Цифрова трансформація столиці: як вона вплине на розвиток економіки
Що таке цифрова трансформація і для чого вона взагалі потрібна нашій державі? Чому цифрова трансформація є незворотнім процесом? Як вона вплине на розвиток економіки в цілому та добробут людей зокрема? Які фактори гальмують впровадження тотальної цифровізації в Україні?
матеріал розміщений на правах РЕКЛАМИ
Розвиток цифрових технологій відкриває нові можливості для розвитку економіки нашої країни в цілому та конкретних міст зокрема. Як показує практика, цифрова трансформація дає максимальний ефект, якщо цифрові рішення мають локальну застосовність. Саме про локальну цифровізацію піде мова далі і поговоримо ми про столицю.
Що таке цифрова трансформація Києва і для чого вона потрібна?
Цифрова економіка – це економіка даних. Сьогодні вона все частіше переплітається із традиційною економікою, хоча і займає домінанту роль. Цифровізація є логічно обумовленим процесом, адже, нові технології та цікаві інновації впроваджують ледь не щодня. Наприклад, сьогодні людям більше не потрібно стояти в черзі до лікаря. Вони можуть записатись на прийом онлайн та прийти у визначений час. Теж саме стосується і азартних розваг та інших ігор. Завдяки тотальній цифровізації грати в ігрові автомати можна не лише в офлайн клубах, але й в онлайн казино України. Так чи інакше цифрова трансформація торкнулась усіх сфер нашого життя.
Звичайно ж, цифровою вона стає під дією певних факторів:
-
обсяг даних, які необхідно обробляти, що постійно зростає;
-
розвиток цифрових платформ;
-
активні законодавчі ініціативи держави в частині цифровізації.
Які фактори гальмують процес цифровізації в Києві?
На процес цифрової трансформації в Україні впливають різні фактори як внутрішні, так і зовнішні. І хоча даний процес є незворотнім, його повноцінне впровадження гальмують наступні фактори:
-
недостатнє накопичення потрібного досвіду з використання цифрових рішень у різних галузях ділового та соціального життя;
-
тотальна корупція;
-
недосконалість нормативної бази у цій сфері;
-
відсутність єдиної цифрової бази на державному рівні;
-
занадто повільні темпи переходу на електронний документообіг.
Відкритим залишається також питання кібербезпеки, адже, персональні дані громадян нашої країни повинні бути повністю захищені.
Фото: соцмережі