США за Україну: за які законопроєкти потрібно голосувати
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну в 2022 році та її триваючі агресивні війни нарешті пробудили світ до визнання російського імперіалізму та відповіді на нього. Вторгнення призвело до тисяч смертей і змусило мільйони покинути свої домівки.
Багато з 20 млн американців, чия спадщина лежить в Україні або регіоні Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), походять від біженців російського імперіалізму і є для нас попередженням не бути наївними. Якщо російський імперіалізм не буде переможений, ми ризикуємо свободою, демократією та суверенітетом вільного світу.
Тому необхідно докласти всіх зусиль для боротьби з гібридною війною, військовою агресією, дезінформацією, кібератаками, корупцією, використанням енергетичної зброї, ядерними загрозами та злочинами проти людства.
CEEC вважає, що рішуча українська перемога має значення для національної безпеки США та їхніх союзників по НАТО. Тому коаліція наполегливо працює над підтримкою законодавства, спрямованого на зміцнення України та протидію російській агресії. Ось деякі із законопроектів, які підтримує коаліція США-Україна та ЦСЄ, і чому вони важливі.
Акт про партнерство в сфері безпеки України (S. 1781/H.R. 4227). Цей законопроєкт дозволяє Україні щорічно давати допомогу в галузі безпеки в розмірі 300 млн доларів США, включаючи летальне оборонне озброєння. Він також вимагає від Міністерства оборони розробити та реалізувати комплексну стратегію посилення обороноздатності України та її союзників. Цей законопроект важливий, тому що він допоможе Україні захиститися від російської агресії та дасть чітке повідомлення Росії, що її дії не будуть терпіти.
Закон про фонд протидії російському впливу (S. 1419/H.R. 3099). Цей законопроєкт дозволяє виділити 5 млрд доларів протягом п’яти років на протидію російському впливу та агресії в Європі та Євразії. Він також створює фонд для підтримки демократичних реформ, антикорупційних зусиль і незалежних ЗМІ в Україні та інших країнах, вразливих до російського впливу. Цей законопроект важливий, оскільки він визнає ширшу загрозу з боку Росії та надає ресурси для протидії її зловмисній діяльності.
Закон про безпеку 5G і далі від 2022 року (S. 3839). Цей законопроєкт вимагає розробки стратегії захисту мереж і технологій 5G, включаючи заходи щодо усунення ризиків і вразливості ланцюга поставок. Він також засновує грантову програму для підтримки розгортання захищених мереж 5G у країнах, вразливих до російського чи китайського впливу. Цей законопроект важливий, оскільки мережі 5G будуть критично важливі для майбутньої економічної та національної безпеки, і важливо забезпечити їх безпеку та стійкість.
Закон Сергія Магнітського про повторну відповідальність за права людини від 2021 року (S. 93/H.R. 133). Цей законопроєкт розширює сферу застосування Закону Магнітського, включаючи порушення прав людини в будь-якій країні, а не лише в Росії. Він також уповноважує президента накладати санкції на осіб, відповідальних за порушення прав людини, корупцію чи іншу зловмисну діяльність. Цей законопроєкт важливий, оскільки він надає потужний інструмент для притягнення людей до відповідальності за їхні дії та запобігання зловживанням у майбутньому.
Підтримуючи ці законопроекти, ми посилаємо рішуче повідомлення про те, що Сполучені Штати підтримують Україну та віддані протидії російській агресії.
Катерина Одарченко, партнер SIC Group Ukraine