п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Україна нагадує порохову діжку, біля якої вже збираються запалити ґніт

Україна нагадує порохову діжку, біля якої вже збираються запалити ґніт

Ярослав Москаленко

Голова Київської обласної організації політичної партії «За Майбутнє», депутат Київоблради

Надзвичайно важлива розмова відбулася у Лозанні. У своєму виступі перед європейськими парламентарями я підкреслив, що нагнітання негативної інформації навколо України відбувається як зовні, так і всередині країни. І якщо всередині на цьому активно грають політики з прицілом на майбутні президентські та парламентські вибори, то зовні цим користується не лише Російська Федерація, але й окремі західні країни. Захід фінансує діяльність опозиційних політиків через грантову допомогу, а Росія надсилає свою агентуру, яка намагається фізично підірвати конституційний лад.

Україна нагадує порохову діжку, біля якої вже збираються запалити ґніт. Громадянам з вуст топ-спікерів та екранів телебачення насаджується думка у невідворотності масових фальсифікацій на майбутніх виборах, зубожіння та безперспективності майбутнього. Йде сплановане репутаційне нагнітання навколо Президента в першу чергу, на другому рівні – Верховна Рада і уряд. 

Будь-які плюси (реформи, децентралізація, запуск зв'язку четвертого покоління, прихід в країну світових авіакомпаній-лоукостерів тощо) губляться у безкінечному потоці негативу. Україну щосили штовхають шляхом політичної дестабілізації. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Попри складну ситуацію країна продовжує йти шляхом реформ. На минулій сесії Верховна Рада прийняла реформу освіти, охорони здоров’я, пенсійної системи, судової гілки, прийнято новий закон про приватизацію. Створено нові антикорупційні органи: НАБУ, НАЗК, ДБР плюс антикорупційний суд проголосовано у першому читанні. В руслі реформи децентралізації на місцях будуються школи, садочки, лікарні, центри адміністративних послуг. Вже рік діє безпрецедентне до цього автоматичне відшкодування ПДВ. Але економіка, обтяжена війною і передвиборчою лихоманкою, втратою п’ятої частини свого потенціалу та обмеженням доступу до окремих традиційних зовнішніх ринків, показує ріст втричі нижчий від необхідного. Державний бюджет окрім традиційних соціальних категорій навантажений питанням 1,7 млн переселенців та 300 тисяч ветеранів АТО. Динаміка економічного розвитку в Україні загальмована, зростання рівня достатку громадян майже повністю з’їдають інфляційні процеси. Потрібен додатковий час для компенсації втраченого потенціалу. І саме часу сьогодні критично не вистачає, адже напруга у суспільстві збільшується. 

Але повторення сценарію 2014 року не буде. Якщо мінливий баланс в країні буде остаточно зруйновано, боротьба за найвищі державні посади втратить сенс, оскільки питання стоятиме вже на рівні існування самої Української держави.

Тому сьогодні в української еліти є лише один шлях — у своїй політичній діяльності знайти точки дотику, послуговуючись традиціями європейської демократії. Якщо наведемо порядок у своєму домі, то і міжнародні партнери охочіше до нас дослухатимуться.

Ярослав Москаленко, парламентар, голова МДО "Київщина"

KиевVласть

Теги: новости киевской области, позиция, ато, украина, дестабилизация, диалог Моне, пргоноз

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.