п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Українську молодь охоче приймають на роботу у Boeing Company та Mercedes-Benz

Українську молодь охоче приймають на роботу у Boeing Company та Mercedes-Benz

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Цього року українська молодь отримала низку привілеїв у навчальних закладах Польщі. Для наших співвітчизників навчання у польських ліцеях, технікумах і коледжах безкоштовне, а вузи знизили вартість до € 85 на місяць. Ми запросили до Київського молодіжного центру генерального директора освітньої компанії Osvita Мarket Едварда Хелона, щоб з’ясувати подробиці для столичної молоді.

Для вступу у польський ВУЗ достатньо співбесіди по скайпу

Кілька років поспіль Польща займає лідируючу позицію серед європейських країн за кількістю українських студентів. Працьовитість, цілеспрямованість та амбітність нашої молоді отримала гідну оцінку.

За словами Едварда Хелона, впродовж останніх трьох років кількість студентів помітно збільшилася – станом на сьогодні, із загальної кількості іноземних студентів у 46 тисяч осіб понад 30 тисяч становлять діти з України. До переліку найбільш популярних фахів серед українських абітурієнтів при вступі до ВУЗів увійшли спеціальності політехнічного напрямку – зокрема, "Машинобудування", "Архітектура" та "Будівництво", факультету "Управління" – на кшталт "Управління бізнесом", "Управління фінансами", "Інноваційні системи в бізнесі". Проте найбільший ажіотаж був відмічений на факультетах Медичного напрямку – так, наприклад, за спеціальністю "Медсестра" та "Фізіотерапевт" був шалений конкурс від 18 до 35 чоловік на місце.

Не менш актуальними нині є робітничі професії. У навчальних закладах середньої спеціальної освіти пропонується безліч затребуваних сьогодні спеціальностей за різними напрямками: "Обслуговування та ремонт автомобілів", "Перукарські послуги", "Екскурсійне обслуговування", "Готельнмй менеджмент", різноманітні спеціальності за фахом "Сільське господарство" – "Технік-садівник", "Технік агробізнесу", "Конярство", "Фермер" та ін. Також актуальним зараз є також напрямок "Сфера послуг". Тут учні вчаться правил безпеки і гігієни праці, бухгалтерського обліку і фінансів в готелях. Впродовж навчання діти проходять насичений курс, що охоплює найсучасніші аспекти професійного напрямку, а найголовніше – те, що всі свої знання вони обов’язково закріплюють на практиці. Обладнання у кожному навчальному закладі відповідає сучасним стандартам і систематично оновлюється – саме тому усі випускники є фахівцями найвищого рівня. По завершенні навчання студенти отримують диплом міжнародного зразка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Працювати в Польщі залишається близько 30 % українських студентів, ще третина їдуть працювати до Євросоюзу, а решта повертається в Україну, де, зазвичай, займають керуючі посади або відкривають власний бізнес.

Потрапити до лав навчальних закладів Польщі може молодь віком до 26 років. Одним з ключових критеріїв є знання польської мови, вдало здавши відповідний екзамен. Обираючи польський виш, абітурієнтам не потрібно проходити ЗНО та складати вступні іспити. До того ж, для вступу не потрібно виїздити до Польщі, зазвичай, співбесіди проводяться по скап-зв’язку.

На "кишенькові витрати" зі стипендії лишається 300 євро

Як розповів нам Едвард Хелон, польські вузи та потенційні роботодавці тісно співпрацюють у спільному тандемі. Перелік бізнес-партнерів об’єднує абсолютно усі сфери діяльності. Тому українских фахівців залюбки працевлаштовують у міжнародні компанії, як наприклад, The Boeing Company, Mercedes-Benz, IKEA.

Моніторинг ринку праці відбувається безперервно – кожен з них систематично надає детальну інформацію щодо необхідної кількості фахівців та їхньої спеціалізації, розширення штату співробітників, набору працівників на нові посади і планів на майбутнє. Таким чином, завдяки завжди актуальній загальній базі і визначається рівень затребуваності тих чи інших фахівців у загальноєвропейській економіці на найближчі 3 – 4 роки. Відповідно до складених прогнозів, формується випуск кваліфікованих кадрів з найактуальніших напрямків та фахівців вузького профілю.

Серед найновітніших напрямків: біотехнологія, біофізика, китайська та японська мови, охорона навколишнього середовища, інженер з сонячної енергетики.

Середня стипендія українського студента – від 500 до 600 євро. Щомісяця її отримують усі ті, хто має середню оцінку не нижче 4. Вартість гуртожитку становить близько 250 євро на місяць. Студенти живуть по 2-3 у кімнатах розміром не менше 25 квадратних метрів. Згідно з держстандартами, у кожній з них є холодильник, зручні сучасні меблі, ванна і туалет. На “кишенькові витрати” залишається не менше 300 євро.

А як щодо пільг для студентів у Польщі? За інформацією пана Едварда, встановлена 50 %-на знижка на проїзд у міському транспорті та квитки на поїзд. Окрім цього, знижка від 10 до 50% надається на відвідування музеїв, кінотеатрів та виставок. А при вступі до будь-якого навчального закладу для першокурсників влаштовують цікавий безкоштовний курс з польської мови для подолання мовного бар’єру.

До того ж, маючи студентську візу в Польщі, відкривається можливість безперешкодного проїзду до будь-якої з 28 країн Євросоюзу. Варто зазначити, що амбітна українська молодь полюбляє активно, цікаво проводити вільний час та влаштовувати подорожі "вихідного дня".

Анна Куценко, директор Київского молодіжного центру

Читайте: Друзья, родители и судьбоносные случаи: кто повлиял на выбор профессии представителей киевской власти

КиевVласть

Теги: польща, новини, навчальні заклади, українські студенти

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.