Тепер столичні МАФи зноситимуть “злагоджено”?
"Ми відкриті для народу, от тільки народ про це ще не в курсі". Під таким кодовим гаслом відбувся спільний брифінг міського голови Києва Віталія Кличка та генерального прокурора України Юрія Луценка з приводу ситуації щодо знищення малих архітектурних форм у столиці. Жодного анонсу. Все кулуарно. Запрошення тільки для своїх, щоб не прийшли ті, хто може поставити незручні питання.
Утім, хай би як прикро було конспіраторам від політики, незручні питання були, власне, як і "чесні" на них відповіді. Зокрема й питання про резонансне знесення МАФів біля станції метро "Політехнічний інститут", що відбулося 4 грудня. Без найменшого вагання міський голова заявив, що на Політехнічному провулку, 2-4, були демонтовані незаконні МАФи і тепер там буде сквер. Диву гідна новина. По-перше, через те, що рішенням Господарського суду м. Києва від 25.02.2013 р., справа № 910/3433/13 (ЄДРСР№ 29535712) заборонено КП "Київблагоустрій", Департаменту міського благоустрою і збереження природного середовища, а також іншим особам здійснювати будь-які дії з демонтажу, конфіскації, переміщенню власності Громадської організації "Союз підприємців "Жовтнева", кому й належали МАФи за зазначеною адресою, про що сам мер з подивом дізнався на самому брифінгу. А по-друге, про який, власне, сквер ідеться, якщо згідно з планом розвитку столиці його там не значиться?
Читайте: Правосуддя по-київськи. Як міська влада дії КП “Київблагоустрій” розслідує
Віталій Володимирович вихваляється, що за час своєї роботи міським головою на виконання своєї передвиборчої програми були демонтовані 7 тисяч торговельних споруд. Іншими словами, щонайменше 7 тисяч киян (а насправді значно більше) були позбавлені роботи! А як же обіцянка створювати робочі місця? Невже про неї пан Кличко сором’язливо забув?
Та, мабуть, найприкріше тут те, що чиновники у високих кабінетах замість допомагати локомотиву економіки, яким є малий і середній бізнес, воліють маніпулювати громадською думкою. Зокрема, мер Києва на вищезгаданому брифінгу безсоромно й безапеляційно заявив, що ледь не весь малий та середні бізнес (МСБ), виявляться, не сплачує податків. До того ж, безплатно користується електроенергією, водопостачанням і водовідведенням, ігнорує пайову участь. Тобто стверджується, що є люди, які оттак от легко приєднуються до електро- й водомережі, роками користуються ними й не сплачують за те відповідних коштів, при цьому, працюючи відкрито, ще й податків не сплачують? Чи можна собі уявити, що комунальники й податківці, добре про це знаючи, не вживали відповідних заходів? Важкувато, правда? А от мер Кличко - може. Міська влада таким чином методично (бо це вже не перша заява такого роду) формує в киян стійку думку, що МСБ - паразити на тілі міста, що робота їхня непотрібна, що це, по суті, внутрішній ворог № 1, від якого можна і треба позбавлятися бульдозерами й тракторами.
Читайте: Почему Киев остановился в развитии? или Бюджет-2017: куда тратим деньги?
Юрій Луценко, правда, навіть пожурив, як від висловився про Віталія Кличка, "свого друга", мовляв, події біля КПІ показали недоліки в роботі зі знесенням МАФів, адже всі структури - комунальники, поліція тощо - не спрацювали злагоджено під час усунення тимчасових споруд. Зважаючи на те, що "двоє друзів" під час брифінгу домовилися про співпрацю щодо звільнення Києва від МАФів, чи варто думати, що відтепер приватних підприємців позбавлятимуть роботи злагоджено?
Важко відповісти на це запитання, якщо знати такий факт: станом на сьогодні відповідальності за знесення МАФів біля політеху не взяв на себе жоден орган міської влади, жодне комунальне підприємство! Є відповіді Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, КП "Київблагоустрій", КК "Київавтодор", КП "Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Солом’янського району м. Києва", що вони не причетні до цих подій. То з ким пан генеральний прокурор збирається злагоджено зносити МАФи? Чи не з хлопцями спортивної статури з балаклавами на обличчі, що раз по раз з’являються на місці знищення споруд малих підприємців, тих самих, кого ще три роки тому, під час Євромайдану, він, усіляко хаючи, називав тітушками, а тепер називає вільними громадянами у вільній країні, що мають право носити на голові, що їм заманеться?
Знищення трактором МАФів біля КПІ, трощення ринку на Оболоні, наїзд важкою технікою по кіосках на вулиці Драйзера в Деснянському районі - це лише кілька грудневих епізодів "ефективної" боротьби за благоустрій столиці у виконанні міської влади. А справжня ціль усіх цих дійств дуже проста: очистити територію від малого бізнесу, позбавивши людей робочих місць, і перепродати під шумок землю для багатомільйонних оборудок бізнесу великому, що вже було не раз, і ситуація на Героїв Дніпра - яскравий тому приклад. Теперішня боротьба з малим бізнесом - це боротьба олігархату із середнім класом українців під патронажем високопосадовців та прикриттям правоохоронних органів, що працюють спільно з вільними громадянами - тітушками в балаклавах.
Читайте: Зміни у країні може забезпечити тільки зміна системи та політичних еліт
Андрій Карпенко, лідер Об'єднання "Сила Громад"