі);

2) пільгового кредитування юридичних та фізичних осіб для здійснення будівництва житла (БЕЗ уточнення вимог і цілей будівництва житла юрособами, відсоток не більше облікової ставки НБУ, на строк до 20 років).

Тобто, Кабмін затвердив бланкетні норми, правила під які потім якось "затверджуються правлінням Фонду за погодженням із Мінрегіоном".

Фактично, кинули бюджетні гроші і можливу іноземну допомогу для витрат Держмолодьжитлом за правилами, які Держмолодьжитло потім саме для себе затвердить за погодженням із Мінрегіоном  (міністром Мінрегіону є Олексій Чернишов, його "правою рукою" в питаннях житла для ВПО є заступниця міністра Наталія Козловська, - KВ).

А тепер питання ціни за квадратний метр, за якою Держмолодьжитло може тепер не лише видавати кредити, але і купувати та, навіть, самостійно будувати, як замовник.

Раніше існували 4 градації, в залежності від типу населеного пункту:

  1. Для блатних Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова можна було купувати в 1.75 разів дорожче за опосередковану вартість будівництва в регіоні.

  1. Для обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб – у 1,5 раза.

  1. Для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб – у 1,25 раза.

  1. Для інших населених пунктів – опосередковану вартість у відповідній області.

Для блатних п'яти міст нічого не змінилося, а от для всіх інших...

Наприклад, навіть в селі у районі поряд із будь-яким обласним центром коефіцієнт тепер 1,75 (+75% ціни у порівнянні із існуючим раніше). Тобто, за бюджетний рахунок чи гроші іноземної допомоги можна купувати/будувати житло навіть в селі в 1,.75 разів дорожче, ніж опосередкована вартість будівництва в регіоні.

Найменший існуючий коефіцієнт, що визначає граничну ціну закупівлі/будівництва в новій редакції постанови Кабміну – 1,5.

Нічогенькі такі навари для забудовників при повній відсутності детальних правил для виділення коштів. Мабуть, грошей на житло вимушеним переселенцям та відбудову зруйнованого у нас набагато більше, ніж потрібно для будівництва за розумною ціною.

Читайте також:

За рахунок громад і без фахових спеціалістів: корупційні міни законопроекту про компенсацію за пошкоджене та зруйноване московитами житло українців

Мінрегіон та КБУ в напівзакритому режимі готуються до будівництва тимчасового житла для біженців (відео)

Георгій Могильний, експерт з аналізу конфліктних забудов

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини київської області, корупція, олексій чернишов, мінрегіон, забудовники, наталія козловська, схематоз, ноіини україни, новини київщини денис шмигаль, житло для переселенців постанова уряду №469

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.