п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Секрет Полишинеля, или Оффшоргейту посвящается

Секрет Полишинеля, или Оффшоргейту посвящается

Алексей Давиденко

Бывший депутат Киевсовета

Речь идёт о 32 трлн долл., прошедших через самые популярные островные оффшоры мира. Речь идёт о миллионах мелких, средних и крупных бизнесменов, о тысячах чиновников, депутатов и политиков, о сотнях звёзд спорта и шоу-бизнеса, о десятках премьеров и президентов. Речь идёт об их жёнах, детях, родителях и друзьях.

Без сомнения. За ближайшие месяцы принцип падающего домино поставит жирную точку на далеко идущих планах некогда успешных коммерсантов, музыкантов, спортсменов и политиков.

Конечно. Чем цивилизованнее и законопослушнее будет общество, где случился эпицентр оффшорного взрыва, тем более удручающими будут последствия для фигурантов.

Однако. Боюсь, что страны третьего мира, куда без сомнения входит и Украина, и Россия и остальное СНГ, достаточно пассивно и безболезненно перенесут этот "внезапно" вскрывшийся секрет Полишинеля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

Будут много язвить, будут громко шуметь, будут тихо ненавидеть, но без значимых последствий для фигурантов. Быль стала явью, но не более того.

Вывод.

1. Чтобы общество должным образом осудило воровство, оно само должно перестать воровать.

2. Чтобы общество должным образом осудило уклонение от уплаты налогов, оно само должно перестать уклоняться от уплаты налогов.

3. Чтобы общество наказало правителей за ложь и хитрожопость, оно само должно перестать жить в постоянном блуде.

К сожалению. Наши правители - это зеркальное отражение нас с вами. Меняемся мы - меняются и они.

А за два года условной эволюции нельзя перепрыгнуть двадцать лет предметной деградации.

КиевVласть напоминает, что на этой неделе Центр по исследованию коррупции и организованной преступности (OCCRP — the Organized Crime and Corruption Reporting Project) опубликовал огромное количество документов, рассказывающих об оффшорных схемах политиков и бизенесменов со всего мира. В это число вошли также Президент Петр Порошенко (сюжет на Громадськом TV вызвал огромный резонанс, см. сюжет ниже), а также глава НБУ Валерия Гонтарева.

В ходе развернувшейся дискуссии многие уважаемые специалисты аргументировано доказали, что ничего криминального в действиях главы государства не было. Потому проблематика лежит исключительно в этической плоскости.

Читайте: Валерия Гонтарева была бизнес-партнером российского чиновника

Источник публикации – Facebook автора

КиевVласть

Теги: Новости, порошенко, украина, гонтарева, оффшоргейт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.