субота, 20 квітня 2024 г.
Толерантність як запорука людяності

Толерантність як запорука людяності

Уявіть собі: одного ранку ви вийшли на вулицю, а там – ні душі… Жодної. Ніде. Уявили?.. Відомий американський фантаст Рей Бредбері теж уявив -  і описав у оповіданні “Канікули”, як в одну мить за бажанням одного чоловіка у світі зникли всі люди. На жаль, необдумані слова не зробили його щасливішим, а навпаки, принесли усвідомлення гіркої долі. Автор нагадує: для того щоб жити, нам потрібне суспільство. Звісно, на землі знайдеться чимало охочих залишитися в повній самоті, але от тільки що буде, якщо бажання здійсниться?

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Людина формується та існує в суспільстві. Щодня ми контактуємо один з одним. Кожен із нас є членом родини, трудового чи навчального колективу. Тому потрібно вміти налагоджувати контакти з людьми, не боятися нових знайомств. І ті, хто говорить: “Ніхто мені не потрібний, мені й одному гарно” обманюють самі себе. Авжеж, комусь легко знайти спільну мову з іншими, хтось закритий в собі, але все ж таки спілкування та взаємодія з оточуючими дуже важливі. Спробуйте видалити з ДНК хоча б одну хромосому, і вона вже не буде нести в собі всієї необхідної інформації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому ж тоді сьогодні ми все частіше стаємо свідками конфліктів, труднощів у взаєминах, відсутності гуманності, поваги, відповідальності. У чому причини настільки стрімкого, хоча й закономірного "псування стосунків"? Одна з причин - шалений ритм нинішнього життя. Більшість людей завжди турбується про свої власні потреби та проблеми, і ми просто не чуємо один одного. Звісно, проблема міжособистісних стосунків виникла не сьогодні, вона завжди була, є й буде, але чомусь саме в сучасному світі люди стають все більш байдужими.

Що ж робити, щоб налагоджувати стосунки з іншими людьми?

Насамперед, треба бути гуманними й толерантними. І мені здається, що ці поняття включають в себе щиру повагу до інших, взаємовиручку й допомогу в складні хвилини тим, кому це найбільше потрібно. Наприклад, якщо людина весь час пригнічує усіх навколо себе за будь-якими ознаками, то чи можна назвати таку людину взагалі людиною? Сучасне суспільство називають толерантним. Тому що більшість людей починають усвідомлювати, що до всіх треба відноситися з повагою не дивлячись ні на що!  А ще… добрі справи. Адже в одному випадку важливим і добрим вчинком є поступитися літній людині місцем у громадському транспорті, а в іншому — поступитися власними принципами заради допомоги близькій людині. Усі ці складові можуть стати першими стрімкими кроками до людського відношення до людей.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Також дуже важливо чути й розуміти інших людей. Адже, якщо між людьми буде непорозуміння й кожен стане думати лише про себе, про які добрі стосунки може йти мова? Нам необхідно стати більш чуйними та уважними до оточуючих.

Як говорив письменник Олександр Радищев: “Тільки тоді станеш людиною, коли зрозумієш іншу людину”.

Альбіна Гугніна, м. Краматорськ, лауреат “Прес-весни”

KиевVласть

Теги: юн-пресс, толерантность, человечность

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.