субота, 23 листопада 2024 г.
Страшную новость принес, я вам, други мои!

Страшную новость принес, я вам, други мои!

Александр Охрименко

Экономический эксперт

Действительно, эта новость может некоторых расстроить. А некоторых даже обрадовать. Но, факт остается фактом. Проанализировав результаты работы украинских предприятий, связанных с космосом, решил рассказать вам правду.

Как известно, у нас есть очень старое и знаменитое Государственное конструкторское бюро “Пивденне” им. М.К. Янгеля”. КБ занимается разработкой и модернизацией ракетнокосмической техники: ракетоносителей “Зенит”, “Циклон”, “Днипро”, двигателей 1,2,3 степени для ракетоносителей, системы наземных и стартовых комплексов, космических аппаратов “Сич”, микроспутников, и оказывает услуги в ракетостроении для других лиц. Активы этого предприятия составляют 4,7 млрд. грн, а вот долгосрочных долгов у него на сумму больше 4 млрд. грн, а еще краткосрочные долги на сумму 2 млрд. грн. При этом около 2,4 млрд. грн, это долги под госгарантии. Брали их, как раз на финансирование разработки ракетоносителей.

И вот это предприятие по итогам 2014 года получило дохода 2,044 млрд. грн, при этом на его содержание было израсходовано 4,722 млрд. грн. Прямого убытка 2,678 млрд. грн за счет госбюджета, так как это предприятие государственное. Что называется, бизнес не пошел. С такими успехами, можно было бы вообще продать завод на металлолом, и то бы больше заработали, чем от этих разработок. Оно и понятно, что за счет государственного бюджета всегда приятно жить и ни о чем не думать. Но, возникает вопрос: а зачем вообще такие космические разработки, которые не могут приносить дохода?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

В Украине есть еще одно очень известное предприятие: Государственно производственное объединение Южный машиностроительный завод им. О.М. Макарова (Южмаш). Он производит ракетоносители “Зенит”, “Циклон”, “Днипро”, спутники “Сич” и микроспутники, а еще  шасси для самолетов, троллейбусы, трамваи  и трактора. Общая сумма активов предприятия на  4 млрд. грн. Долгосрочных долгов на сумму 2 млрд. грн,  краткосрочных долгов на сумму 3 млрд. грн. На предприятии работает 8 608 человек. Долгов по заработной плате на конец 2014 года было 68 млн. грн. 

Оно и не удивительно, ибо по результатам работы за 2014 год доходы составили 0,44 млрд. грн. Расходы 2,218 млрд. грн. Прямой убыток 1,78 млрд. грн, и опять за счет госбюджета. И это при том, что это предприятие уже только чем не занимается, от космической направленности остались только воспоминания. Уже больше это завод по производству троллейбусов и тракторов. Но народная мудрость гласит: “Кто умеет делать ракеты, сделать обычный трактор не может”.

И это еще не все. В Украине есть еще Государственное предприятие “Укркосмос”, которое занимается созданием национальной системы спутниковой связи. Активы этого предприятия 2,8 млрд. грн, а вот долгосрочных долгов на сумму 5,13 млрд. грн. При этом есть еще кредиты на сумму 556 млн. грн под госгарантии. Всего на этом предприятии работает 52 человека. Зато результаты работы впечатляют.

За 2014 года это предприятие заработало всего 0,847 млрд. грн, а расходы составили 3,17 млрд. грн. Прямого убытка 2,3 млрд. грн, и опять за счет госбюджета.

Поэтому, когда говорят, что у нас неэффективно используются деньги из госбюджета, это еще звучит мягко. Пока “большие мальчики будут играть в космонавтов”, в Украине всегда будет не хватать денег на пенсии и социальные пособия, но при этом миллиарды гривен будут тратить впустую только для бессмысленных игр любителей пожить за счет бюджетных денег

КиевVласть

Источник: blogs.korrespondent.net

Теги: бюджет, охрименко, космос, южмаш, бюро пивденне, укркосмос

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.