п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Украине нужен закон, который позволит вытеснить “серых” импортеров с телекоммуникационного рынка

Украине нужен закон, который позволит вытеснить “серых” импортеров с телекоммуникационного рынка

Николай Ковальчук

Директор по радиочастотному мониторингу и вопросам РЭС УГЦР

В последнее время мы постоянно слышим новости о проблемах контрабанды в Украине с которой будто бы трудно бороться. Но если принимать во внимание, например, перемещение через границу смартфонов, то здесь, прежде всего, нужен закон, который бы позволил вытеснить “серых” импортеров с телекоммуникационного рынка.

Факты ввоза в Украину ценных мобильных терминалов с нарушением законодательства, не единичны.

Как сообщала недавно пресс-служба Государственной пограничной службы, в минувшие выходные в пункте пропуска “Шегини”, в салоне автомобиля марки “Шкода”, которым управлял 35-летний житель города Хмельницкий, пограничники Мостиского отряда обнаружили продукцию Apple. Пять смартфонов iPhone 6S и беспроводной маршрутизатор гражданин не декларировал и перемещал их через государственную границу Украины с нарушением законодательства.

Также недавно в одном из пунктов пропуска пограничники обнаружили незаконное перемещение через границу 82 смартфонов марки Apple, общая стоимость которой составляла около 1 млн. гривен.

В результате контрабанды - государство теряет наполнения в бюджет, а покупатели за меньшие средства получают телефоны не всегда хорошего качества, которые несут вред человеческому здоровью. И это не может не беспокоить, ведь очень часто такими телефонами пользуются наши дети.

Уверен, что решение проблемы контрабанды мобильных терминалов, о чем неоднократно сообщали эксперты рынка, находится в законодательной плоскости. А именно - в восстановлении процедуры обязательной регистрации кодов IMEI и отключения нелегалов.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Одним словом, Украине нужен закон, который позволит вытеснить “серых” импортеров с телекоммуникационного рынка.

Надо разработать такой инструмент защиты рынка от контрабандной и контрафактной продукции, в том числе мобильных терминалов, который бы предусматривал процедуру полного прекращения их обслуживания в телекоммуникационной сети.

К тому же, добросовестные импортеры продукции, которые привыкли работать на телекоммуникационном рынке честно и прозрачно, поддерживают принципиальную позицию УГЦР в этом вопросе. Заботясь о своем имидже они на добровольных началах продолжают вносить коды IMEI в обобщенную базу данных.

Так, с момента отмены процедуры обязательной регистрации кодов IMEI в базу данных УГЦР внесено более 1,8 млн. международных идентификаторов терминального оборудования, которое прошло соответствующее таможенное оформление.

Кстати, в Украинский государственный центр радиочастот касаемо ІМЕІ кодов обращаются не только компании-импортеры, но и рядовые покупатели, которые хотят проверить приобретенный телефон на наличие кодов IMEI, или зарегистрировать его. То есть даже не дожидаясь того, когда закон будет принят, украинцы сами сегодня могут начать войну с контрабандистами. Ведь будущее страны напрямую зависит от каждого из нас. А когда желание граждан будут подкреплены еще и на законодательном уровне, то о “серых” телефонах следующие поколения даже понятия иметь не будут.

КиевVласть

Теги: телефон, импорт, ковальчук, угцр, айфон, imei

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.