п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
УДАР блокує рішення про скорочення чисельності депутатів Київради

УДАР блокує рішення про скорочення чисельності депутатів Київради

Александр Вовченко

Депутат Киевсовета

Друга постійна комісія Київради, представлена винятково депутатами від “УДАРу” не підтримала проект рішення про скорочення чисельності депутатів Київради зі 120 до 76. Втім, такий розвиток подій був абсолютно прогнозованим і не завадить винести проект рішення на сесію Київради.

Отже, сьогодні постійна комісія Київради з питань регламенту та депутатської етики під надуманими приводами проголосувала “проти” прийняття цього рішення. Які аргументи?

Перший – мені не повірили, що скорочення кількості депутатів підтримує абсолютна більшість киян. Для тих хто в цьому сумнівається (а чи є такі крім депутатів цієї комісії?) нагадаю, що півроку тому – 21-27 листопада громадська організація “Українське демократичне коло” на замовлення впливового видання “Обозреватель” провела з цього приводу соціологічне дослідження, ось його результати: скорочення до 30 депутатів підтримали 30,7% опитаних, до 60 - 48,6%, до 120 - 9,0%, ще 11,7% не могли визначитися з відповіддю. Таким чином, майже 80% киян висловилися за скорочення чисельності депутатів на половину і більше.

В проекті рішення максимально врахував думку киян і встановив мінімально можливу кількість депутатів – 76, оскільки, відповідно до пункту 2 статті 16 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” кількість депутатів при чисельності населеного пункту понад 2 мільйони жителів має становити від 76 до 150 депутатів включно.

Другий аргумент – депутати працюють на громадських засадах, а тому зменшення кількості не вплине на бюджет столиці. Повна нісенітниця. Цього року тільки на фінансування депутатських фондів буде виділено по 370 тис.грн. кожному депутату (до 170 запланованих планують “під вибори” додати ще 200 тис.), тобто це 44,4 млн.грн. тільки на фонди. З цих фондів фінансуються не лише “добрі справи”, а й зарплата двох працівників громадської приймальні депутата і нарахування на неї (щорічно 120 тис. грн. на керівника приймальні та бухгалтера), утримання громадських приймалень (компенсація оренди та оплата комунальних послуг – 34 400 грн. щороку), оплата канцтоварів, зв’язку тощо.

Мало того, самий механізм давати гроші депутату на виконання передвиборних обіцянок не відповідає інтересам громади. Переконаний, депутат повинен змусити систему працювати на киян, а не тринькати гроші, щоб “задобрити” директорів шкіл, лікарень та дитсадків.

Крім того, у бюджеті закладено ще понад півмільйона коштів на працівників, що обслуговують фракції (відділ по роботі з депутатськими фракціями, групами, міжфракційними об`єднаннями та позафракційними депутатами КМР).

Очевидно, що скорочення кількості депутатів зменшить витрати на їх утримання, скорочення чисельності апарату Київради.

Третій аргумент проти скорочення чисельності депутатів – громаді буде складно достукатися до народних обранців. Мовляв, не зможуть приділити увагу всім виборцям, адже один округ буде по 50-60 тисяч киян. Що ж, наводжу статистику як зараз кияни “достукуються” до депутатів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

Активісти руху "ЧЕСНО" провели цікаву аналітику за 300 днів роботи Київради і з’ясували, що:

13 депутатів пропустили більше 25% пленарних засідань Київради.

27 депутатів за 9 місяців не написали жодного запиту

25 депутатів пропустили від 25 до 50% засідань постійних комісій.

А 5 депутатів пропустили понад 50% засідань постійних комісій.

Зі свого досвіду скажу, що тимчасові контрольні комісії взагалі практично не можуть зібрати кворум. Тобто відвідуваність максимум 50%, а то і менше.

Ці цифри переконливо свідчать, що частина депутатів прийшла сюди без жодного бажання працювати на громаду. А мажоритарники, які за 9 місяців жодного запиту не написали, – це нонсенс, адже їх обирали для представництва інтересів округу.

Чим менше депутатів у міськраді, тим кращий контроль за ними і тим обережніше партії під час виборів ставитимуться до формування своїх списків.

Натомість реальну роботу з людьми і опікування їхніми побутовими проблемами мають проводити депутати районних рад. Саме до них потрібно буде “достукуватися” киянам. Тож нагадав “УДАРу”, що рішення про відновлення райрад було на позаминулій сесії прийняте за основу. Крім того, нагадав депутатам, що їхній УДАРний лідер, Київський міський голова та керівник КМДА Віталій Кличко ще рік тому (4 липня) заявляв журналістам, що вибори до районних рад Києва мають відновитись та відбутися наприкінці 2015 року.

Мало того, на сесії Київради 22 січня 2015 року 77 депутатів (а отже і провладна абсолютна Мегафракція) підтримали рішення Київради про звернення до Кабінету Міністрів України розробити зміни до закону “Про столицю України - місто-герой Київ”, які дозволять відновити районні ради в столиці. Згідно з проектом рішення, відповідне звернення до уряду депутати направляють “у зв'язку з необхідністю територіальної громади Києва здійснювати місцеве самоврядування через районні ради та їх виконавчі органи”.

Тобто питання створення райрад вже фактично вирішене і нібито підтримується самим “УДАРом”, тож побутовими проблемами громадян будуть опікуватися в районах, а Київрада вирішуватиме лише загальноміські питання – для цього 76 депутатів більш ніж достатньо.

Крім того, нагадав депутатам від “УДАРу”, що їхня політична сила декларувала не лише децентралізацію, а й скорочення чисельності депутатів міської ради. Виявляється, про таке в Мегафракції вже забули. Із задоволенням нагадую, що “УДАР” та “Солідарність” на парламентських вборах восени 2014 року пройшли у складі “Блоку Петра Порошенка”, сформували спільно з іншими фракціями коаліцію і 21 листопада 2014 року підписали “Коаліційну угоду”. В цьому документі відкриваємо розділ “VI. РЕФОРМА ВИБОРЧОГО ЗАКОНОДАВСТВА” частину 2. “Удосконалення системи місцевих виборів шляхом” і читаємо пункт 2.4. “Зменшення граничної кількості депутатів місцевих рад”.

Нагадав депутатам і про кращий світовий досвід, адже у 8-мільйонному Лондоні лише 25 депутатів, у 23-мільйонному Нью-Йорку – 51 депутат, а в схожому за чисельністю з Києвом і одному з найкомфортніших для життя міст світу канадському Ванкувері взагалі лише 10 депутатів.

Але світовий досвід, передвоборчі й післявиборчі обіцянки своєї ж партії, економія бюджетних коштів, і головне – бажання самих киян – виявилися недостатніми аргументами для депутатів провладної більшості, коли на інших шальках терезів знаходиться депутатський мандат, потреба більших фінансових вливань для перемоги на виборах та інші житєвонеобхідні провладним депутатам речі.

Київ повинен знати своїх героїв – з присутніх трьох членів комісії усі є представниками партії “УДАР”, один з них утримався, а двоє – голова комісії Олександр Черніков та секретар комісії Юрій Братищенко проголосували проти скорочення кількості депутатів.

Фракція Радикальної партії в Київраді буде виносити на пленарне засідання сесії Київради 16 липня проект рішення щодо скорочення кількості депутатів. Регламент Київради дозволяє це зробити навіть без підтримки проекту рішення профільними комісіями.

источник: facebook.com/oleksandr.vovcenko

КиевVласть

Теги: киевсовет, депутат, удар, радикальная партия, регламент, вовченко, Черников, братищенко, сокращение численности

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій