среда, 8 декабря 2021 г.
Українську молодь охоче приймають на роботу у Boeing Company та Mercedes-Benz

Українську молодь охоче приймають на роботу у Boeing Company та Mercedes-Benz

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Цього року українська молодь отримала низку привілеїв у навчальних закладах Польщі. Для наших співвітчизників навчання у польських ліцеях, технікумах і коледжах безкоштовне, а вузи знизили вартість до € 85 на місяць. Ми запросили до Київського молодіжного центру генерального директора освітньої компанії Osvita Мarket Едварда Хелона, щоб з’ясувати подробиці для столичної молоді.

Для вступу у польський ВУЗ достатньо співбесіди по скайпу

Кілька років поспіль Польща займає лідируючу позицію серед європейських країн за кількістю українських студентів. Працьовитість, цілеспрямованість та амбітність нашої молоді отримала гідну оцінку.

За словами Едварда Хелона, впродовж останніх трьох років кількість студентів помітно збільшилася – станом на сьогодні, із загальної кількості іноземних студентів у 46 тисяч осіб понад 30 тисяч становлять діти з України. До переліку найбільш популярних фахів серед українських абітурієнтів при вступі до ВУЗів увійшли спеціальності політехнічного напрямку – зокрема, "Машинобудування", "Архітектура" та "Будівництво", факультету "Управління" – на кшталт "Управління бізнесом", "Управління фінансами", "Інноваційні системи в бізнесі". Проте найбільший ажіотаж був відмічений на факультетах Медичного напрямку – так, наприклад, за спеціальністю "Медсестра" та "Фізіотерапевт" був шалений конкурс від 18 до 35 чоловік на місце.

Не менш актуальними нині є робітничі професії. У навчальних закладах середньої спеціальної освіти пропонується безліч затребуваних сьогодні спеціальностей за різними напрямками: "Обслуговування та ремонт автомобілів", "Перукарські послуги", "Екскурсійне обслуговування", "Готельнмй менеджмент", різноманітні спеціальності за фахом "Сільське господарство" – "Технік-садівник", "Технік агробізнесу", "Конярство", "Фермер" та ін. Також актуальним зараз є також напрямок "Сфера послуг". Тут учні вчаться правил безпеки і гігієни праці, бухгалтерського обліку і фінансів в готелях. Впродовж навчання діти проходять насичений курс, що охоплює найсучасніші аспекти професійного напрямку, а найголовніше – те, що всі свої знання вони обов’язково закріплюють на практиці. Обладнання у кожному навчальному закладі відповідає сучасним стандартам і систематично оновлюється – саме тому усі випускники є фахівцями найвищого рівня. По завершенні навчання студенти отримують диплом міжнародного зразка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Працювати в Польщі залишається близько 30 % українських студентів, ще третина їдуть працювати до Євросоюзу, а решта повертається в Україну, де, зазвичай, займають керуючі посади або відкривають власний бізнес.

Потрапити до лав навчальних закладів Польщі може молодь віком до 26 років. Одним з ключових критеріїв є знання польської мови, вдало здавши відповідний екзамен. Обираючи польський виш, абітурієнтам не потрібно проходити ЗНО та складати вступні іспити. До того ж, для вступу не потрібно виїздити до Польщі, зазвичай, співбесіди проводяться по скап-зв’язку.

На "кишенькові витрати" зі стипендії лишається 300 євро

Як розповів нам Едвард Хелон, польські вузи та потенційні роботодавці тісно співпрацюють у спільному тандемі. Перелік бізнес-партнерів об’єднує абсолютно усі сфери діяльності. Тому українских фахівців залюбки працевлаштовують у міжнародні компанії, як наприклад, The Boeing Company, Mercedes-Benz, IKEA.

Моніторинг ринку праці відбувається безперервно – кожен з них систематично надає детальну інформацію щодо необхідної кількості фахівців та їхньої спеціалізації, розширення штату співробітників, набору працівників на нові посади і планів на майбутнє. Таким чином, завдяки завжди актуальній загальній базі і визначається рівень затребуваності тих чи інших фахівців у загальноєвропейській економіці на найближчі 3 – 4 роки. Відповідно до складених прогнозів, формується випуск кваліфікованих кадрів з найактуальніших напрямків та фахівців вузького профілю.

Серед найновітніших напрямків: біотехнологія, біофізика, китайська та японська мови, охорона навколишнього середовища, інженер з сонячної енергетики.

Середня стипендія українського студента – від 500 до 600 євро. Щомісяця її отримують усі ті, хто має середню оцінку не нижче 4. Вартість гуртожитку становить близько 250 євро на місяць. Студенти живуть по 2-3 у кімнатах розміром не менше 25 квадратних метрів. Згідно з держстандартами, у кожній з них є холодильник, зручні сучасні меблі, ванна і туалет. На “кишенькові витрати” залишається не менше 300 євро.

А як щодо пільг для студентів у Польщі? За інформацією пана Едварда, встановлена 50 %-на знижка на проїзд у міському транспорті та квитки на поїзд. Окрім цього, знижка від 10 до 50% надається на відвідування музеїв, кінотеатрів та виставок. А при вступі до будь-якого навчального закладу для першокурсників влаштовують цікавий безкоштовний курс з польської мови для подолання мовного бар’єру.

До того ж, маючи студентську візу в Польщі, відкривається можливість безперешкодного проїзду до будь-якої з 28 країн Євросоюзу. Варто зазначити, що амбітна українська молодь полюбляє активно, цікаво проводити вільний час та влаштовувати подорожі "вихідного дня".

Анна Куценко, директор Київского молодіжного центру

Читайте: Друзья, родители и судьбоносные случаи: кто повлиял на выбор профессии представителей киевской власти

КиевVласть

Теги: новини, навчальні заклади, польща, українські студенти

среда, 8 декабря 2021 г.
19:11
“Боевые” выплатили, но расходы на армию нужно повышать, чтобы хватило и на зарплаты, и на вооружение - министр Резников
19:05
Жители улицы Литвинской подозревают, что столичные власти отрапортовали о выдуманном ремонте асфальта в их дворе
18:43
На “Большое строительство” из госбюджета дополнительно выделят в 40 раз больше, чем на компенсации за неповышение тарифов
18:29
“Киевгорстрой” объявляет старт продаж квартир в новой секции ЖК “Кирилловский гай”
18:20
Кличко мог пойти на превышение полномочий, чтобы завести в КГГА еще одного коррупционера, - Лупова
18:12
В Славутиче на Киевщине правоохранители искали взрывчатку в школе (фото)
18:06
Коммунальщики Соломенского района не желают сделать перерасчет женщине-инвалиду, страдающей от отсутствия тепла
17:45
Госпродпотребслужба за сутки выявила 36 нарушений карантинного режима и проверила две сотни заведений столицы
17:33
Зеленский подписал закон о выделении денег на “Вовину тысячу” и на “карантинную помощь”
17:26
Киев единственный украинский город с более половиной вакцинированных жителей
17:11
В столице суд приговорил киевлянина к 12 годам лишения свободы за убийство гражданской жены
17:03
Тимошенко обращает внимание власти на проблемы людей - эксперт
16:41
До утра завтрашнего дня, 9 декабря, в Киеве ожидается туман и гололед
16:26
На Київщині правоохоронці звинувачують чоловіка у вбивстві через суперечку за земельну межу
16:07
Повний курс вакцинації одержали майже 708 тисяч жителів Київщини , - замголови КОДА Торкунов
16:01
В морге киевской больницы №8 с родственников умерших требовали десятки тысяч гривен - СМИ
Календарь событий