субота, 27 квітня 2024 г.
Проєкт-ініціатива Київської міської державної адміністрації увійшов до ТОП-10 подій та результатів у сфері освіти 2019 в Україні

Проєкт-ініціатива Київської міської державної адміністрації увійшов до ТОП-10 подій та результатів у сфері освіти 2019 в Україні

Марія Богуслав

Директор Освітнього хабу міста Києва

Асоціація інноваційної та цифрової освіти підбила підсумки 2019 року у сфері освіти в Україні, склавши рейтинг топ-10 найважливіших подій та звершень.

Підбиваючи підсумки 2019 року, Асоціація інноваційної та цифрової освіти пропонує топ-10 подій та досягнень у сфері освіти, які відбулись в Україні.

Результат року

Протягом шести місяців діяльності інноваційного проєкту Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного, було проведено 600 тренінгів, участь в яких взяли понад 10 тис. осіб.

Згідно із соцопитуванням, яке відбулось у грудні, понад 40% дорослого населення киян вже знає або користується цим проектом (майже кожен другий киянин у віці 18-60 років).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Призначення року

Відбулося повне перезавантаження виконавчої та законодавчої влади в сфері освіти, після чого прийшли нові команди у Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій на чолі з народним депутатом України Сергієм Бабаком та до Міністерства освіти і науки України на чолі з Ганною Новосад.

Вчитель року

У 2019 році за результатами премії Global Teacher Prize Ukraine найкращим вчителем в Україні стала Наталія Кідалова з Мелітополя. Вона викладає англійську, українську мову та літературу в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №23.

Прем’єра року

В ефірі з’явилося перше в Україні освітнє телевізійне ток-шоу Освітні війни. У першому сезоні було знято п’ять програм, під час яких експерти в палких, а іноді й жорстких дискусіях, шукали відповіді на хвилюючі проблеми, які постають перед українськими викладачами, вчителями, чиновниками, керівниками навчальних закладів, учнями, студентами, а також їх батьками.

Перспектива року

За участі Української біржі благодійності почався збір коштів на створення всеукраїнської платформи з вивчення української мови, запуск якої заплановано на 2020 рік. Запровадити вивчення та вживання української мови у повсякденному житті наступного року планує і Міністерство культури України.

Можливість року

З вересня 2019 року батьки школярів можуть скористатися всіма видами індивідуальної форми навчання – сімейною (домашньою) освітою, екстернатом або педагогічним супроводом. Вони передбачають гнучкий спосіб навчання та дозволяють створити індивідуальний підхід до потреб кожної дитини.

Прорив року

З 1 січня 2020 року вчителі зможуть використовувати державні кошти для підвищення кваліфікації та навчатися в обраних ними організаціях. Вони зможуть зарахувати собі як обов’язкове підвищення кваліфікації не лише навчання в інститутах післядипломної педагогічної освіти, а й інші профільні курси. Відповідну постанову КМУ було ухвалено 21 серпня 2019 року на засіданні уряду.

Дослідження року

Україна вперше взяла участь у міжнародному дослідженні PISA. Дослідження показало, що рівень знань 15-річних школярів виявився гіршим (а з математики – значно гіршим) порівняно з показниками учнів у країнах Організації економічного співробітництва та розвитку.

Закон року

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №2299 щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти, за який проголосував 321 народний депутат.

Метою закону є врегулювання таких сфер як ліцензування освітньої діяльності, вступ на навчання для здобуття вищої освіти, реалізація міждисциплінарних освітніх програм, а також окремих питань, що стосуються забезпечення якості вищої освіти, студентоцентрованого навчання, форм здобуття освіти, вимог до керівника закладу, Національної рамки кваліфікацій тощо.

Проєкт року

У червні 2019 року Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) вперше додав український освітній проєкт у топ-10 соціальних стартапів країн Східної Європи. Цим єдиним представником нашої держави став наймасовішій освітній проєкт України Lingva.Skills, в якому українці виконали понад 120 млн вправ.

Читайте: Освітній Хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного

Марія Богуслав, директор Освітнього хабу міста Києва

КиевVласть

Теги: новости киева, кгга, освітній хаб, результаты работы, асоціація інноваційної та цифрової освіти, образовательный проект

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.