Уряд веде українського виробника на забій
Вставлю і я своїх “5 копійок” про ситуацію з нашою економікою. І це не про теорію. Це про реальний сектор, той що мав би наповнювати бюджет країни.
Милованов каже, що наша економіка падає, бо продукція, вироблена українською промисловістю (вдумайтесь!), не має попиту. Саме тому, на його думку, відбувається падіння виробництва. А вже на другому плані ревальвація гривні. А взагалі зміцнення гривні та “дедоларизація економіки – це, насправді, її оздоровлення певною мірою”, каже його шеф Гончарук.
Купіть уряду кращі окуляри. Не мала б українська продукція попиту, не було б росту експорту товарів на 7,4% за 10 місяців цього року. Запам’ятайте це. Хоча ще рік тому за цей же період експорт показував ріст 10,3%. Дивлюсь на це і думку гадаю, скільки у нашої економіки вистачить запасу міцності від керівництва цими панами “теоретиками”, яким навіть важко відкрити дані Держстату для нормального аналізу ситуації.
Досить теорії і загальних цифр, даю реальну картину нашого підприємства, що експортує свою продукцію закордон. Нами зацікавлені, якістю задоволені. Нідерланди, Велика Британія, Латвія, Литва, Ізраїль, Польща, Азербайджан, Білорусія, Молдова, Ірак, Палестина, Ліван – це біглий перелік країн, де за обсягом кількість узгоджених експортних поставок за планом мала б збільшитись вдвічі на початок другого кварталу в порівнянні з січнем місяцем. Сьогодні 70% від виробничих потужностей йде на експорт. Наголошую – ми виробляємо товар з високою доданою вартістю в харчовій промисловості. А тепер ми думаємо, не як збільшувати експорт, а як зберегти колективу роботу. Як вистояти, коли курс долара падає, а вартість сировини зростає. Ми стаємо неконкурентоспроможними за кордоном.
І так багато підприємств не витримують. В результаті ростуть борги із заробітної плати. На сьогодні дві третини боргів із 3,4 млрд грн – це економічно активні підприємства. Всього за місяць ріст боргу – на понад 10%.
Падіння виробництва у промисловості – це вже наслідок від абсолютно злочинної, спекулятивної гри на курсі національної валюти, де керівництво держави штучно укріплює курс гривні для надприбутків нерезидентів по ОВДП. Кажете, закриваєте дірки у бюджеті? Урізання видатків бюджету на 20 мільярдів гривень і яма у 51 мільярд із цим не погодяться.
У листопаді падіння виробництва вже 7,5%. А урядовці не знайшли нічого кращого, як фактично дискредитувати українських виробників. Моронізація загострюється.
Найболючіше усвідомлювати, що в цей момент ситуацію ще можна виправити. Фахівці знають про це. Якщо ж уряд не має “зеленого поняття” про ази макроекономіки, то хай найме фахівців, професіоналів, які знають як і почують їх. Де той уряд “технократів”, про який ми чуємо ще з кінця серпня? Хай навчаться хоча б чути, а не кричати про свої малі зарплати.
Інакше в наступному році отримаємо безробіття, чергову хвилю трудової міграції, згортання вітчизняної економіки.
Весь світ захищає власного виробника, а наш уряд веде українського “на забій”.
Ярослав Москаленко, громадський діяч