п'ятниця, 24 січня 2025 г.
Про НАТО, Незалежність та чи потрібний нам військовий парад

Про НАТО, Незалежність та чи потрібний нам військовий парад

Андрій Карпенко

Лідер об’єднання “Сила Громад”

Щороку напередодні Дня Незалежності в суспільстві виникають гострі суперечки щодо того, чи потрібний Україні військовий парад. Політики, своєю чергою, підживлюють дискусію, рахуючи, скільки грошей витратила держава та яка від цих трат користь українському суспільству.

Як думаю я? Військовий парад потрібний і державі загалом, і кожному українцю зокрема. Жодних суперечок щодо цього бути не може. Не все у світі вимірюється грішми. Є речі важливіші. Особливо якщо йдеться про боєздатність армії та демонстрацію всьому світові здатності держави захищати свої кордони.

В умовах сучасної війни замало вести успішні бойові дії. Україна має обов’язково перемагати на ідеологічному фронті. Щороку Росія витрачає на пропаганду власної воєнної могутності мільярди доларів. І військові паради –  один із потужних інструментів ідеологічної боротьби. Чому ж Україна має в цьому плані програвати?

Останніми роками нам удалося суттєво реформувати Збройні сили. За незначний час українська армія перетворилася на одну з найсильніших у Європі. До того ж  у нас є суттєва перевага над Росією, яка поступово стає ізольованою від усього світу. Тимчасом Україна – навпаки. Участь у параді військових із понад 10 країн-членів НАТО є яскравим доказом єдності нашої держави з Європою, реальних перспектив входження у світовий простір. Ми не раз демонстрували свою цивілізаційність та незмінність обраного курсу. Україна підтвердила, що хоче бути із Заходом, а не Сходом. Врешті-решт, отримавши унікальний бойовий досвід, Україна навчилася протистояти російській воєнній машині та підтримувати світову безпеку.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ми маємо розуміти, що військовий парад потрібний також і Президентові України, який під час виборів обіцяв покласти край воєнному конфлікту за лічені місяці.  Адже він змушений відзвітувати з високої трибуни перед українцями, куди витрачаються величезні кошти з оборонного бюджету держави. З такого погляду парад можна назвати показухою. Адже всі ми бачимо, як насправді розкрадаються мільярди гривень, які мали б піти на розвиток нашого війська та оборонки. Факти є фактами: від закупівлі непридатних для подальшої експлуатації американських “Хамерів” до більш ніж відвертої афери під назвою “Стіна”. Але, з іншого боку, попри усі корупційні прояви, саме прагнення демонструвати міць українського війська, безумовно, йде на користь Україні.

А ще я б радив переглянути формат проведення військових парадів. Адже, окрім демонстрації техніки та іншого оборонного потенціалу, держава має щиро дякувати тим, хто три роки тому став на її захист. У параді мають брати участь ветерани АТО, які воювали під Іловайськом, Синельниковим, відбивали у ворога стратегічні висоти. Вони заслуговують іти окремою “коробкою”. Багато доводиться чути від ветеранів АТО, що військовий парад – не їхнє свято, адже їхніх імен навіть не згадують. Колишні воїни глибоко ображені байдужістю до себе. Таке ставлення держави до своїх захисників вкрай ганебне!

Пройти Хрещатиком мають і волонтери. Саме завдяки їхній допомозі українська армія вистояла на Сході в найскрутніші часи на початку війни. Тобто, військовий парад варто трансформувати. Протокольне дійство має наповнитися більш глибоким змістом: об’єднанням українського суспільства, вихованням почуття гордості та поваги кожного з нас до захисників Батьківщини.

Адже, якщо нація не поважатиме власної армії, її змусять поважати чужу.

Читайте: Ще одна “світова зірка менеджменту” випала з України

Андрій Карпенко, лідер об’єднання “Сила Громад”

КиевVласть

Теги: новости киева, позиция, укрзализныця, гройсман, сила громад, андрей карпенко, реформы, омелян, супрун, балчун, еврореформаторы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.