неділя, 5 травня 2024 г.
Три “Б”: бездумная, бессмысленная, беспощадная

Три “Б”: бездумная, бессмысленная, беспощадная

Сергей Быков

Глава аналитического центра ИНПОЛИТ

Это я о деятельности, которую имитирует наше правительство в части железной дороги: “Укрзализныця” подписала с немецким Deutsche Bahn меморандум об управлении перевозчиком и сам премьер Алексей Гончарук отчитывается, что нам дадут деньги и управленцев из немецкого Deutsche Bahn.

Три риторических вопроса:

  1. Зачем Deutsche Bahn вкладывать в “Укрзализныцю” деньги, если они сами получают дотацию 10 млрд евро из федерального и 6 млрд евро из земельных (местных) бюджетов? Или мы поверим в бесконечный немецкий альтруизм? Даже не смешно.

  2. Зачем правительство отдает стратегическое предприятие иностранцам? Или это дополнительное подтверждение правоты Юлии Тимошенко, которая обвиняет власть в работе на иностранцев?

  3. Если деньги и вложат, как мы их будем отдавать?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Здесь одно из двух: или вопиющая некомпетентность Гончарука, или предательство интересов страны в угоду иностранцев.

Правительство делает вид, что не знает, в чем проблемы “Укрзализныци”. Об этом во все горло кричит подписанный с немцами меморандум.

У нас уже был опыт, когда польского рокера позвали руководить железкой. Что вышло? Ничего.

Меня с детства учили: “Критикуешь – предлагай”. Так вот, не в управлении дело, и не в коррупции. Основная проблема “Укрзализныци” сидит в Кабмине:

  1. Тарифы на перевозку грузов занижены в разы. Мы применяем так называемую адвалорную систему. Когда тариф высчитывают из стоимости груза, а не из себестоимости перевозки. Из-за этого “Укрзализныця” и бюджет недополучают сотни миллиардов. Нужно пересмотреть тарифную политику, чтобы она соответствовала мировой практике.

  2. Когда Мининфраструктуры предлагает выделить в бюджете деньги на ремонт локомотивов и строительство вагонов, то деньги нужно заложить. Иначе будет как в 2019 году – построили всего 21 вагон.

Из-за того, что премьер и Минфин вычеркивают нужды инфраструктуры – локомотивы и вагоны изношены больше 93%.

И под конец, давайте вспомним покупку американских тепловозов. Да, вместо того, чтобы покупать электровозы и модернизировать тепловозы (как это делают во всем мире), мы покупаем тепловозы General Electric.

Получается, в правительстве сидят некомпетентные слуги иностранцев, которым дядюшка Сэм и тетушка Амелинда поручили распродать страну.

Читайте: Реконструкция киевского жд вокзала: это не про людей, это про деньги

Сергей Быков, глава аналитического центра ИНПОЛИТ

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, укрзализныця, инфраструктура, Алексей Гончарук, премьер министр, deutsche bahn

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.