понеділок, 13 січня 2025 г.
Історія майнового злету Ганни Старикової

Історія майнового злету Ганни Старикової

Минулоріч топ-чиновники нарешті розкрили свої офіційні статки з тією широтою, яка властива західним демократіям. Громадяни отримали інформацію про колосальні активи, якими володіють публічні службовці різних рівнів. Мало кого залишило байдужим майже 3 квадратних кілометри нерухомості та більше 700 мільйонів гривень у братів-нардепів Дубневичів, 133 мільйоний готівки нардепа-банкіра Руслана Демчака, більше 700 екземплярів зброї у Нестора Шуфрича тощо.

Але очільникам органів місцевого самоврядування теж є чим похизуватися перед виборцями. Київщина завжди славилась заможними людьми. Проте історії збагачення окремих персон все ж таки наводять на думки про незаконне збагачення, аніж чесну працю і законні джерела походження відповідних коштів.

Голова Київської обласної ради Ганна Старикова – непересічна персона в навколополітичних колах столичного регіону. З 2007 по 2014 рік перебувала в статусі помічниці впливового народного депутата-бютівця Костянтина Бондарєва.

Ганна Старикова (фото з сайту Київської обласної ради)

 Після Революції Гідності почала інтенсивно підійматися кар’єрними сходинками – відразу стала першим заступником Київської обласної державної адміністрації і навіть спромоглася стати №60 у виборчому списку ВО "Батьківщина" на парламентських виборах 2014 року. Проте до Верховної Ради пройти не змогла, бо команда Юлії Тимошенко виявилась не настільки рейтинговою, як багатьом здавалось. Згодом, після місцевих виборів у жовтні-листопаді 2015 року, Старикова не без допомоги Бондарєва зуміла стати Головою Київської обласної ради.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

І що дійсно здивувало, так це збільшення активів, які належать Ганні Стариковій. Розумного пояснення цим фактам знайти не вдалось, тому викладу їх тут, сподіваючись, що Старикова спробує пояснити настільки фантастичне збагачення.

Як повідомляла "КиевVласть", у декларації за 2013 рік Ганна Старикова вказала своїх батьків, як членів родини. Сума доходу декларанта тоді склала 64 675 гривень, членів сім'ї - 112 800 гривень. Серед нерухомого майна у родини Старикової – квартира площею 68 квадратів.

Проте вже у декларації за 2014 рік дані про батьків відсутні, а дохід декларанта склав 74 532 гривень. В паперових деклараціях за 2013-2014 роки в графі автомобілі зазначені – Volkswagen LT 35 (2006 р.в.), Volkswagen Crafter (2009 р.в.) та Merсedes Benz (2006 р.в.). Всі три автомобілі були придбані у другій половині 2012 і на початку 2013 років.

Найцікавіша інформація почала з’являтись у електронних деклараціях. Згідно з даними, опублікованими за 2015 рік, Ганна Старикова в середині червня придбала земельну ділянку у селі Вишеньки Бориспольського району за 1,5 мільйона гривень, а також квартиру в Ірпені розміром 41 кв.м. за наднизькою ціною – 102 750 гривень. При цьому Старикова мала у власності два об’єкти нерухомості, які на той час не були введені в експлуатацію – квартири на 60 та 73 квадратів. 

Окремо зазначимо про орендоване у Андрія Адавійовича Павлова помешкання, розміром 62 кв.м. Сума оплати за користування Голова Київоблради не вказала.

Серед цінного рухомого майна знаходимо коштовні сережки, кулон, каблучку та швейцарський годинник Ulysses Nardin. Ціна на останний виріб в Україні стартує з  позначки 8-10 тисяч доларів США. За кордоном можна придбати трохи дешевше, але в такому разі пані Старикова мала б сплатити податки за ввезення на територію України подібного придбання.

Варто зауважити про цінні папери, які має пані Старикова. Номінально це лише 50 акцій на загальну суму 500 гривень. Проте, важливо де саме вона їх придбала. Цього разу мова йде про славнозвісний банк "Велес", який довгі роки був "корпоративно-партійною" фінансовою установою ВО "Батьківщина". Основний акціонер банку – очільник Київської обласної парторганізації Костянтин Бондарєв, що свого часу був керівником Ганни Старикової.

Голова Київоблради задекларувала 2,8 мільйони гривень готівки. Проте пояснення джерелам походження цим коштам з її попередніх декларацій знайти не вдалось. Окрім цього, Старикова мала 20 429 гривень на рахунках в "Укргазбанку".

При аналізі електронної декларації за 2015 рік важливо не пропустити дані про правочини, що Старикова внесла в документ. Мова йде про 935 199 та 1 635 336 гривень на нематеріальні активи (майнові права). Наскільки розуміємо, дані кошти були вкладені в об’єкти незавершеного будівництва, що згадані вище.

У декларацію за 2016 рік Старикова не внесла один із об’єктів незавершеного будівництва – квартиру на 60 квадратів – проте додала до переліку транспортних засобів ультрасучасний позашляховик Jaguar F-pace за 1 663 743 гривні.

 

Jaguar F-pace (фото з сайту jaguar.ua)

 Гіпотеза про продаж квартири розміром 60 квадратів підтверджується даними з декларації, адже Старикова отримала дохід розміром 1 635 335 гривень від Бординюк Аліни Олександрівни. Також Старикова продала квартиру в Ірпені за 102 750 гривень Саєнко Валерії Валентинівні.

Заробітна плата на посаді Голови Київської обласної ради за повноцінний рік склала 229 526 гривень. Розмір готівки зменшився на 200 тисяч і склав 2,6 мільйони гривень.

Я спробував дізнатися у Ганни Старикової, яким чином вона змогла консолідувати у своїх руках близько 3 мільйонів готівки та придбати майнові права на нерухомість за умови отримання настільки низьких доходів у 2013-2014 роках. Проте голова Київоблради не спромоглась надати відповідь, тому публікую свої питання безпосередньо в тексті.

 Чиновники місцевого рівня неспроможні пояснити майно та джерела доходів, які дозволяють їм купувати надкоштовні годинники, нерухомість, автомобілі та вести стиль життя "аля-мільйонер". На жаль, електронне декларування поки застрягло на етапі подання інформації, яку зрештою ніхто в Національному агентстві з питань запобігання корупції перевіряти поки не збирається.

 Розслідування проведене в рамках проекту "Більше фактів для діалогу", котрий реалізує Інститут висвітлення війни і миру за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів

Олександр Лємєнов, юрист

КиевVласть

Теги: новости киевской области, деньги, киевоблсовет, декларация, кос, старикова, кор, леменов

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій