субота, 2 липня 2022 г.
Що насправді відбувається із житловим фондом в Україні і де взяти квартири для переселенців

Що насправді відбувається із житловим фондом в Україні і де взяти квартири для переселенців

Георгій Могильний

експерт з аналізу конфліктних забудов

Житло для переселенців в Україні вже є і влада просто має забезпечити його інвентаризацію і заселення переселенців. Але ніт – влада всі наявні фінансові резерви кидає на підтримку забудовників, щоб і далі будувати де-факто непотрібні квартири, хоча це залишає за бортом 90% переселенців.

Щоб забезпечити заявлену кількість переселенців житлом, нічого нового будувати не треба – в Україні шалені запаси вже побудованого житла, які приховуються в статистиці в інтересах будівельного лобі для створення ілюзії дефіциту.

Перед вторгненням москалів, в Україні були вільними близько 3 млн (!) квартир та приватних будинків. Знайти заявлену ОП потребу у 600 тис. і орендувати їх у власників можна без проблем, а грошей, що планують викинути лише на 10% потреби, вистачить на всіх і більше ніж на рік.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

На графіку я додав в іноземні дані показники для України по кількості квартир на 1000 населення станом на кінець 2020 року (почистивши маніпуляції Держстату), щоб краще було зрозуміло реальний стан справ.

У 2020 році у нас було близько 460 квартир на 1000 жителів (щоб кожне домогосподарство мало окрему квартиру чи будинок, по статистиці потрібно 390 на 1000 населення) і ми обігнали Канаду, США, Англію і багато інших, а Польщу, з якою щодо житла нас так люблять порівнювати представники влади, ми зробили із випередженням у 18%.

На прикладі Польщі всього одним графіком покажу, чому наша економіка вічно в дупі.

На графіку баланс між кількістю квартир/садибних будинків і кількістю домогосподарств. Я не перераховував у відсотки, а залишив абсолютні значення (у тисячах), бо по кількості домогосподарств ми від Польщі відрізняємося зараз лише на 1.6%.

Що в Польщі?

Кількість квартир до пандемії коронавірусу перевищувала кількість домогосподарств приблизно на 200 тисяч. Це на рівні лише 2% від загальної кількості.

Поляки будували приблизно в 1,5 рази більше, ніж ми, але не будували нічого зайвого! При майже незмінному населенні, йшло збільшення кількості домогосподарств – молоді сім'ї починали частіше жити окремо від батьків і т.д.

Коронавірус суттєво вплинув на ситуацію, але накопичений додатковий резерв у 585 тис. квартир із часом, скоріш за все, поступово зникне і при польському ВВП це просто невеличка незручність.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Більше того, саме зараз ці додаткові зайві квартири – шалений плюс, враховуючи додаткові можливості для розміщення біженців із України.

А що в Україні?

А в нас повна дупа. Маючи ВВП в 5 разів менший, ніж в Польщі, ми, як шалені, обзаводимося вільними квартирами.

Станом на 2014 рік, квартир було на 1,7 мільйони (!) більше, ніж домогосподарств. Але ми не спинилися навіть під час війни, і героїчно обзавелися ще 1,3 мільйонами зайвих квартир.

Наразі в нас просто шалені надлишки житла – квартир на 18% більше, ніж домогосподарств.

Ми тупо спалюємо резерви економіки на будівництва житла, яке реально не потрібне – у нас вже під 3 млн зайвих квартир. І потім ми спалює шалені гроші на утримання всього цього житла, бо ціни на енергоносії – світові, а термомодернізацію [житлового фонду та соціальної інфраструктури] ми, на відміну від Польщі, не провели, і маємо витрати приблизно в два рази більші в абсолютному вимірі. Так, наприклад, витрати на опалення нашого житлового фонду орієнтовно в 10 разів більші, ніж у Польщі – за часткою ВВП.

Якщо всі резерви так тупо проїдати, то за рахунок чого може йти розвиток?

Причина цього банальна: при владі в Польщі патріоти, що думають про розвиток економіки, а у нас – пахани, бариги та коміки, які розвиток України із радістю обміняли на частину надприбутків забудовників, стимулюючи своїми "реформами" будівництво зайвих квартир.

Найгірше зараз те, що міф про дефіцит житла (і інтереси забудовників) для влади важливіші, ніж забезпечення переселенців житлом.

Житло вже є і влада просто має забезпечити його інвентаризацію і заселення переселенців. Але ніт – влада всі наявні фінансові резерви кидає на підтримку забудовників, щоб і далі будувати де-факто непотрібні квартири, хоча це залишає за бортом 90% переселенців.

Наразі треба зібратися з думками і написати розгорнуту статтю про ситуацію із житлом в Україні, поки гаврики із ОП не запустили в реалізацію свою аферу із будівництвом житла для переселенців, викинувши всі закладені на це резерви і забезпечивши лише 10% потреби.

Читайте: Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”

Георгій Могильний, експерт з аналізу конфліктних забудов

Джерела публікації: FB-сторінка Георгія Могильного, FB-сторінка Георгія Могильного

КиївВлада

субота, 2 липня 2022 г.
08:25
У Борисполі створили мурал із легендарним літаком АН-225 Мрія
07:44
російські окупанти та їх посіпаки бояться опору місцевого населення, - Генштаб ЗСУ
п'ятниця, 1 липня 2022 г.
18:44
Окупанти утримують у Чорному морі два носія високоточної зброї для ракетних ударів по території України, - Генштаб ЗСУ
18:35
Врятована з Харківщини тигриця Даліла вже повністю освоїлась у Київському зоопарку (фото, відео)
18:01
Ознак піготовки повторного наступу на Київ нині немає, але загроза удару залишається, - Жирнов
17:30
Відновлено рух через міст між Києвом та Черніговом, який був пошкоджений вибухом (фото)
17:14
Цієї суботи в Києві буде змінено маршрути трьох автобусів та одного тролейбуса (схема руху)
16:42
Вилучене в Києві скло російського виробництва планують передати на відбудову області (фото, відео)
16:26
Збирали дані щодо оборони Києва: СБУ знешкодила агентів рф
16:01
“Київміськбуд” завершує роботи на ЖК Freedom (фото)
15:45
У Київраді планують заборонити оренду та приватизацію комунальної власності для осіб, які є громадянами або мають відношення до рф
15:26
Столичний тимчасовий автобусний маршрут до Пуща-Водиці з 2 липня змінить трасу руху (схема)
15:04
За добу на Київщині знешкоджено майже півтисячі вибухонебезпечних предметів
14:49
Експерт Стаковиченко розповів, які технології будуть використані для відновлення житлового фонду України.
14:35
У Київраді планують заборонити публічне використання в столиці російськомовного “культурного продукту"
14:23
Дефіцит солі в Україні був тимчасовим, український продукт вже замінений імпортним – Клуб Експертів
Календар подій
Забути історію: Київрада і КМДА пробачили забудовнику знищення “Садиби” XIX століття на вул. Лабораторній, 9-Б
30 червня 2022 г. 09:00
Забути історію: Київрада і КМДА пробачили забудовнику знищення “Садиби” XIX століття на вул. Лабораторній, 9-Б
Столична влада вирішила заплющити очі на знесення історичної будівлі на вул. Лабораторній, 9-Б (Садиби, яку було збудовано в XIX столітті). Так, незважаючи на обіцянки розібратись з порушником, Київська міськдержадміністрація (КМДА) не змогла в судовому порядку довести законність внесення цього об'єкта до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. В свою чергу, Київрада минулого четверга ще й погодила його власнику – ТОВ “Скайпроджект” (входить до групи “Альтіс-Холдинг”) – поновлення договору оренди суміжного “клаптика землі”. Вочевидь, все це робиться для того, щоб максимально допомогти цій компанії будувати в історичному центрі столиці багатофункціональний комплекс (БФК) преміум-класу “Metropole” з перевищенням допустимої поверховості. Цікаво, що донька власника компанії-забудовника Катерина Глімбовська (на колажі лвіоруч) менше місяця тому прийняла повноваження депутатки Київради.